zrejme bezdovodne kapu rybky...poradi mi niekto?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

zrejme bezdovodne kapu rybky...poradi mi niekto?

Odoslaťod kathynka » 12 Okt 2009 18:46 pm

Ahojte! Polroka mam zalozene juhoamericke akvarium. Ma 150 litrov, filter ide cely den. Momentalne tam mam 6 tetier ciernych, 8 tetier cisarskych, 2 tetry krivopruhe, 4 loricarie red, 9 tetier ziarivych, 6 drobnoustok, 2 cichlidky vysokoplutve, 4 akary hnede, 4 panciernikov venezuel, 4 panciernikov sterbai, 1 panciernik concolor, 3 dianemy, 2 copelly, 1 otocinclus affinis. Lenze od zalozenia mi umrelo vyse 30 rybiek a z casu nacas pokracuju v tomto trende, aj ked ziadnu chorobu vidiet nie je. Trochu je riasa na dreve a na rastlinach, nie su az take pekne zelene. Pokapali mi vsetky loricarie similima, paraguajske tetry, pancierniky zlatopase aj smaragdove, otocinclusy...Krmim patentkami a zelenymi tabletami. Vodu menim kazde 3-4 tyzdne.
Dakujem za radu.
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Odoslaťod Dušan Sivák » 12 Okt 2009 19:24 pm

menis vodu raz za 3-4 tyzdne, nasadila si tam skoro 50 ryb a pytas sa preco kapu...absurdne, skus trocha prebrazdit forum , odpovede a nebude ich malo tam najdes
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Re: zrejme bezdovodne kapu rybky...poradi mi niekto?

Odoslaťod tijani » 12 Okt 2009 19:42 pm

sivak: ja mam trocha mensie akvarko a mam v nom viac ryb dokonca a vodu som nemenil ani neviem kedy a vsetko je v poriadku, ziaden uhyn ani choroba... a nie su to ziadne obycajne ryby, cize neviem ci je to tym, i ked mozne je vsetko samozrejme...
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod kathynka » 12 Okt 2009 19:44 pm

ja som si citala vela prispevkov na tuto temu vo fore, inak by som sa nepytala, keby mi to stacilo...
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod dusik » 12 Okt 2009 19:59 pm

Pravdepodobne ti nestíha filtrácia v tom prerybnenom akváriu. To je neskutočne prerybnené.

@tijani s tým by som sa nechválil. To je už drzosť dať toľko rýb do tak malého akvária. Máš asi výkonu filtráciu, alebo flegmaticke ryby.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: zrejme bezdovodne kapu rybky...poradi mi niekto?

Odoslaťod Poly » 12 Okt 2009 19:59 pm

Tak si skus ozrejmit kolobeh dusika v akvariu. Aj podla mna to vyzera na prerybnenie. Ak nemas filter s poriadnym objemom filtracnych naplni, alebo vela rastlin, hromadia sa ti v akvariu jedovate odpadove latky (predovsetkym amoniak a dusitany), ktore sa nestihaju spracovavat a otravuju ryby. Najlepsim riesenim je zmensit osadku, budu mat viac priestoru na plavanie a akvarium nebude tak zatazene splodinami ryb.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zrejme bezdovodne kapu rybky...poradi mi niekto?

Odoslaťod tijani » 12 Okt 2009 20:14 pm

@ dusik: ja sa tym nechvalim, len som reagoval... filter nemam nejak vykonny podla mna, taka klasika... ale ani ryby nie su flegmaticke, proste akvarko ide, rastlin je dost a nie je ziaden problem
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod mystka » 12 Okt 2009 20:23 pm

Prerybnene akvarium + nedostatocna vymena vody = pruser U mna v mini akvarku ako som pisala milionkrat na tomto fore to dopadlo hromadnou samovrazdou rybiciek a krevetiek. Nikdy viac, radsej menit vodu castejsie. Tiez som citala a studovala a pokaslala som to. .. :?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod tijani » 12 Okt 2009 20:35 pm

tak ja neviem, ja chovam ryby uz takmer 20 rokov, mal som vazne asi uz vsetko, vratane studenovodnych (nasich povodnych) druhov a nikdy som nemal masovy uhyn kvoli kvalite vody alebo podobne... a to nejak casto nemenim vodu ani filtracia nie je najvykonnejsia... asi mam proste stastie
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod kudrik » 12 Okt 2009 21:33 pm

tak si potom z krajiny OZ
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Odoslaťod Raviolka » 12 Okt 2009 22:05 pm

kathynka napísal:ja som si citala vela prispevkov na tuto temu vo fore, inak by som sa nepytala, keby mi to stacilo...
Ryby bezdůvodně nekapou a myslím, že na ten důvod můžeme společně přijít. Zajdi do akvaristiky a kup testy na dusičnany (NO3-) a dusitany (NO2-). Potom vodu v akváriu otestuj a napiš sem výsledky.
Žádné přípravky proti řasám, léčiva apod. nepoužíváš? Kolik vody měníš?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod kathynka » 12 Okt 2009 22:10 pm

lieciva ziadne nepouzivam...menim o nieco viac ako je polovica...skusim to teda asi s tymi testami...dakujem moc za radu...
kathynka
 
Príspevky: 131
Obrázky: 4
Založený: 11 Okt 2009 21:05 pm
Bydlisko: BA

Re: zrejme bezdovodne kapu rybky...poradi mi niekto?

Odoslaťod kofola » 23 Okt 2009 21:42 pm

Nikdy sa nic nedeje bez dovodu a uz vobec nikdy ryby neumieraju bezdovodne. V tom lepsom pripade umru na starobu, ale v drvivej vacsine im pomozu ich majitelia.

To akvarko je prerybnene. Vacsina zacinajucich akvaristov chce mat vo svojom akva co najviac ryb a najlepsie co najviac druhov a farieb. Niekedy je menej viac.

Ubrat na pocte ryb! Kontrolovat hodnoty NO2 a NO3 aspon kym sa stav neupravi! Vymienat aspon 1/3 vody raz za tyzden, obzvlast, ked krmis patentkou!
kofola
 
Príspevky: 20
Obrázky: 8
Založený: 25 Máj 2009 20:46 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.