Nimbochromis Venustus - spravanie



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Nimbochromis Venustus - spravanie

Odoslaťod Atilla » 06 Dec 2003 23:43 pm

dnes po detailnom spocitani mojich ryb som dosiel k zaveru ze 2 zo 4-och ziraf su fuc samozrejma tie mensie
dlho si nazivali spolu ale pravdepodobne v den masakru na lombardoia
ich padlo za obet viac :( co sa stalo netusim pretoze dnes po zbeznom prehladani piesku som nasiel dost hnusne pachnucu mrtvolku resp. pozostatky nejakeho tela :( zamorilo to celu vodu :(

zaujima ma iba ci sa jednalo o samcekov a najvacsi sef ich zakilloval alebo sa moze stat aj to zeby ich zakilloval niekto z ineho druhu ?
neverim zeby si hlavny sef zabil samicky a nechal si iba 1-u :(

samozrejma mohli skapat aj na nejaku chorobu kedze 1-o telo bolo dost v znacnom rozklade a 2-he som este nenasiel

na otazku ako je mozne ze som si to vsimol neskoro - neviem
za par dni su schopne podhrabat vsetky 'domceky' tak ze do nich nie je vidiet a nahrabat take kopce ze by ste tam nenasli mrtvolu ani velryby :(
Naposledy upravil Atilla dňa 05 Mar 2004 15:49 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Reklama

Re: Nimbochromis Venustus

Odoslaťod Atilla » 10 Dec 2003 10:19 am

par ludi to tu cita tak dorobim update

vsetko je asi inac ako sa na prvy pohlad zdalo
vcera som vylovil z akva najvacsieho samca (venustusa) a moju favoritku redku :(

ked rychlo prechadzam okolo akva ryby sa hned schovaju - akva je oproti oknu tak asi robim velky tien jediny samec venustus nic - hovorim si to je ryba drava nicoho sa neboji - o 15min uz bola v igelitovom sacku
:( najprv stupala ku hladine potom padla na dno odkial sa uz nepohla ked som ju isiel odlovit uz sa iba ztriasla :( nemala ziadne vonkajsie znamky nejakej choroby

a redka uz asi tyzden plavala v rohu kde sa schovavala poslednych par dni hlavou hore a telom dole kedze nemam karantennu nadrz skoncila pri venustusovi :(

pred x dnami mi 'skapal' lombardoi nasiel som ho s podrezanym hrdlom dufam ze aspon on zomrel v boji a nie na smrtelnej posteli co ale na situacii nic nemeni :(

ako vravim som zvedavi co ma do konca roka este prekvapi ale smola co ma uz niekolko dni sprevadza nema konca kraja (ale toto tu uz nepatri)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Nimbochromis Venustus

Odoslaťod skala » 10 Dec 2003 17:46 pm

akosi mam v tom chaos Atilla. Fakt sem asi malo chodim. Co ti vlastne "zostalo" okrem skla, vody strku, filtre, svetla a bridlice??? grrrr.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Nimbochromis Venustus

Odoslaťod Atilla » 10 Dec 2003 22:21 pm

skala asi som to opisal ako keby tam padla atomovka ale prisiel som o 3-och venustusov, redku a lombardoia hore som popisal okolnosti :(

ostal mi zvysok :)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Nimbochromis Venustus

Odoslaťod Atilla » 13 Feb 2004 10:14 am

chova niekto z vas venustusy ? resp. podarilo sa niekomu odchovat mlade ? zaujimalo by ma ako je narocny odchov mladych a ako to prebieha

vcera som k svojmu pomerne velkemu samcovi dokupil 3 samice
2 z nich hned zacal 'ocuchavat' zaujimave je ze lemovanie najma hornej plutvy je modraste pricom samice ho maju zltkaste
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.