aký filter do 45L ?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

aký filter do 45L ?

Odoslaťod balu » 29 Okt 2009 13:08 pm

ahojte, som tu nový, akvárium si chcem obnoviť po 10 rokoch, tak sa chcem spýtať, aký filter by ste mi poradili do 45L akvarka, najlepšie nejaký do 25-30 eur, taký, ktorý nevyžaduje častú pozornosť a dá sa do neho ľahko zohnať náplň, alebo čo sa tam dáva :o trošku som to tu čítal, najprv sa mi páčil AQUAEL, ale vidím, že ten nestojí za veľa, teraz si čítam o EHEIM aquaball 2208, ale ten zas neviem, či je vhodný a ako je to tam s náplňami
vďaka za odpovede :)
balu
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Okt 2009 12:51 pm

Reklama

Odoslaťod jose » 29 Okt 2009 13:15 pm

Filtračná hlava plus biomolitan, alebo obyčajný bublifuk. Objem filtračnej hmoty je väčší ako všetky tie plastové naháňače vody.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Odoslaťod balu » 29 Okt 2009 14:06 pm

ak myslíš takú hlavicu s penou, tak to som mal ak si dobre spomínam kedysi, podľa teba to stačí? lebo ja si spomínam, že to nijak nebolo poznať, neviem, aký to má presne mať účinok, ale vždy bola po mesiaci voda špinavá a smradlavá a na dne stovky výkalov, na toto niečo nie je? ide mi o čo najdlhšie udržanie vody čistej
balu
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Okt 2009 12:51 pm

Odoslaťod jose » 29 Okt 2009 14:12 pm

Nesmieš to mať prerybnené, to poprvé.Žiadny filter to nezachráni, musíš raz týždenne odkaľovať čím zároveň vymeníš časť vody. A ešte veľa rastlín, tie ti pomôžu spracovať odpadové látky.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod Giftzahn » 29 Okt 2009 14:49 pm

balu napísal:ahojte, som tu nový, akvárium si chcem obnoviť po 10 rokoch, tak sa chcem spýtať, aký filter by ste mi poradili do 45L akvarka, najlepšie nejaký do 25-30 eur, taký, ktorý nevyžaduje častú pozornosť a dá sa do neho ľahko zohnať náplň, alebo čo sa tam dáva :o trošku som to tu čítal, najprv sa mi páčil AQUAEL, ale vidím, že ten nestojí za veľa, teraz si čítam o EHEIM aquaball 2208, ale ten zas neviem, či je vhodný a ako je to tam s náplňami
vďaka za odpovede :)


njn, externy EDEN 501 za nejakych 36,- EUR a nemas co riesit :lol: a na vseliake AquaEl y ... aquaball y mozes spokojne zabudnut

http://www.akvashop.sk/eden-externy-nan ... cPath=6_83

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod balu » 29 Okt 2009 17:00 pm

Giftzahn napísal:
balu napísal:ahojte, som tu nový, akvárium si chcem obnoviť po 10 rokoch, tak sa chcem spýtať, aký filter by ste mi poradili do 45L akvarka, najlepšie nejaký do 25-30 eur, taký, ktorý nevyžaduje častú pozornosť a dá sa do neho ľahko zohnať náplň, alebo čo sa tam dáva :o trošku som to tu čítal, najprv sa mi páčil AQUAEL, ale vidím, že ten nestojí za veľa, teraz si čítam o EHEIM aquaball 2208, ale ten zas neviem, či je vhodný a ako je to tam s náplňami
vďaka za odpovede :)


njn, externy EDEN 501 za nejakych 36,- EUR a nemas co riesit :lol: a na vseliake AquaEl y ... aquaball y mozes spokojne zabudnut

http://www.akvashop.sk/eden-externy-nan ... cPath=6_83

Obrázok
na akom princípe funguje ten eden? Teda čo sa tam dáva a aká je o to starostlivosť?
balu
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Okt 2009 12:51 pm

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod Giftzahn » 29 Okt 2009 18:07 pm

balu napísal:
Giftzahn napísal:
balu napísal:ahojte, som tu nový, akvárium si chcem obnoviť po 10 rokoch, tak sa chcem spýtať, aký filter by ste mi poradili do 45L akvarka, najlepšie nejaký do 25-30 eur, taký, ktorý nevyžaduje častú pozornosť a dá sa do neho ľahko zohnať náplň, alebo čo sa tam dáva :o trošku som to tu čítal, najprv sa mi páčil AQUAEL, ale vidím, že ten nestojí za veľa, teraz si čítam o EHEIM aquaball 2208, ale ten zas neviem, či je vhodný a ako je to tam s náplňami
vďaka za odpovede :)


njn, externy EDEN 501 za nejakych 36,- EUR a nemas co riesit :lol: a na vseliake AquaEl y ... aquaball y mozes spokojne zabudnut

http://www.akvashop.sk/eden-externy-nan ... cPath=6_83

Obrázok
na akom princípe funguje ten eden? Teda čo sa tam dáva a aká je o to starostlivosť?


njn, na takom istom principe a kazdy iny externy filter :lol: a dava sa tam to co je s nim dodane cize vsetko mas zobrazene na obrazku .... :lol: starostlivost... hmm, nechas bezat 24/7/365 cize furt a cistis vtedy ked sa ti znizi prietok na minimum a filter je zaspineny ... inak nic akurat sa tesis ze ako bezproblemovo funguje 8)

princip fungovania internych a externych filtrov je pekne popisany napr. aj tu: http://www.aqua-fish.net/show.php?h=filtredoakvaria :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod gogo1968 » 29 Okt 2009 20:01 pm

Môžem ti odporučiť tiež EDEN 501 ja ho mám v asi 40l akvarku a maximalna spokojnosť. Inak plne súhlasím s prispevkami Giftzahn
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod balu » 29 Okt 2009 20:36 pm

myslím, že si nechám od vás poradiť páni :) inak uhlie, biomolitan atd. sa dajú bežne zohnať, nie?
balu
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Okt 2009 12:51 pm

Odoslaťod Sebi » 29 Okt 2009 20:36 pm

no tak filter tam ani mat nemusis :lol: stacia ti rastliny (dost vela 8)) no
a tych 36 eur za filter je dost vela lebo napr. AquaEL Fan3 plus stoji 30
a precerpa 700l/hodinu aj ked je pravda ze to je o triedu horsi filter
tak napriklad ja mam v mojom 40L taku malu ''dzunglu'' a to mi staci dokonca aj na zivorodky (tie veeeela seru)
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Odoslaťod gogo1968 » 29 Okt 2009 23:31 pm

Balu aktívne uhlie zháňať určite nemusíš (načo sa používa sa určite dočítaš v iných témach -len trochu pohľadaj) a biomolitan sa dá kúpiť v pohode, ale tebe budú stačiť aj tie náplne čo sú s filtrom.
Sebi ak niekto chce mať v akvarku filter tak nech ho má a mať akvarko bez filtra a dokázať ho prevádzkovať bez ujmy je tiež umenie a nedá sa to hneď na prvý krát. Inak každý sa učí na svojich vlastných chybách a pár,, bláznov" sa tu niekedy snaží radiť aby tí druhí nemuseli opakovať tie isté chyby. Howgh.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod balu » 30 Okt 2009 01:50 am

aha, tak som to asi celkom nepochopil z toho linku, čo sem dal Giftzahn :roll: v podstate ste ma presvedčili na ten Eden, ale ty zas hovoríš, že tam idú náplne, ja sa do tohto fakt nevyznám, možno je to smiešne, nejaké dávne skúsenosti s akvaristikou mám, ale s týmto nie, tak vlastne ma najviac trápi je to, či zoženiem nejakú náhradu potom, lebo tie náplne sa asi časom znehodnotia, však?
balu
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Okt 2009 12:51 pm

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod Giftzahn » 30 Okt 2009 08:13 am

balu napísal:aha, tak som to asi celkom nepochopil z toho linku, čo sem dal Giftzahn :roll: v podstate ste ma presvedčili na ten Eden, ale ty zas hovoríš, že tam idú náplne, ja sa do tohto fakt nevyznám, možno je to smiešne, nejaké dávne skúsenosti s akvaristikou mám, ale s týmto nie, tak vlastne ma najviac trápi je to, či zoženiem nejakú náhradu potom, lebo tie náplne sa asi časom znehodnotia, však?


njn,ziadnu paniku, s EDEN 501 su dodavane vsetky filtracne media, ktore potrebujes... :lol: a tie ti preziju filter .... co znamena ze ti skor odide filter na "starobu" opotrebovanie ako tie dodane filtracne media .... cize ak si vezmes Eden 501 .... filtracne media nepotrebujes riesit ...dojdu spolu s filtrom .... :lol: a mas poriesene :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Sebi » 30 Okt 2009 10:51 am

gogo1968 napísal:Balu aktívne uhlie zháňať určite nemusíš (načo sa používa sa určite dočítaš v iných témach -len trochu pohľadaj) a biomolitan sa dá kúpiť v pohode, ale tebe budú stačiť aj tie náplne čo sú s filtrom.
Sebi ak niekto chce mať v akvarku filter tak nech ho má a mať akvarko bez filtra a dokázať ho prevádzkovať bez ujmy je tiež umenie a nedá sa to hneď na prvý krát. Inak každý sa učí na svojich vlastných chybách a pár,, bláznov" sa tu niekedy snaží radiť aby tí druhí nemuseli opakovať tie isté chyby. Howgh.

no ta potom som zaciatocnicky akvaristicky umelec :twisted:
a koho pokladas za tych ,,blaznov'' ?
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod balu » 30 Okt 2009 12:11 pm

Giftzahn napísal:njn,ziadnu paniku, s EDEN 501 su dodavane vsetky filtracne media, ktore potrebujes... :lol: a tie ti preziju filter .... co znamena ze ti skor odide filter na "starobu" opotrebovanie ako tie dodane filtracne media .... cize ak si vezmes Eden 501 .... filtracne media nepotrebujes riesit ...dojdu spolu s filtrom .... :lol: a mas poriesene :wink:

ok, tak vezmem ten EDEN, vďaka moc páni za rady :D
balu
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Okt 2009 12:51 pm

Odoslaťod Sebi » 08 Nov 2009 20:54 pm

keby si pockal ta teraz kupis v hornbachu EHEIM 2006 pick-up co ked cistis tak vyberes len kos za 17 eur silny by nebol ale ani slaby lebo je to do 45 l
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod Volodus » 08 Nov 2009 21:14 pm

Do 54 idem teraz davat SeraFil 60 ... ma to 2 naplne (molitan + uhlie ktore zamenim za siporax), dufam ze to bude v pohode :)
Stoji to nieco okolo 20Є
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aký filter do 45L ?

Odoslaťod Volodus » 27 Feb 2010 23:25 pm

Serafil je celkomok,tiez ho mam v 54l, akurat ten prietok sa mi zda celkom silny.
Ak mozes tak dokup dalsiu pridavnu krabicku a hod tam nejaku napln.
Inac je relativne hlucny, cize ak prinom chces spat tak radsej nieco ine. Ak ho ale chces mat niekde mimo spalnte tak za tu cenu je to velmi slusny filter :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.