Biely povlak na plutvach karasa



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Biely povlak na plutvach karasa

Odoslaťod michellina138 » 10 Okt 2009 12:16 pm

Ahojte,
prosim pomozte mi, mam 2-rocnu zlatu rybku a posledny mesiac sa jej zacali skracovat plutvy, tak som jej dala sera bactopur direct, na chvilu to pomohlo a teraz sa jej zacina vytvarat akoby biey povlak na plutvach(hlavne chvostovej) a taktiez sa mi zda ze ma tento povlak na hlavicke resp. nad ustami.
Snazila som sa nieco najst aj tu aj na nete a nie som si ista ci je to stale en rozpad plutvi uz aj s nejakou pliesnou.
Prosim poradte.
Dakujem velmi pekne.
Miska

Obrázok
michellina138
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Založený: 10 Okt 2009 12:06 pm

Reklama

Odoslaťod dusik » 10 Okt 2009 14:31 pm

Napíš v akých podmienkách ju chováš. Nádrž, teplota, tvoja starostlivosť o nádrž a pod. čo najviac.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biely povlak na plutvach karasa

Odoslaťod michellina138 » 10 Okt 2009 18:14 pm

Chovam ju v 42 litr. akvariu este s jednou mladou 3 mesacnou zavojnatkou a prisavnikom, teplota vody 23 stupnov plus minus 2 stupne, pridavam do vody ked menim JBL Biotopol a potom aj JBL DEnitrol na upravu vody. Raz za dva mesiace som menila celu vodu ale poradili mi aby som menila len polovicu. takze teraz menim tak raz za mesiac polovicu vody. Tak raz za tyzden pridam 1 cajovu lyzicu morskej soli. Vzduchujem cez dekoracnu muslu a filter mam ten klasicky penovy dvojramenny. Krmim tak dva krat za den, rano a vecer.
A dnes som si vsimla ze ta mala zavojnatka za nou sem tam chodi a akoby ju dzobala do tvare alebo chvosta, akoby jej to chcela obzrat tu plesen.
Dneska som ju pre istotu dala do karanteny a nakvapkala som tam Multimedikal kedze sa mi zda ze ma priznaky choroby Costia necatrix ale nie som si ista.
Dakujem velmi pekne za radu.
michellina138
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Založený: 10 Okt 2009 12:06 pm

Odoslaťod dusik » 10 Okt 2009 21:08 pm

To nebude choroba. Skôr nahromadene odpadove látky v akváriu. Závojnatky nepatria do malých akvárii, ale do bazénov. Skús častejšie meniť vodu. Zavojnatkam je najlepšie vo vodách pod 20°C

Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie
Závojnatka + Marina Goldfish Kit - ako dalej?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biely povlak na plutvach karasa

Odoslaťod michellina138 » 10 Okt 2009 21:53 pm

Dakujem za radu. Vedel by si mi ale povedat preco ma tie plutvy take roztrapkane a je tam akoby taky vrstvovy povlak a aj spredu ma tvaricku taku ako dodubanu? mam aj fotku v albume, pozeral si?Neviem ci to bude tou velkostou akvarka pretoze asi do maja som mala dve v 25 litrovom a vlastne problemy sa zacali az ked som ich dala do toho velkeho co mam teraz. Jedna mi uz zomrela a ta mala zrejme vodnatielku a odvtedy mam s touto druhou stale nejake problemy.Hlavne teda s tymi plutvami akoby sa jej rozchadzali :(
Mala by som castejsie pridaat ten Nitrivec na nicnie skodlivych latok?
dakujem za odpoved
michellina138
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Založený: 10 Okt 2009 12:06 pm

Odoslaťod mystka » 10 Okt 2009 22:17 pm

Ja si myslim, ze ziaden nitrivec pridavat nemusis..men castejsie vodu, podla mna raz do tyzdna cca. 1/3 za odstátu. Castejsou ciastocnou vymenou vody nic nepokazis a rybkam sa urcite bude lepsie darit. Dufam, ze radim spravne...
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 10 Okt 2009 22:29 pm

Nitrivec má byť násada baktérii ktoré rozkladajú odpadové látky na neškodné. Na tieto prípravky tu je zatiaľ veľhlasný názor, že sú zbytočné a míňajú sa účinkom. Nejde o to, že akvárium je malé, ale o to, že Karasy veľmi rýchlo špinia vodu výkalmy a nahromadené látky sa nestíhajú rozkladať. Preto je nutné mať veľké akvárium s výkonnou filtráciou. Ak je nové akvárium a filtračna náplň vo filtri nie je obsadená baktériami, tak sa veľmi rýchlo zašpinila voda.

Prečítaj si v tomto časopise tému dusík v akváriu:
http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium04.pdf
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biely povlak na plutvach karasa

Odoslaťod michellina138 » 10 Okt 2009 22:44 pm

dakujem Mystka aj Dusik, mam teda vratit tu "choru" do akvarka a vymenit im radsej tretinu vody?pretoze ju mam v karantene, a preco podla vas ta mensia do nej casto dobka?
michellina138
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Založený: 10 Okt 2009 12:06 pm

Odoslaťod dusik » 11 Okt 2009 00:42 am

My sa môžme len dohadovať čo jej je. Presvedčiť sa môžeš testom NO2. Ale pravdepodobne to bude vo výške odpadových látok. Vráď ju späť a zabehni akvarko.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biely povlak na plutvach karasa

Odoslaťod michellina138 » 11 Okt 2009 17:42 pm

ok, vdaka, takze kupim no2 test znizim vodu na 20 stupnov a vymenim 1/3 vody. potom dam vediet ako dopadne test.
michellina138
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Založený: 10 Okt 2009 12:06 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.