Filtrácia (mikročastice)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Filtrácia (mikročastice)

Odoslaťod Dedo » 29 Sep 2009 23:50 pm

Ráno mám vždy peknú kryštálovú vodu, k večeru už nie je tak čistá. Nefarbí sa, ale ako keby v nej plávali mikročastíce (aj keď nekŕmim). Akvárko 150 x 40 x 45 cm, osadené tertičkami a husto rastlinky.Vonkajší filter FLUVAL 304, nasávanie umiestnené v ľavej strane akva cca 8 cm nad štrkom, vstup prefiltrovanej vody na pravej strane cca 8 cm pod hladinou. Kolega tvrdí, že vstup aj nasávanie má byť spolu na tej istej strane. Vraj jemu robilo to isté, keď mal nasávanie a vstup na opačných koncoch ako ja. Keď dal spolu, voda sa nešpiní. Poradí niekto?
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Filtrácia

Odoslaťod Giftzahn » 30 Sep 2009 09:16 am

njn, treba oskusat, aj ked si neviem predstavit zeby umiestnenie vstupu a vystupu malo az taky vplyv na "kvalitu" filtracie ... skor mam skusenosti ze pokial u externeho filtra nie su filtracne media korrektne vo filtry nainstalovane, ma to presne ten efekt ktory popisujes ... cize voda neprechadza spravne cez filtracne media ale niekde asi "bokom"... hlavne cez posledne filtracne medium (napr. jemna vata) - ktore ma zachytit jemne mikrocastice z vody :wink:

sam aktualne pouzivam EHEIM Ecco 2234, EHEIM Professional 2224 a Fluval 205 a zatial som nikdy takyto problem nemal (tento rok som filtre este necistil, prietok ok, voda cista EHEIM Professional fici uz nieco vyse roka bez cistenia) ... to iste plati aj o FLUVAL 105 ktory som mal 2 roky predtym

skus filter otvorit a skontrolovat umiestnenie filtracnych naplni, kosov atd. mozno bude problem tam ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod brano BA » 30 Sep 2009 10:15 am

Ja by som povedal ze problem je v dne. Mam podobny problem. V noci ryby spia a maju nizku aktivitu, takze bordel co mas na dne je v klude, je usadeny. Cez den ryby plavaju a bordel sa rozvyri a zacne plavat vo vode. Takze skus poriadne odkalit dno a mohlo by to pomoct. Mozno toto nebude tvoj problem, ale je to jedna z moznych variant
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Vojtek » 30 Sep 2009 12:26 pm

A nebude to nálevník, ktorý sa počas dňa ťahá za svetlom?
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dedo » 30 Sep 2009 13:05 pm

Nálevník a dno určite nie (ono sa väčšinou ukáže, že sa mýlim), ale idem odskúšať návrh od Giftzahn. Teraz mám vo všetkých troch košoch Siporax. Mám SERA vlnu, skúsim ju v hornom koši. Zatiaľ vďaka za rady.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Dedo » 14 Okt 2009 10:31 am

Upravil som: vata v hornom koši a rampa na celú dĺžku akvárka. Voda je opäť kryštálová.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Giftzahn » 14 Okt 2009 11:12 am

Dedo napísal:Upravil som: vata v hornom koši a rampa na celú dĺžku akvárka. Voda je opäť kryštálová.


njn, filtracna vata ocividne pomohla ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod hondaaccord » 30 Okt 2009 18:28 pm

ahojte.mam vonkajsi filter a v nom keramicke kruzky,raselina,filtracne peny a molitan.chcel by som sa opytat,po akej dobe mam vymenit raselinu vo filtry...akva ma 350 litrov
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.