Prisavka th. samica pred trenim



Všetko okolo akvarijných rýb

Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Maja » 12 Feb 2004 11:35 am

Mam dve prisavky thajske (klasicka divoka forma). Jedna v poslednych tyzdnoch vyrazne podlastla (7,5cm- je 2xvacsia a 3x hrubsia :-) ako ta druha- kupovala som ich v rovnakej velkosti). A posledne 2 tyzdne sa jej naplnilo brusko "na prasknutie". Vodnatielku vylucujem. Skor je nadherne plna ikier. Alebo mozu byt ryby obezne? Ako urcim, ci to druhe je samec. Ak ma niekto samca, skusenosti a vhodne podmienky (BA a okolie) som ochotna ju POZICAT na vytretie.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Reklama

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod gabriela » 12 Feb 2004 11:54 am

Maja, s tym ti aso tazko niekto pomoze, skor by som uvazovala ako ju vyprazdnit aby jej ikry nezatvrdli, alebo ci sa same vstrebaju....
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Maja » 12 Feb 2004 14:00 pm

Ved to bojim sa o nu- je to kocka a nechcem o nu prist. No tak pani, kto ju pride vytriet :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod skala » 12 Feb 2004 17:26 pm

mozno ked to skusis infrazvukom mozno sa nejaky fesak ozve. ale radsej by som zavolal spermobanku :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Maja » 12 Feb 2004 17:59 pm

Do orecha! Prave poobede som si vsimla, ze jej odstavaju supiny- nie moc, ale predsa. No je vitalna, nieje moc tucna- len je ako torpedo :-). Asi sa prezrala sinice. Dufam, ze to bude len docasny zapal pecene, alebo inych organov.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod joko » 12 Feb 2004 21:27 pm

Ja by som povedal ze je to vodnatielka, ked jej odstavaju supiny!!!
Maja, ty taka skusena akvaristka, ani si nenapisala ako je velka ta pr.thajska. Mozno som to ale len ja zle pochopil, je 2x vacsia ako 7,5cm a ma 15cm, alebo ma tych 7,5 cm. Skor sa mi zda ze ma 7,5 cm ale sa mi zda ze je to este mlady jedinec na rozmnozovanie. Mozno sa mylim.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Spectre » 12 Feb 2004 22:48 pm

Maja napísal:Do orecha! Prave poobede som si vsimla, ze jej odstavaju supiny- nie moc, ale predsa. No je vitalna, nieje moc tucna- len je ako torpedo :-). Asi sa prezrala sinice. Dufam, ze to bude len docasny zapal pecene, alebo inych organov.


Kedysi som mal samčeka Black Molly, ktorý tiež nabral bruško a odstávali mu šupinky. Zo začiatku bol relatívne vitálny, ale po niekoľko dňoch bolo po ňom.

Keď máš napríklad živorodky, tak vodnatielku od tehotnosti rozoznáš veľmi rýchlo. Nemusí to byť ani na základe odstávajúcich šupín. Pokiaľ má rybka vodnatielku, nie je prirodzene zaguľatená, ale vyzerá to, ako keby mala takú hrču... takto to bolo aspoň u Molly
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Maja » 13 Feb 2004 02:12 am

Ved to- uz som mala ryby s vodnatielkou (panciernicek trinidadsky, 11cm ju mal dokonca chronicku a zil s nou vyse roka kym som ho nebola nutena utratit) maju neprirodzene nadute brucho- doslova podla toho nazvu ako mech s vodou prisity na telo. No prisavka je tucna rovnomerne- ziadna abnormalna krivka, este aj hlavu ma silnu, chrbat ma macaty. Je naozaj ako torpedo, ako predlzena kvapka vody. Preto opat vyslovujem otazku- moze byt ryba obezna? Poslednych tak 15 dni davam do strku tablety na hnojenie, no keby to mala od toho-tak by jej len vypucalo brusko. ?? (Ma do 8cm.)
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod joko » 13 Feb 2004 02:48 am

Maja napísal:davam do strku tablety na hnojenie,
Keby prehltla tabletu mala by hranate brucho :idea: :D :D :D
Iba ze by si davala gulicky.
No v podstate asi moze byt obezna, chodi do posilovne? Alebo nedavas jej tesne pred spanim nieco jest?
Co uz neni schopna spalit/vyplavat Joule ? Potom pribera, to je jasne.
Ale moze priberat aj zo psychiky. Inac bud rada aspon zije, lepsie ako keby bola anoreticka!
Ja som mal Tetru equadorsku a ta bola anoreticka, cela schudla v priebehu par dni a zomrela, chuderka.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod denis » 13 Feb 2004 08:52 am

joko napísal:Ja by som povedal ze je to vodnatielka, ked jej odstavaju supiny!!!

jednoznacne! joko ma pravdu maja. uz jej nepomoze ani ked ju das do svatenej vody :(
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod bolek » 13 Feb 2004 09:02 am

Maja ja mám pekného štíhleho fešáka, ktorý čaká len na príležitosť..... :-) ...ale najskôr si dajte spraviť testy..
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Spectre » 13 Feb 2004 15:31 pm

Maja napísal:Ved to- uz som mala ryby s vodnatielkou (panciernicek trinidadsky, 11cm ju mal dokonca chronicku a zil s nou vyse roka kym som ho nebola nutena utratit) maju neprirodzene nadute brucho- doslova podla toho nazvu ako mech s vodou prisity na telo. No prisavka je tucna rovnomerne- ziadna abnormalna krivka, este aj hlavu ma silnu, chrbat ma macaty. Je naozaj ako torpedo, ako predlzena kvapka vody. Preto opat vyslovujem otazku- moze byt ryba obezna? Poslednych tak 15 dni davam do strku tablety na hnojenie, no keby to mala od toho-tak by jej len vypucalo brusko. ?? (Ma do 8cm.)


Vodnatielka vyse roka? Nemohlo to byt nieco ine??? Mne po vodnatielke moja cierna mollinka odisla asi za dva tyzdne :cry:
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Maja » 13 Feb 2004 18:32 pm

Teraz mam asi 4 rocnu tetru ciernu uz 2. mesiac s vodnatielkou- v karantennom akva.. V spolocenskom bola asi mesiac. A zije veselo dalej. Ja to volam chronicka vodnatielka :-). No moc do smiechu mi nie je lebo rybky by mali dozit "normalne" a nie zdochnut s nafuknutym bruchom. Ten panciernik mal vodnatielku taku, ze bol niekedy ako lopta, potom "odpuchol" a mal na brusku taky vypuceny vacok ako keby s vodou. Mal v karantennom akv. dietu(len suche a malicko alebo salat), nesmel zive ani mrazene lebo potom bol zasa ako lopticka.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Peter » 13 Feb 2004 19:41 pm

Ja myslim, ze ryby mozu byt obezne, ked maju co jest, lebo su vecne nenazrane....a preto ich treba niekedy nechat aj hladovat a krmit opatrne, je len nepravdepodobne, ze by jedna bola obezna a ostatne nie... takze asi bude tehotna, ale skor nez pripustis samca, naozaj treba nejake vodnatielkove testy... :) ... neostava ti nic ine len trpezlivo cakat, nemoze mat nachladnuty mechur?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod evzen » 16 Feb 2004 14:05 pm

Ahoj Maja, mam tu istu situaciu. Celkovo mam 5 tychto krasavic v dvoch akvarkach, ale pribrala mi len jedna. Je podobnej velkosti a je v akvarku spolu s este jednou, o ktorej som si myslel, ze je to jej fesak, ale k nicomu sa nemaju - zatial. Trva to uz asi 3 tyzdne, co je s nej pravidelna moletka a furt nic. Mam ju spolu s amerikou a odlovit ju medzi skalami aj s fesakom by bolo dost zaujimave a zabavne. Su dost sikovne tieto krasavice. V druhom akvarku mam tri velkosti podobnej a tie su skor stihlucke. Bude zaujimave, ako to dopadne. V dospelosti dosahuju obdivuhodnej velkosti, takze sa tiez priklanam k nazoru, ze asi este nedospela. Otazka je, kedy su dospele a to by chcelo vyjadrenie skuseneho, ja ich mam zatial len pol roka. Uvidim, ako sa to dopadne.
evzen
 
Príspevky: 63
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2004 13:45 pm

Re: Prisavka th. samica pred trenim

Odoslaťod Maja » 18 Feb 2004 17:54 pm

Tak- uz je normalna. Zvlastne, ze som ju- ich nikdy nevidela zrat zive ani mrazene krmivo.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.