Moje otázky o chove krevetiek



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Moje otázky o chove krevetiek

Odoslaťod drek111 » 13 Okt 2009 20:43 pm

Dnes som kupil krevetky do gulateho akva.
otazky
1. nevadi ze nemaju filter?
2. kolko krat do týždna im mam menit vodu ked nemaju filter
3. mam jednu rastlinu ako lopuchove listy myslim ze s tych bakterii čo su na rastline sa nenajedia, mám im kupit potravu pre krevetky alebo rybky?
4. predavač povedal že su to cardia japonica moc tomu neverím lebo sú priesvitnej farby, boli aj červerne myslite že japonica môžu byť
priesvitne?
5.a ako im okrem filtracie prevzdušnit akvarko(ani perličom) ?
drek111
 
Príspevky: 62
Založený: 01 Okt 2009 16:04 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod dusik » 13 Okt 2009 21:26 pm

1. Nevhodne zvolené akvárium. Guľe sa robia, čo som videl, tak do 9l. Pokiaľ tých krevetiek je málo tak cca 5 tak teoreticky by im to nemalo vadiť, pokiaľ je akvárium správne zabehnuté a je priestor na tvorbu nitrifikačných baktérii. Napríklad porézny substrát a pod.
2. Podľa potreby doporučil by som min. 2x do týždňa.
3. Aj krevetky potrebuju potravu. Riasy rastliny a pod, sú v ich jedalníčku na poslednom mieste.
4. Bez ostrej fotky ti to ja nedokážem určiť.
5. Nie je nutné.

Zhrnutie: Nebola to zrovna rozumna kúpa. Všimol som si už tvoje príspevky a evidentne ignoruješ doporučenia užívateľov a moderátorov. Uvedom si, že zaobchádzaš so živími tvormi a nie z hračkou, ktorá ťa po pár mesiacoch omrzí a potom ich spláchneš, lebo ťa to nebaví. Akvaristika je záľuba a jej nevyhnutnou súčasťou je literatúra. Nechcem ťa však kritizovať, ale tieto veci si sa mal pýtať pred kúpou a nie po funuse.
ďalšie informácie sa dočítaš v téme Krevetky
Pokiaľ máš otázky, vkladaj ich do rozdiskutovaných tém a nevytváraj zbytočné témy. Toto nie je pokec, ale fórum.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod martin_s » 14 Okt 2009 09:54 am

drek111 preco nepouzivas vyhladavanie a stale zakladas duplicitne temy? Vsetko na co sa tu pytas uz bolo preberane a ak aj nahodou nie tak otazka patri do uz zalozenej temy venovanej krevetkam (mimochodom je to najrozsiahlejsia tema tu na fore).
Cardia to asi nebude. Cardia je totiz vyustenie pazeraka do zaludka. 8) Mal si na mysli Caridina japonica.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Sebi » 28 Okt 2009 20:20 pm

no tak pri tej dvojke to si ani nemusel pisat keby si cital casopis akvárium lebo krevety sa pouzivaju ako ´´indikator zlej vody´´ lebo hned ti daju najavo zlu kvalitu vody
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: Moje otázky o chove krevetiek

Odoslaťod ocotuide » 28 Okt 2009 20:25 pm

a ryby sa pouzivaju ako co ked krevety sa pouzivaju ako indikator kvality vody?

Ja mam krevety aj ostatne zivocichy preto, ze sa mi pacia, nie aby nieco indikovali ...
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Odoslaťod Amadeus » 28 Okt 2009 22:32 pm

ale on tym chcel napisat ze ked budu potrebovat vymenit vodu daju ti to najavo spravanim sfarbenim anaj horsie zdochynanim
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod xDodox » 28 Okt 2009 22:41 pm

martin_s napísal:drek111 preco nepouzivas vyhladavanie a stale zakladas duplicitne temy? Vsetko na co sa tu pytas uz bolo preberane a ak aj nahodou nie tak otazka patri do uz zalozenej temy venovanej krevetkam (mimochodom je to najrozsiahlejsia tema tu na fore)....

Téma: krevetky.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.