neonky a mnozenie



Všetko okolo akvarijných rýb

neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 23 Apr 2003 12:57 pm

su neonky zivorodky ? alebo kladu ikry . ja som sledoval jeden parik a vzdy ked sa ksebe priblyzily tak sa zatriasly a ona to supla rovno na dno pod seba medzi kamienky potom len brania to svoje uzemie kde to vyprdla .
len prisavnici tam hned nabehly a neviem ci to spapkaly alebo nie tak som ich pre istotu dal von. a neviem co teraz , mate niekto skusenost ?
:roll:
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Reklama

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod ma3n » 23 Apr 2003 13:17 pm

Neonky nie su zivorodky, cize su automaticky to druhe 8) .
Som dost prekvapeny ze si to spozoroval, lebo podla mne znamych indicii sa vytieraju za takmer uplnej tmy. Prisavniky celkom iste podakovali tetram za zdrave krmivko :) . Zostava ti teda cakat, myslim ze nejakych 96 hodina potom uvidis. Hlavne nemen parametre vody, okrem teploty ktoru mozes trosku zvysit na nejakych 24
MFodor
Obrázok používateľa
ma3n
 
Príspevky: 31
Obrázky: 3
Založený: 10 Mar 2003 15:30 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 23 Apr 2003 13:43 pm

ja som to spozoroval teraz v pondelok na obed a prisavnikou som dal prec az za hodinu tak dufam ze tam nieco nechaly :roll:
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod ma3n » 23 Apr 2003 14:37 pm

Tak pomaly sa uz blizi okamih pravdy, dufam ze sa ti podari nieco odchovat :wink:
Obrázok používateľa
ma3n
 
Príspevky: 31
Obrázky: 3
Založený: 10 Mar 2003 15:30 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod salik » 23 Apr 2003 23:36 pm

milan, napis trochu nieco o svojom akvarku (velkost,osvetlenie,teplota,filtracia,pH...), myslim, ze neonky sa nam ostatnym netru "kazdy den", vsade som cital co vsetko "speci" k tomu potrebuju (raselina-mutna voda, vela machu, tru sa v noci a pod.) a tebe "ficia" v spolocenskej a cez den... :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 24 Apr 2003 15:43 pm

takze najprv som doliecil krupicku a teplotu som nechal na 30 C a za 5 dni v pondelok som cumel len tak do akvarka a vsimol som si ze jedna neonka nahana ostatne a tlaci ich stale na jednu stranu akvarka ianac mam ich tam len osem a dvoch prisavnikoch v 100l akvarku teplota bola ako obvikle uz 26C PH 7 tvrdost celkova 30 voda jak kristakal cista filtracia cez vnutorniy biofilter ATMAN s bez aktyvneho uhlia no2 nula dusicnani vela okolo 80mg osvetlenie mam stale slabe 40 cm trubicu o vykone 18 w zo silou 16 000 kelvin ci ako sa to pise ,fialovu na dne mam jemni strk kremicity rastliniek pomerne vela svetlo pusta casovac od 9,30 do 21,30 hod papkaju vlocky a vodu davam s pramena v horach v Marianke /svetu :lol: / je sicce trochu tvrda ale super
no a ako tak cumim do toho akvarka tak tie dve neonki boli na jednej strane a ostatne na druhej a vzdy ked sa ksebe priblizily tak sa triasly a pritom neonka vypustila zo seba ale zo 50 ikier rovno na dno pod seba a to sa opakovalo viac krat ale ikier vzdy vypustala pokazde menej a menej
az odohnala samecka a on potom robil len bodigarda 3 dni a spolocne strazili to uzemie de sa vitrely
tych prisavnikov som dal prec az neskor ked som sledoval ze sa coraz castejsie premavaju na tom mieste de sa vitrely a dufam ze tam nieco nechaly
no asi mam prastene neonki ale mne sa to stalo takto 8)
dufam ze sa nieco uchiti a nevtiahne ich filter , preistotu som zmensil prietok tak to je vsedko
ale som ukecany co ? :D :D :D :D
a gramatiku si nevsimajte neni to moja silna stranka :roll:
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod Astrid » 24 Apr 2003 15:56 pm

Cau Milan!
No to je super, ze sa Ti vytreli, i ked ja mam trochu pochybnosti o preziti tych ikier. Jednak aj kvoli tym prisavnikom, ale ja som citala o neonkach cervenych (neviem, ako je to s tetrami neonovymi), ze rybky maju svoje telo uz vyvinute tak, ze dokazu vyrovnavat osmoticky tlak, nakolko pochadzaju z prostredia s velmi mäkkou vodou (tusim do 5 dGH). No ale spermie a vajicka su velmi male, je to vlastne len jedna bunka a ze vraj tie nedokazu vyrovnat ten tlak (mnozstvo soli v okolitom prostredi a ich tele). Preto uhynu, pokial nie su vo vode so spravnymi parametrami. Tak som to citala v knihe od Ines Scheurmann - Akvarijné rybky.
Ale inak ak by sa Ti ich podarilo odchovat aj napriek tomu, bolo by to fakt super. Drzim palce, maj sa. Cau.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod Vai » 24 Apr 2003 15:57 pm

...potom len brania to svoje uzemie kde to vyprdla...

...az odohnala samecka a on potom robil len bodigarda 3 dni a spolocne strazili to uzemie de sa vitrely...

Opravdu to jsou neonky Paracheirodon innesi?
Vypadají takto? http://filaman.uni-kiel.de/Photos/Thumb ... m?ID=10691
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 24 Apr 2003 16:17 pm

vai sak niesom uplny debil viem ako vyzeraju neonki
no a astrid ked je to tak tak drz palce !
ked sa aspon jedna uchiti budem stoho hepi :P
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod Vai » 24 Apr 2003 17:20 pm

Tak to máš asi nějaké velmi zajímavé neonky. Nikde jsem se nedoslechl, že neonky po vytření brání a chrání své jikry nebo území, kde se vytřou, spíše je doporučováno pár po vytření co nejdříve odlovit, aby jikry nepožírali. Ale vzhledem k tomu, že jsi se ptal, jestli jsou neonky živorodky, měl jsem pochybnosti. Jinak ve vodě 30°dGH z toho ale určitě nic nebude, navíc dnes je čtvrtek a to by už potěr byl z jiker dávno vylíhnutý.
Hodně zdaru snad někdy příště !

Ještě nějaký odkaz - http://akva.ppweb.biz/zobraz_rybu.php?s ... z&index=47
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod hongi » 25 Apr 2003 10:00 am

CAv Milan mas fakt nejake zvlastne tie neonky poznam chlapikov co skusaju vsetko mozne a vyter nikde a tebe sa vytru v spol. nadrzi , cez den , v takej vodicke , brania si ikry :shock: Jedine pre mna pochopitelne vysvetlenie je ze to bude tou svätou vodou. :D
Daj vediet ked budu nejake mlade.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 25 Apr 2003 17:03 pm

no cudujte sa svete dnes presne ako pondelok naobed sa vytreli zasa
lenze uz tam prisavnikou nemam ale zato sa pustili dotoho ostatne neonky a spapkali to
skor nez to padlo na dno
a chovaju sa tak isto ako tie prve az nato ze ta prva sa este mota okolo toho miesta kde si ich dala a neviem ci stoho nieco bude ked mam taku tvrdu vodu :roll:
martinovi sa vytreli skalare uz treti krat za mesiac a tiez ma tu istu vodu ako ja az nato ze nemu to vzdy flaknu na list
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 26 Apr 2003 17:55 pm

no uz som si odkalyl dno a dal som tam aj prisavnikov lebo nic stoho asi nebude vai a astrid maju asi pravdu velke mnozstvo dGH ja mam 30 a chce to do 5 dGH max
tak poradte ako to mam znizit ked vodu ktoru davam ma az 45 dGH ??? :roll:
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod gabriela » 28 Apr 2003 12:16 pm

No a prezradis mi ako si to nameral?
A ako sa ti podarilo znizit tvrdost? Iba tym ze si vodu nalial do akvaria?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 30 Apr 2003 19:26 pm

nameral som to testom na celkovu tvrdost a znizil som to len zo 45 na30 destylovanou vodou ale tu nemozem davat stale
ale to uz neva dnes som nasel novi pramen a je superrrrrrrrrrr
ph 6.4
no2-0
no3-0
dkh-5
:lol:
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod Roman » 05 Máj 2003 14:42 pm

Blahozelam, konecne mas normalnu vodu. Ak vies , ktory par sa Ti vytiera, odlov ho do malej nadrze 20-30l, daj im zopar jemnolistych rastlin, teplotu okolo 23C (dlhodobo nad 24C neonkam skodi) a cakaj. Inak vyter neoniek v spolocenskej nadrzi nie je neobvykly, ja som ho doma pozoroval niekolko krat, ikry vsak v takej nadrzi nemaju sancu , bud ich nieco zozerie alebo sa v mojej nadrzi s dGH 12 nevyvynuli. V knihe od Franka najdes podrobny popis.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod barky » 06 Máj 2003 09:58 am

Hm, novy pramen a mozes prezradit kde sa nachadza?
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 06 Máj 2003 12:18 pm

hmm kludne ja to mam kusok ale neviem ako ostatny
je to kilak za stupavou smerom na lozorno na Artejskej studni vyviera hned pri ceste je tam take velke parkovisko a altanok
a pocujte nevadi ked necham vodu odstat aj tyzden ?

no a ktym neonkam neviem ako ich rozoznam ked tie male potvori su vsedky rovnake hmm a su tam dva pare ktore sa vytieraju
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod Roman » 06 Máj 2003 17:43 pm

No par vytvoris jednoducho tak, ze odlovis jedneho samca a jednu samicu, naozaj nezalezi na tom, ci sa prave vytierali spolu alebo nie. Vo vytieracke uprav vodu raselinovym extraktom, pH staci tesne pod 7, nema vyznam tlacit dole az na 6 , to by malo zmysel pri cervenych neonkach.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 07 Máj 2003 13:15 pm

no to ph sedi ale CM tvrdost mam 13 a dkh 7 tak neviem ci to nieje stale vela ?
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod Roman » 07 Máj 2003 15:57 pm

Je to vela , vo vytieracke by si mal mat celkovu tvrdost 6-7
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod skala » 20 Máj 2003 09:39 am

Pomoz si trebars jelsovymi siskami, niekde pri Morave ich najdes urcite. Mozes skusit aj nejake drevo co ti bude hnit. Okysli ti to vodu, ale tvrdost zniz na co najmenej. Ono je pravda, ze v nadrzi mozno nebudes nic vidiet, leda hrubu vrstvu bledych ikier, ale neonky sa ti vytru. Nemusis sa bat "pokazenej" vody, ak mas dostatok vody v akvariu. Chce to experimentovat.

Cital som tie prispevky len letom, ale myslim, ze o malych neonkach som sa nedocital. Mas uz nejake "vlastne"?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod milan » 27 Máj 2003 14:38 pm

no tie potvori sa vytieraju stale a stale aj dva pare naraz uz mam tvrdost 6 tak snad to pojde ale nedaju sa potvore tak lachko vylovit vzdy ked tam pohnem sietkou tak sa rosprchnu a zamiesaju a uz neviem ktora je ktora skusal som to cely den a nic
hmm vadilo keby som ich odlovil vsedky a dal do vytieracki je sice mala asi 15x20cm taka na boku akvarka len neviem ci sa potom vytru ked budu spolu ? nevie niekto poradit ci stym ?
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: neonky a mnozenie

Odoslaťod barky » 27 Máj 2003 14:46 pm

Neonky sa ti vytru aj ked budu do vytieracky nasadene v skupine, akurat bude pravdepodobne mensie mnozstvo ikier a zaroven aj mensie mnozstvo ikier oplodnenych. Na jednej strane je vacsia moznost ze ostatne ryby budu trejucemu sa paru ikry pozierat, na strane druhej bude mat trejuci sa par menej kludu co sposobi mensiu oplodnenost.
Ale skus.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.