odparovanie vody



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: odparovanie vody

Odoslaťod Giftzahn » 19 Apr 2008 07:36 am

v odparovani vody nevidim problem, ten odpar staci dolievat a je vybavene. moje male akva ma 63L cisty objem je tam ta mozno 40L, svietim 2x18W T5 a dva krat za tyzden dolievam 1L a 1L vody - nepouzivam ziaden ohrievac a voda v akva ma 21 - 22C, cize pokles o cca. 1cm, 1,5cm pri teplotach vodu okolo 26C,27C ako tu niekto pisal povazujem za ok.akva nie zakryte takze je len logicke ze sa odpari fuzik viac vody :) ako keby bolo zakryte napr.sklom. do akva tak cca. na 2 hod 2:30 zasvieti aj slnko od 16:00 - 17:30 a taktiez som si nevsimol ze by to malo nejaky dopad na mnozstvo odparenej vody alebo na nadmerny rast rias (dokonca ani na prednom skle, co ma dost zaraza :shock: ), opak je v skutocnosti pravdou, rastlinkam sa dari podstatne lepsie a pripisujem to aj faktu ze to slnko aspon na chvilku do akva svieti. 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odparovanie vody..

Odoslaťod Arcttic » 01 Feb 2009 18:50 pm

Mam problem z odparovanim vody z akvarka a to taky, ze odparovana voda, z plastoveho krytu akvarka zateka medzi plagat-pozadie a zadne sklo akvarka a nevyzera to dobre. Neviem, ako by som to mal odstranit, poradte mi. Vdaka :(
Arcttic
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 03 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odparovanie vody..

Odoslaťod Tomas54 » 01 Feb 2009 19:17 pm

prelep okraj pozadia a skla - hrany akvaria lepiacou paskou a voda bude stekat po zadnej strane pozadia a nepojde medzi sklo a pozadie
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Odparovanie vody..

Odoslaťod Arcttic » 01 Feb 2009 19:48 pm

Takto to mam teraz a aj napriek tomu sa tam voda dostane..
Arcttic
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 03 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod TTjopo » 14 Okt 2009 19:50 pm

Skus dat pod plastovy kryt ,ktory je predpokladam original ku akvariu krycie skolo po ktorom ti bude voda stekat do akvarka a para sa nedostane az do krytu v ktorom mas trubice ktore sa zbytocne zanasaju vodnym kamenom co ti zasa sposobuje horsie osvetleniae akva -a to som vynechal elektro instalaciu,co nasledne neprospieva rastlinam myslim to zhorsene osvetlenie.Krycie sklo raz zacas poumivas octom a mas ho zasa ciste.

Alebo

Poloz kryt na nejake stuple alebo ako to mam nazvat jednoducho tak aby bola medzi akvariom a krytom medzera aspon cca 1cm a para sa bude mat kadial dostat von ale to je uz len napad za ktory nerucim a treba skusit :roll:

Alebo ma este napadlo kupit kryt ktory to nerobi
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: odparovanie vody

Odoslaťod triscene » 24 Apr 2011 12:22 pm

da sa v poho dolievat odstata voda alebo je lepsi iny sposob?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.