Fazylove prve 16l mini



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 30 Sep 2009 19:40 pm

... dlho som sa rozhodoval ci zalozit ci nezalozit si prve akva. ked som vsak nadabil na azetov nano cube tak bolo vymalovane, take nieco raz urcite chcem mat aj ja :)... no viem, ze este ma dlha a strastiplna cesta...takze zakladam tuto temu aby ste mi k snu trocha dopomohli... :)

Akva: 40x20x20 - 16l
Svetlo: 8W svetlo pod kuchynske linky v podomacky vyrobenom kryte :)
Substrat: biela drt + Florapol od JBL
Filter: ziadny :oops:
Ohrev: ziadny (teplota sa drzi medzi 23-25 stupnov)
Hnojenie: ziadne
Dekoracie: cierne pozadie, koren, dva kamene
Rastliny: Echinodorus argentinesis, Valllisneria tortifolia (uz je splachnuta :cry: ), Vesicularia dubyana - aspon si myslim, ze je to ono :),ostane su darovane takze netusim nazvy, a budem len rad ak mi niekto zodpovie co tam mam 8)
Osadenstvo: 2x Ancistrus spec. (Prisavnik), 2x Hemigrammus erythorozonus (Tetra ziariva) - podla mna mi predali nieco ine :x


... viem ze som spravil vela chyb, aj nastudovat sa dalo este viac, tak prosim budte ku mne zhovievavi (najme Raviolka :o )

Akva kratko po zalozeni 12.9.2009
Obrázok

Akva 30.9.2009
Obrázok

Moja posadka nasadena 28.9.2009
Obrázok

Vraj Tetra ziariva... mne a googlu sa zdaju moc cervene na tetru ziarivu :)
Obrázok
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Reklama

Odoslaťod skala » 30 Sep 2009 19:46 pm

ten biely "strk" sa ti paci? uff, nieco katastrofalne - esteticky (ale budiz), ale najma funkcne. to si videl v azetovom minicube? pocitam, ze andy by take nieco dal leda tak vo vazeni ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 30 Sep 2009 20:03 pm

noooo povodne som chcel cierny jemny od dennerle ale ked som videl tu cenu tak som si to rozmyslel, kedze je to prve akva nechcel som vrazat "velke" eura do niecoho co neviem ze mi bude fungovat... biela drt bola volba kedze ziadne ostatne sa mi nepacili (farebne a pod) a to ver ze som si neraz pobehal shopy... azetove nano som sa nesnazil nijak napodobnit... a neviem aj sa mi paci celkom ten biely strk :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 30 Sep 2009 20:39 pm

mam dve otazky... prihliadnite prosim, ze zacinam a na fore som to fakt nenasiel...
1.mozem dat do akvaria mach, ktory rastie v potoku na skalach?
2.v predu vpravo som dal rastlinku, ktora rastla tiez v potoku na skale... neviete co je to zac a ci som ju tam mal vobec davat? :?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod mystka » 30 Sep 2009 20:39 pm

Ja som mala vo svojom biely strk, ked som nan kvapla ocot len to tak sumelo. Neviem presne preco, ale takyto strk sa do klasickeho rastlinneho akva neodporuca. No to Ti uz asi presnejsie vysvetli nietto iný. Ja odporucam klasicky riecny :D Ja mam v akva teraz nove dno od Rataja. Snad ten je OK.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 30 Sep 2009 20:41 pm

no ja som kupoval strk origos do akva tak som ani nekvapkal ocot :shock: kedze som predpokladal ze by mal byt ok....idem hned vyskusat...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod koroner » 30 Sep 2009 20:50 pm

1.mozem dat do akvaria mach, ktory rastie v potoku na skalach?
2.v predu vpravo som dal rastlinku, ktora rastla tiez v potoku na skale... neviete co je to zac a ci som ju tam mal vobec davat?


Neviem ale myslim ze to dlho fungovat nebude. Rybky co tam mas tam urcite nepatria je to pre nich male. Videl si azetove akva mohol sisi aspon precitat co tam ma za osadenstvo a hlavne citat casopis Akvarium. :idea: O miniakva je tam toho az az...
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Odoslaťod fazyl » 30 Sep 2009 21:04 pm

no stiahnute mam vsetky cisla dokonca som ich snazil aj citat, najme o minickach... prisavnikov som kupil aby mi pomohli z riasou trochu, zatial sa mi zda ze sa im moj koren paci dostatocne... a tie dve tetry, aj ked to asi vyznie kruto, som kupil aby som zistil ci tam nieco vobec prezije 8), a su cule, nahanaju sa, nevyzeraju zeby trpeli... planovane boli caridina japonica ale zatial som na nich stastie nemal
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod fazyl » 30 Sep 2009 21:20 pm

mystka napísal:Ja som mala vo svojom biely strk, ked som nan kvapla ocot len to tak sumelo. Neviem presne preco, ale takyto strk sa do klasickeho rastlinneho akva neodporuca. No to Ti uz asi presnejsie vysvetli nietto iný. Ja odporucam klasicky riecny :D Ja mam v akva teraz nove dno od Rataja. Snad ten je OK.


:evil: sumi jak svina :evil: cena zaciatocnika... vyzera to na total prerabku akva :(
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod skala » 30 Sep 2009 23:24 pm

fazyl, v kazdom potoku, rieke najdes strk a na 90 % vhodny. pravdupovediac ani by ma nenapadlo kupovat strk. zajdi radsej do antikvariatu, kup si nejake staru knizku, napr. od franka, alebo novu od Drahotusskeho. na forum sa zatial vykasli, to ta akurat pomyli vzhladom na to, ze vlastne nevies kde je sever. ani casopis Akvarium ti velmi nepomoze

alebo si pozri niektore stranky na internete, s dorazom na slovo niektore

alebo pokracuj v zistovani na fore, ale bude to bolave, a nie vzdy dostanes prave dobre informacie

priznam sa ti, odpovedal som z tychto dovodov - minicko, biely strk a azet. pustit sa do minicka pre teba je nieco ako keby som si mal sadnut do formuly 1 a sliapnut na pedal ;-) = asi to nie je prave dobry napad

ak ti mozem poradit, vymen strk za normalny - nejaky tmavsi. nedavaj tam piesok, pre istotu si kup vzduchovaci motorcek, hadicku, vzduchovaci kamen. rastliny mas celkom vhodne. ludvigiu daj radsej niekomu inemu, zozen si sagitariu subulatu a ostan len pri tom pocte ryb, co si napisal. prepac, ale dalej sa tebou zaoberat nemienim

ta ryba je titejka a mas tam zrejme egeriu najas, ludwigiu repens
a vykasli sa na taky obchod, kde nerozonaju tetru ziarivu od mrenky, stoji za staru belu
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Giftzahn » 01 Okt 2009 08:19 am

@fayzl: njn, na prvy pokus ... :roll:

mas male akva 16L do takeho akva je nutne vyberat aj prislusne rastlinky ... cize napr. hc, elocharis, crypt. parva, echinodorus tenellus, nejaky ten mach atd.... :wink:

Echinodorus argentinesis, Valllisneria tortifolia - potrebuju rozhodne vacsie akva :twisted:

rybky co tam mas do takeho akva nepatria ... ono si myslim ked sa na ne pozres a pozres sa na rozmer svojho akva aj bez "studia" materialov, casopisov, internetovych stranok asi pochopis ze do takeho akva rybky rozhodne nepatria ..... ak vobec nejakych zivocichov tak akurat mozno krevetky, slimaky (cize je nutne pouzivat zdravy ludsky rozum :mrgreen: )

takztiez dno je prilis hrube ... skus pouzit jemny strk napr. velkost pod 1mm ....

svetlo 8W je momentalne celkom ok ... pokial by si vsak chcel pestovat hc, elocharis, glossu, utriculariu ... rozhodne by som svetlo vyrobil z napr... nejakej 20 - 30 W usporky ... cize podla potreby mozno budes potrebovat viac svetla .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod fazyl » 01 Okt 2009 09:50 am

skala napísal:priznam sa ti, odpovedal som z tychto dovodov - minicko, biely strk a azet. pustit sa do minicka pre teba je nieco ako keby som si mal sadnut do formuly 1 a sliapnut na pedal ;-) = asi to nie je prave dobry napad

ak ti mozem poradit, vymen strk za normalny - nejaky tmavsi. nedavaj tam piesok, pre istotu si kup vzduchovaci motorcek, hadicku, vzduchovaci kamen. rastliny mas celkom vhodne. ludvigiu daj radsej niekomu inemu, zozen si sagitariu subulatu a ostan len pri tom pocte ryb, co si napisal. prepac, ale dalej sa tebou zaoberat nemienim

ta ryba je titejka a mas tam zrejme egeriu najas, ludwigiu repens
a vykasli sa na taky obchod, kde nerozonaju tetru ziarivu od mrenky, stoji za staru belu


minicko preto lebo vacsie nemam kde dat! som si vedomy, ze minicka su narocne oproti "velkym" akvam...biely strk je moja zaciatocnicka chyba, priznavam...a co vzdy s tym azetom? napisal som ze raz chcem mat nieco ako azetove nano, tym som myslel za par rokov- proste moj ciel a motivacia do buducna... inak co ty vies o mojich schopnostiach pretekat? :D ...

... strk bude vymeneny urcite, zatial to necham tak aby som vychytal dalsie chyby, ktore som spravil... o vacsom pocte ryb som ani neuvazoval...max ta japonica...

... a za identifikaciu rybiek vdaka ...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Raviolka » 01 Okt 2009 09:50 am

fazyl napísal:no stiahnute mam vsetky cisla dokonca som ich snazil aj citat, najme o minickach...
Fazyl, snažit se číst nestačí. Proč jsi to raději nepřečetl? :wink: Akvaristika není obchodování na burze - tady opravdu neexistuje důvod, proč bys nemohl s jakoukoliv akcí počkat do té doby, než budeš vědět, co děláš. Co je psáno v časopise o miníčkách není univerzální pravda, ale jsou to praxí a zkušenostmi ověřené věci. A fakticky na výběru rostlin a živočichů strašně moc záleží, jestli Tě to potom bude těšit a vůbec budeš chtít s akvaristikou pokračovat.

Radím Ti nedělat teď v akváriu nic, pár dní vydrží. Rozmysli si nejdřív, co dál. Přečti si znovu Akvárium č. 3, potom se podívej, co sis pořídil za rostliny. Ne moc dobrý výběr. Ryby taky, proč sis vybral zrovna tyhle? Někdo Ti to poradil, nebo se Ti líbily a zdálo se Ti, že "jim to bude stačit"? To je ale málo...
Ty mřenky (ale ani tetry cos chtěl původně!!), Caridina japonica do miníčka nepatří, ani ancistrusové :idea: Osvětlení stačí, nad tím si hlavu nelam, ale štěrk vyměň (kup něco na způsob "říčního štěrku", raději jemnější tak 2-4 mm). Žádný vzduchovací motorek nekupuj, nepotřebuješ ho.

V košicích bývají stretka akvaristů a je tam spousta ochotných lidí - když mezi ně přijdeš, rádi Ti nejen poradí, ale dají i své rostlinné přebytky a možná i krevetky - obojí VHODNÉ do miniakvária. To si troufám mluvit za ně, ale věřím tomu :-) Najdi si tady téma o košických stretkách a případně se některým lidem ozvi, dají Ti vědět, co se kdy chystá. Jedno takové stretko je za sto příspěvků v diskusi :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 01 Okt 2009 10:07 am

no vsetky clanky ohladom miniciek som precital, ale necital som komplet cele cisla, to znamenalo snazit sa citat :) ... ohladom strku som si vedomy chyby... ohladom rastlin, vacsina mi bola darovana, treba uznat ze rastliny niesu prave lacna zalezitost a darovanemu konovi sa na zuby nepozera vsak? :)... a viem ze niesu idealne do mini ale splachnut ich preto nemienim... ryby- panciernik kupeny kvoli riasam, zatial im chutia...a tie mrenky boli kupene len na skusku ci vobec v mojom akva nieco prezije aj bez filtra...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod koroner » 01 Okt 2009 16:03 pm

fazyl Napísal:
noooo povodne som chcel cierny jemny od dennerle ale ked som videl tu cenu tak som si to rozmyslel, kedze je to prve akva nechcel som vrazat "velke" eura do niecoho co neviem ze mi bude fungovat...


S tym strkom urobis dobre ked ho vymenis. Nemusis kupovat dennerle, tiez som mal minicko kupil som tam cierny strk 2kg za 2 eura hrubsej zrnitosti neaky polsky vyrobok, pod to som dal jemny riecny prany strk, tusim tak sa to vola 2kg za 1,50 euro. Takze dno za cca. 3,50e.
Rastlinky,no mozes skusit tu sagittariu, tiez som ju mal, rychlo rastie a nie je az taka narocna, zivocichy bud minirybky alebo len krevetky,na zaciatok :wink:
Ako ti pisala Raviolka, radsej si vsetko precitaj a potom sa pusti do toho. Tak isto som zacal s minickom 14l, ale teraz viem, ze to bola chyba a mal som zacat s o dost vacsim akvariom. 8)
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 01 Okt 2009 17:54 pm

2 koroner:

prave som sa vratil z akvashopu, vraj naj v ke... nasiel som tam cierny strk, zrnitost rozna ale nieco ako mam teraz mozno o nieco vacsia...stal nejak 2,5 eura za 2kg alebo 2l... takze pod neho by som mohol dat kremicity piesok zmiesany z Florapolom od JBL? slo by to teda takto? inak ten krem. piesok by mal mat ake zrno?
z rastlinstvom to bude horsie...vyber slaby a rastliny nie prave v naj stave...jediny co by sa dal kupit bol anubias barteri tusim, ten by sa asi hodil do mini...ale cena 180 sk za 5cm 4 listy :shock: objednanie napr od Rataja by nebolo najlacnejsie a je to kupovanie macky vo vreci...
mali tam aj red cherry... chcel som skor japonicu kedze vraj poziera riasy... tak uvidime...momentalne nechavam povodny stav a uvidim ako sa bude akva vyvijat a hlavne si potrebujem premysliet ako akva prerobim, kedze sucasny layout sa mi vobec nepaci :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod koroner » 01 Okt 2009 19:06 pm

fazyl pisal
prave som sa vratil z akvashopu, vraj naj v ke... nasiel som tam cierny strk, zrnitost rozna ale nieco ako mam teraz mozno o nieco vacsia...stal nejak 2,5 eura za 2kg alebo 2l... takze pod neho by som mohol dat kremicity piesok zmiesany z Florapolom od JBL? slo by to teda takto? inak ten krem. piesok by mal mat ake zrno?
z rastlinstvom to bude horsie...vyber slaby a rastliny nie prave v naj stave...jediny co by sa dal kupit bol anubias barteri tusim, ten by sa asi hodil do mini...ale cena 180 sk za 5cm 4 listy objednanie napr od Rataja by nebolo najlacnejsie a je to kupovanie macky vo vreci...
mali tam aj red cherry... chcel som skor japonicu kedze vraj poziera riasy... tak uvidime...momentalne nechavam povodny stav a uvidim ako sa bude akva vyvijat a hlavne si potrebujem premysliet ako akva prerobim, kedze sucasny layout sa mi vobec nepaci


Zrnitost co najmensia aby sa mohli dobre zakorenit rastliny. Florapol od JBL je tam navod ako ho mas pouzit, nemam snim skusenosti tak ti neporadim. Ked anubias tak Anubias barteri nana alebo Anubias barteri mini.
Rataj nieje macka vo vreci, objednaval som 2krat a maximalna spokojnost.Tak isto aj profiaqarium. Toto je moja skusenost.
Tu mozes hladat inspiraciu :wink: http://www.aac.acuavida.com/gallery/AAC_2009/mini_acuarios/
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Raviolka » 01 Okt 2009 21:29 pm

fazyl napísal:mali tam aj red cherry... chcel som skor japonicu kedze vraj poziera riasy...
Nevím, odkud máš to "vraj", ale až uvidíš japoniku jak do sebe souká patentky, možná přestaneš všemu věřit. Žere řasy, ale neocaridiny včetně cherry taky. A jestli jsi chtěl japonicu, měl sis pořídit větší akvárium :!:

Založil jsi téma aby jsme Ti dopomohli, ale jdeš si pořád svou cestou...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 02 Okt 2009 08:11 am

Založil jsi téma aby jsme Ti dopomohli, ale jdeš si pořád svou cestou...


ved teraz, uz viem ze japonica sa tam nehodi cize ani tam nepojde Raviolka, neboj sa :)... japonicu som chcel predtym... a som velmi rad ze mi pomahate svojimi radami...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 02 Okt 2009 15:58 pm

takze zatial som dospel k nasledovnemu ohladom prerabky:
Rastliny: rozmyslam nad objednavkou od Rataja, ide o nasledujuce rastliny:
Obrázok
prosim potvrdte/vyvrate mi spravnost mojho vyberu. Hemianthis callitrichoides (vo fore som nasiel mnoho skratiek HC, je to tato rastlina??) je pre mna velke susto alebo myslite, ze by sa mi mohlo podarit vypestovat "kobercek" v mojom akva? najviac sa bojim rias ktore by to mohli prerast popripade ci to nestihnu spasat ryby (napr prisavnik :) )
Substrat:na spodok kremicity piesok zmiesany z Florapol od JBL a nato vyhliadnuty cierny strk
Osadenstvo: mrenky pojdu prec, prisavnika by som chcel nechat aspon jedneho, kedze zatial im moje riasy chutia (viem ze je pre ne male!) ale neviem ci mu nebude samemu "smutno"... mozno red cherry ale skor nejake male rybky, s ktorych vyberom mi snad poradia v akvashope

cez vikend skusim nakreslit nejaky layout, s ktorym budem spokojnejsi

uvitam kazdu dobru radu, pripomienku alebo kritiku, aby som neskocil z kaluze do blata... vdaka :roll:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod fazyl » 02 Okt 2009 16:23 pm

mozes skusit tu sagittariu, tiez som ju mal, rychlo rastie a nie je az taka narocna...


nemam ja tu sagittariu uz v akva? :?: ... posledna fotka kde je mrenka... bola mi darovana a neviem co to je za rastlinu, podla mojho laickeho pohladu by to mohla byt ona :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 05 Okt 2009 20:23 pm

po prerabke asi pojdu do akva microrasbora galaxy zatial v neznamom pocte :?: ...dnes som ich videl v hornbachu a vyzeraju celkom pekne a su vhodne aj do mensich nadrzi.... spolu s nimi tam boli aj rasbora hengeli v dlzke do 1,5 cm ale podla mojich zisteni by im bolo asi tesno u mna :( coz je velka skoda kedze sa mi velmi pacili... v buducnosti mozno pribudnu aj nejake krevetky :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Odoslaťod Ajven » 05 Okt 2009 21:26 pm

Pre galaxky je to male si myslim, potrebovali by mininalne dvakrat vacsiu nadrz
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Giftzahn » 06 Okt 2009 07:26 am

njn, mas male akva 16L a chces tam napchat spolu 6 rozlicnych druhov rastliniek :?

skus napr kombinaciu HC a elocharis ... HC do popredia a elocharis dozadu ... samozrejme ze pri tejto kombinacii rastlin ti 8W asi na "kobercek" stacit nebude ...

toto prisavnika daj tiez prec ... ak chces prisavnikov tak skus neskor otocintlusov ... :wink: ked budes mat akva riadne zabehnute ...

s florapolom pozor .. pokial to prezenies a dostane sa ti na povrch bude s toho akurat rast sinica .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.