Výter bolo,ikry nie.Ako to?



Všetko okolo akvarijných rýb

Výter bolo,ikry nie.Ako to?

Odoslaťod victorio_ozy » 24 Sep 2009 16:23 pm

Mám problém u parmicky dúhovej.vytieraju sa mi v spolocenskom akva, ale ikry zo samicky neidu.ani jedna.tak som ich dal do vytieračky,dal som aj rošt.ale ikry ajtak neboli.teraz neviem či sa len hrajú alebo so samičkou je nejaky problem?
victorio_ozy
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Sep 2009 15:23 pm

Reklama

Odoslaťod yazen » 24 Sep 2009 16:46 pm

no....alebo aj ikri boli a nevsimol si si ich. ja som si pred par mesiacmi doniesom do akva styri mrenky(parmicky) ruzove,dva samce dve samice. tieto (sexualne?) nahanacky praktikuju skoro kazdy druhy den. ikru som nevidel zatial nikdy ziadnu. chovam ich v dost zarastenom akvariu a tu a tam pri pretrhavani prenesiem rastlinky do ineho akva, napr. kde mam krevetky...za nejaky cas si povsimnem, ze medzi krevetkami plavaju male rybky a z povodne styroch parmiciek ich je uz krdlik., ktory sa nazbieral z X vyterov, vzdy tak po dvoch, po troch, zvysok ikier asi pozrali.
dnes som si prave vsimol v jednom krevetkariu /znova/ par milimetrovu rybicku a ani si neviem vybavit, ze by som tam prenasal v uplnynulych dnoch nejake rastlinky. Tak bud sa mi ta ikra prilepila na ruku a tak preniesla, alebo sa mnozia "samoplodenim" v antickom style a vyliezaju same z detritu :)
skus ich dat do akvaria s vela rastlinami, nechat ich tam nejaku dobu a potom odlovit...no ked nic ine, aspon par kusov poteru takto ziskas. intenzivnejsi odchov som zatial neskusal, ale tento ma tu vyhodu, ze sa nemusis starat o specialne krmiva pre plodik...tych par kusov si v rastlinach vzdy nieco najde, ked tak mozes niecim pomoct...
yazen
 
Príspevky: 143
Založený: 16 Mar 2009 21:49 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.