Voda za 3D pozadím



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Voda za 3D pozadím

Odoslaťod orion24 » 02 Máj 2007 10:47 am

Ake mate skusenosti s tým?
Prilepil som nove pozadie, a trosku som to asi "posral"...snazil som sa to vodo tesne nalepiť, ale voda sa zaň aj tak dostala!...rybky sa tam isto nedostanu....ale voda ano....nebude to kysnúť?....mam to strhnuť?....alebo to nechať tak?Ake mate skusenosti po dlhsom pouzivani ak sa tam voda dostala....mozno to nevadi, ale bojim sa nejakých rias a hnilobných procesov
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Reklama

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod thomas111 » 02 Máj 2007 11:26 am

Ja by som povedal ze pre vlasny pokoj na srdci by si to mohol opravit. Vypustit vodu, vysusit a prelepit poriadne silikonom. Urcite ti to tam zacne kysnut...
moj nazor. Mozno ma niekto iny?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod barky » 02 Máj 2007 11:51 am

Osobne, mam za pozadim schovany aj filter, takze je tam voda v pohybe, ale myslim, si ze sa nemas coho bat...Urcity pohyb vody je tam vzdy.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod orion24 » 02 Máj 2007 23:50 pm

To ste mi chlapci moc nepomohli :-)
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod jiskra » 03 Máj 2007 06:53 am

Ja bych se bal toho,ze za pozadim by se hromadil detrit a zbytky potravy.O rasach nemluve.Ja mam pozadi v akva (120*50) prilepeno na tesno.To uz nikdo nesunda :lol: Vodu za pozadim nemam :)
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod LANGosh » 03 Máj 2007 09:17 am

Voda by se tam určitě kazit neměla - jak píše barky, nějaký pohyb tam bude vždy. Problémem by možná mohlo opravdu být pouze hromadění detritu - záleží, jak moc je tam vůle, ale pokud je pouze problém ve špatném nalepení, tak bych to nechal. Co se týká růstu řas, tak by to mohla být spíše výhoda - takový menší biobiltr.... :lol:
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod Ig » 07 Máj 2007 14:39 pm

Tiez som raz este na zaciatku pri zalozeni akvarka (velkost pozadia 100x55 cm) nalepil nepriedysne 3D pozadie na zadnu stenu. Po 3/4 roku som ho vybral a taky humac som este "nezral". Skratka co mohlo to tam zahnivalo aj ked detrit a potrava sa tam nedostali.

Otazka znie ci to ma nejaky vplyv na samotny akva-biotop.
Ak mas akvarko dobre zabehnute tak vplyv toho co je za pozadim je minimalny, jedine, ze by sa stal liahnou parazitov. Ale keby to tak malo byt, tak by 3D pozadia asi vymizli z akvaristiky. Napr. parametre mojej vody boli po cely cas OK aj ked na zaciatku bol problem s riasami. Nemal som ani problem s rybami a rastlinami.

Lepsi pripad je ked mozes prehanat vodu aj za pozadim.

Jedine vazne problemy nastanu ked sa rozhodnes dat to pozadie prec. Potom je to taka mala brigada na cely den ;)
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Voda za 3D pozadím

Odoslaťod Ondrej_ds » 25 Sep 2009 13:45 pm

Ahojte,
chcel by som umiestniť za 3D pozadím nasávanie filtra. Tesne nad štrkom chcem umiestniť 3, alebo 4 otvory (priemer 4 cm s mriežkou). Moja otázka je kde mám umiestniť prívod vody (dýzu) z filtra? Za 3 D pozadie a na 3D pozadí spraviť ďalší otvor, alebo prepchať dýzu cez 3D pozadie (toto riešenie by som z estetických dôvodov nepreferoval), alebo celú dýzu dať dovnútra akvária na bočnú stenu.? Ako ho správne smerovať, aby v akvarku bolo správne prúdenie (v akvárku mám dosť rastlín)?
Ondrej
Obrázok používateľa
Ondrej_ds
 
Príspevky: 19
Obrázky: 17
Založený: 27 Apr 2009 20:41 pm
Bydlisko: Dunajská Streda


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.