totalna prestavba akvarii



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

totalna prestavba akvarii

Odoslaťod koren » 25 Sep 2009 07:54 am

mam dve 500ky ,(120x70x60-s diskami a neonkami) a (150x60x60 malawi)
chcem zamenit komplet osadenstvo z jedneho do druheho a dlho rozmyslam nad tym ako to co najlepsie a najbezpecnejsie pre ryby spravit, mam k dispozicii iba jednu volnu nadrz 60l,
mate s takym nieco skusenost? filtre by som chcel nechat zabehnute, len sa obavam diskov,to su fajnovky, aj ked v malawi nemam chorobu, neviem ci nemam nechat cele akvaro aj s filtrom vycistit a nechat znova zabehnut, ale to by trvalo...
jasne ze musim zacat s niektorym vyprazdnovat a docasne ryby presunut do tej 60ky, ale ta dilema s ktorym zavat je hrozna, neviem ju vyriesit
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Reklama

Re: totalna prestavba akvarii

Odoslaťod Giftzahn » 25 Sep 2009 08:05 am

njn, ono takyto radikalny "hikhak" s akvarkami a ich osadenstvom je vzdy riziko ....

si myslim ze pri tejto akcii budu tvoje rybky dost stresovane, co moze viest k stratam - hlavne tie placky vedia byt dost citlive .... uz som zazil ze po takejto prerabke aj polka rybiek isla do rybieho neba, cisto z dovodu stresu, po prerabke a presune prestali zrat a do tyzdna bol koniec :cry:

ale ked musis tak holt musis ...

moje motto vsak je: never change a running version :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod koren » 25 Sep 2009 08:17 am

ano mas pravdu, vitazna zostava sa nema menit ale myslim ze ak sa mi podari to zrealizovat rychlo a setrne, a s cim najmensim stresom, bude obom skupinam vyhovovat nova nadrz viac z hladiska tvaru, filtracie, a okolia
mozno na ten stres a tak by mohli pomoct njake vodicky od sery alebo co, niekde som to videl ale neviem ci to ma njaku ucinost, a ci to nie je len marketingovy oblb, funguje to?
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod johhhny » 25 Sep 2009 17:28 pm

koren napísal: bude obom skupinam vyhovovat nova nadrz viac z hladiska tvaru,


No podla mna to mas teraz rozdelene dobre, disky potrebuju vysku, malawi zase dlzku. A ak tam nemas zabudovane filtre, tak tie sa daju prehodit jednoduchsie ako cela osadka akva.
Este neviem, co myslis pod pojmom "okolie" :?:
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Odoslaťod koren » 25 Sep 2009 19:40 pm

johhhny vyska oboch akvarii je rovnaka-60cm, to druhe je sirsie 70cm, ale v malawi mam pozadie tak z tych 60cm dost ubera miesta, je jednoducho na afriku malo siroke a vtom druho kedze je priehladove ziadne pozadie nie je, miesta na plavanie az az
okolie som myslel pohyb okolo akvaria
a filtraciu nepresuniem len tak lahko, v malawi mam prepad s kaskadovym filtrom,
Obrázok
kde mozem lepsie kontrolovat stav filtra a prisposobovat filtracne media a lepsie podmienky na vymenu vody(jednoducho vypustim cez okno na dvor samospadom )
verte mi ze to bude lepsie takto, ale ako na to , to presne neviem
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod Dušan Sivák » 25 Sep 2009 19:54 pm

a umely sud na zahrade mas?, buchni tam disky , zaved vzduchovanie a ohrev, malawi daj do 60l podobnym sposobom a zacni s prestavbou(pouzitie zivej vody a filtracnych medii urcite poznas....ryby tam nejake tie dni vydrzia(hlavne disky, tma a klud)
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Re: totalna prestavba akvarii

Odoslaťod koren » 25 Sep 2009 20:03 pm

mam, ale nemusim podla mna obe osadky docasne umiestnovat, staci jedna, pravdepodobne zacnem s malawi, vyberiem kamene, zariadim, nasadim rastliky , filter necham bezat na samostatnom okruhu, a potom disky s neonkami presuniem , nasledne poukladam kamene do druhej a zo 60ky prelovim afriku sem, ake jednoduche , este to zrealizovat bez ujmy na majetku a zdravi .....
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod skaner » 26 Sep 2009 12:04 pm

filtre zostanú na svojich miestach?

inak ja by som hlavne zachránil všetku vodu z oboch nádrží.
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod koren » 26 Sep 2009 14:39 pm

musia zostat na svojich miestach, pretoze v malawi je fixny, ten sprepadom ako mozes vidiet na fotke
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod koren » 01 Okt 2009 18:31 pm

tak prestavba pokrocila, jedno akvarium uz rozobrate a zalozene znova , pouzil som zabehnuty piesok a vela kamenov z malawi, vodu som napustil sice novu ale bez chloru zatial do polovicky akva cca 200litrov a neviem si vysvetlit preco je tam taky zakal ako v novom akva, ved dno a kamene su komplet zabehnute, taky zakal som este nevidel , uplne mlieko
mozno je to zvyreny drobulinky piesok vo vode alebo neviem kde sa stala chyba???
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod mgx » 08 Okt 2009 12:54 pm

Chyba byla rozhodně v té nové vodě, ale ani se starou by nebylo jisté, že by se nic nežádoucího nedělo - ono jak do toho začneš vrtat, tak se spousta věcí mění a rovnováha se musí znovu postupně ustálit. Každopádně vyčkej asi měsíc (určitě ne méně než 14 dní), a i potom tam ty ryby přidávej postupně. Jednoduše řečeno postupuj jako by to akva bylo úplně nové.
mgx
 
Príspevky: 2
Založený: 25 Jan 2007 19:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.