Sklovité škvrny na listoch



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Sklovité škvrny na listoch

Odoslaťod Giftzahn » 16 Sep 2009 07:25 am

Dedo napísal:Posledný týždeň po výmene 1/3 vody sa mi začali na Echinodorus horizontalis tvoriť sklovité škvrny na nových listoch a úplne nové listy sú celé sklovité. Pred výmenou vody bolo všetko OK. 0statné Echinodory a rastlinky sú naďalej OK. Akvárko 270 l, založené jeden mesiac. Pridávam 5 ml PMDD/deň a CO2, PH 7,2 - 7,8. Svietim T5 2x54W 12 hodín. :cry: Má niekto skúsenosť - v čom je problém?


njn, ja som dost skepticky co sa tyka testov ... specialne u Ratajovho testu na FE ... z vlastnej skusenoti mozem len potvrdit ze aj ked ukazuje nedostatok Fe ine testy, pritomost Fe v akva potvrdia ....

inak pokial ti listy echinodorov skloviteju, myslim ze nie co riesit, pridaj managan a molybden, kludne aj od Rataja :wink: teda pokial chces hnojit do vody ...

inak u mojich echinodorov pouzivam Echinodorus tabs od Dennerle, podla velkosti rastlinky, supnem jednu az tri tabletky ku korenom a "vybavco" nemam co riesit - experimentovat ... vo svojej 200vke som uz asi rok nehnojil (do vody) a dva echinodory maju nadherne listy bez naznaku sklovitosti a besne "odnozuju", rozdal som uz aspon 30ks malych echinodorov a dalsi 5-6 novych "visi" na raslinkach :roll: cize u mna cielene hnojenie echinororov tabletami celkom fajne funguje ....

co sa tyka PPMD super hnojivo ... len asi pri nom plati - co si namiesas to mas, a lahko sa stat moze ze ti tej tvojej mixture nieco chyba a niecoho je nadbytok, zda sa tvoja mixtura akurat tym echinodorom nesedi ...

Colour FE+ je celkom fajna zalezitost, akurat lahko sa nim akva prehnoji, tam by som bol dost opatrny ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Sklovité škvrny na listoch

Odoslaťod dusik » 16 Sep 2009 07:48 am

Giftzahn napísal:Colour FE+ je celkom fajna zalezitost, akurat lahko sa nim akva prehnoji, tam by som bol dost opatrny ... :lol:


Písal som pánovi Ratajovi či obsahuje fosfor, lebo na obale nie je uvedený. Odpísal, že obsahuje malé množstvo. Je ho tam tak málo, že stačí mi 10ml do 100l a obsah fosforu je z 0 na 1mg/l :lol: Malo sa to volať asi Colour P+
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Sklovité škvrny na listoch

Odoslaťod Giftzahn » 16 Sep 2009 07:52 am

dusik napísal:
Giftzahn napísal:Colour FE+ je celkom fajna zalezitost, akurat lahko sa nim akva prehnoji, tam by som bol dost opatrny ... :lol:


Písal som pánovi Ratajovi či obsahuje fosfor, lebo na obale nie je uvedený. Odpísal, že obsahuje malé množstvo. Je ho tam tak málo, že stačí mi 10ml do 100l a obsah fosforu je z 0 na 1mg/l :lol: Malo sa to volať asi Colour P+


jj, sak presne to ... ono sa mi zdalo ze ten nazov je nejako zavadzajuci ... :wink: a okrem toho "Fe" je tam aj nejaky ten podarunok ktory maju riasy rady :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sklovité škvrny na listoch

Odoslaťod azet » 25 Sep 2009 23:13 pm

no co dedo, ako to vyzera?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod Dedo » 26 Sep 2009 00:46 am

@ azet: Noooooo......, mal som poslúchať Raviolku. To Fe asi dva Ech.hirzontalis dorazilo. Jeden asi prežije. Ostatné rastlinky naďalej Ok. Zapáčila sa im voda z reverznej osmozy, vymenil som naraz 100 l (1/2 vody). Bolo hneď vidieť, že im je do spevu. Aj Ph tým kleslo, som na 6,8 - 7,3. Zatiaľ pohoda. Mám v úmysle dať ďalšiu osmotickú vodu. Poradí niekto, koľko osmotickej vody môže byť z celkového objemu akvárka?

gallery/image_page.php?&image_id=30565
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Sklovité škvrny na listoch

Odoslaťod roberto33 » 27 Sep 2009 15:47 pm

Akú máš reverznú osmózu aký typ?Ja plánujem tiež zhruba 1/2 akvária mojej 600L vymeniť za osmotickú nakoľko plánujem diskusov a Ph mi teraz záhadne kelslo a stabilizovalo sa na 7,1 bez pridávania CO2 nechápem predtým so mal 7,5 až 8,0 no uvidím čo spraví zázrak reverzná osmóza...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Odoslaťod Dedo » 27 Sep 2009 18:41 pm

to: roberto33 - nepoteším Ťa značkou osmozy, vodu mám z firmy, kde ju robia vo veľkom.
Máš súper akvárko, držím palce. A SAE-čka na riasu sú ozaj súper. Odkedy ich mám (2 týždne) teším sa z čistých rastliniek.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Sklovité škvrny na listoch

Odoslaťod roberto33 » 28 Sep 2009 12:37 pm

díkes za pochvalu... :D :D snažím sa. len si veľmi sľubujem od výmeny vody za osmotickú chcem vymeniť aspon 50% za vodu z revrznej osmózy, dúfam,že tým pomôžem aj rastlinkám a hlavne ,že sa zbavím riasy, Ty kupuješ tú upravenú vodu?
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Odoslaťod Dedo » 28 Sep 2009 17:55 pm

Vodu nekupujem.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.