Kupa rastlin z eshopu



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Odoslaťod horský vlk » 17 Jún 2009 10:26 am

staci 20 rastlin a je to bez postovneho
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod stvorzubcek » 17 Jún 2009 11:19 am

a to mam zvysnych 15 vyhodit ?:D
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Odoslaťod stvorzubcek » 23 Jún 2009 13:25 pm

Takze zo spominaneho e-shopu http://www.profiaquarium.sk/ som si rastlinky objednal. Dnes mi prisiel balik 1.triedy. Boli pekne zabalene a tak ako som sa dotazoval, aj pekne a zdrave. Ziadne odhnite listy alebo korienky. Ako bonus som dostal od pana Kurdela krmivo a jednu rastlinku bonus.

Takze, ak ma niekto pochybnosti, myslim, ze sa nema, coho obavat. Chvalim tento e-shop, len tak dalej :)
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Odoslaťod aquaman » 23 Jún 2009 14:02 pm

Chcem sa opýtať, či existuje shop v ktorom predávajú sladkovodné raky?
Prípadne aj česká stránka s ponukou a zasielaním aj na SLOVENSKO. :)
Najlepšie také, s ktorými máte vlastné skúsenosti. :)
Všetkým ďakujem.
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Odoslaťod barky » 23 Jún 2009 15:11 pm

Co viem, tak neexistuje, ale pripadne mozez zalozit :-) inak ohladne CPO - ak este zhanas - napis mi SS
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod stvorzubcek » 24 Jún 2009 08:42 am

aquaman v hornbachu v KE som videl raky a u nas mali kraby pred tyzdnom
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod stvorzubcek » 24 Jún 2009 08:42 am

aquaman v hornbachu v KE som videl raky a u nas mali kraby pred tyzdnom, ale o e-shope neviem
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod stvorzubcek » 24 Jún 2009 08:44 am

stvorzubcek napísal:aquaman v hornbachu v KE som videl raky a u nas mali kraby pred tyzdnom, ale o e-shope neviem

sorry za duplicit, ale nejde to zmazat :(
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Odoslaťod očinta » 06 Júl 2009 19:37 pm

Ja som takmer všetku techniku, rastlinstvo, krmivá nakúpil cez e-shopy.
V okolitých akvaobchodoch môjho bydliska nakupujem len drobnosti.
Mám nasledovných favoritov :
http://www.domacezvieratka.sk/zbozi/149 ... 306500000/
http://www.rataj-spk.cz/
http://www.cichlid.sk/shop/
http://vltava2000.cz/akvahumble/
Mám s nimi tie najlepšie skúsenosti. Ak niečo potrebujem prelistujem ponuku pričom pochopiteľne rozhoduje najlepšia cena za ten istý tovar.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Odoslaťod Sandokan » 10 Júl 2009 17:34 pm

Ahojte chcel som sa spytat ludi ktory maju skusenosti s rastlinami od rataja a ktory od neho uz objednavali ako dlho vydrzia rastliny v pripade zasielania postov.

Objednavku som totiz poslal pondelok a az stvrtok (pritom na stranke uvadzaju ze vo stvrtok ani piatok neposielaju ... ) mi prisla SMS ze bol balik odoslany, zial dneska som sa bol pytat na poste a zasielka stale nedorazila. Ako vieme posty cez vykend nefunguju a teda rastliny tam budu zrejme do pondelka cakat....

Myslite ze rastliny ktore som si objednal, to zvladnu a budu v poriadku alebo nie? :) Jedna sa konkretne o rastliny: Anubias barteri nana, Eleocharis acicularis, Cryptocoryne wendtii green, Echinodorus latifolius, Echinodorus longiscapus, Lagarosiphon major, Myriophyllum scabratum, Cryptocoryne pontederiifolia, Cryptocoryne balansae, Cryptocoryne becketii, Crinum thaianum

Bol by som velmi rad keby boli vsetky v poriadku kedze sa jedna o celkom velku sumu penazi ... a preto by som chcel vediet co si o tom myslite a ci mate skusenosti s 4-5dnovym cestovanim rastlin postov :)

Dakujem za odpoved

:roll:
Sandokan
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Júl 2009 17:21 pm

Odoslaťod Raviolka » 10 Júl 2009 17:56 pm

Těžko číct, záleží na spoustě faktorů - v jakém prostředí ty rostliny budou na poště čekat (teplota), v jakém byly stavu před odesláním, jak přesně byly zabalené... nikdo Ti nepoví ani nenapoví, co v pondělí v balíku najdeš.

Každopádně v příznivých podmínkách přečkají rostliny na cestě 4 dny bez úhony. U některých z těch, cos zmínil, bych se trochu obávala... u většiny ne.

Být Tebou počkám a zbytečně si dopředu nelámu hlavu, nepomůže to :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Poly » 10 Júl 2009 20:29 pm

Ak by boli vo velmi zlom stave, myslim, ze mozes napisat p. Ratajovi, prilozis mu fotky a odvolas sa na to, ze stvrtok a piatok udajne neposielaju rastliny a mozno sa nejak dohodnete :)
Je to aj v jeho zaujme, aby boli rastliny v poriadku, ale to skor nejaky brigadnik pokafral :D
Kazdopadne este nekric hop, kym nepreskocis, skus sa este v sobotu doobeda na poste spytat, ak nie, v pondelok uvidis, a budes to riesit :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod jose » 10 Júl 2009 21:08 pm

Ako napisal poly, ja som pre istotu poslal objednavku v piatok, v utorok mi prisla sms ze boli poslane a vo stvrtok som ich mal, priniesol ich post. kurier. Boli v perfektnom stave a v baliku bol listok s mail adresou a tel. cislom na ktore sa mam ozvat keby nieco nebolo v poriadku. teraz sa netrap, neovplyvnis to a ked ti pridu uvidis. osobne si myslim ze budu v poriadku.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Sandokan » 10 Júl 2009 21:29 pm

Dakujem za odpovede :)

U nas v sobotu je posta zavrena tak sa bohuzial nemam ako spytat :o

Jedina moznost aby som to mal skor nez pondelok by bola ze by to poslali po kurierovy ale netusim ako to posielali, volal som na cislo ktore mi prislo v sms (posta Kuty 2.) ale tam mi povedali ze je to iba prekladisko balikov a nic konkretne som sa nedozvedel. Tak mi ostava jedine cakat a dufat ze rastliny budu v poriadku, v pripade ze nebudu skusim sa obratit na firmu pana Rataja a uvidime. Kazdopadne este raz dakujem za vase reakcie.

Drzte palce :roll:
Sandokan
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Júl 2009 17:21 pm

Odoslaťod očinta » 11 Júl 2009 21:49 pm

Ja som mal tiež podobnú skúsenosť.
Objednávku som posielal v nedeľu a bola spracovaná hneď v pondelok. Takže som každý deň čakal kedy mi dorazí zásielka. Márne. Keďže balík neprišiel v piatok bolo mi jasné, že v sobotu nedorazí. Prišiel až o týždeň v pondelok. Rastlinky boli v košíčkoch a v PVC téglikoch s minerálnou vatou. Na moje počudovanie boli v dobrom stave. V každom košíčku bolo po 2ks rastliniek. Tie som rozjednotil, skrátil korienky a zasadil. Prihnojil guličkami Bivoj alebo od JBL. Teraz je to už cca 4 mesiace a mám z nich 20 - 50 cm zdravé rastliny.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Adik22 » 04 Nov 2009 23:24 pm

Zdravim vsetkych internetovych nakupovacov. Chcel by som sa s vami podelit o svoju osobnu skusenost s firmou akvar.cz
Mal som problem s poslanim rastliniek z ostatnych e-shopov do Irska. Tato firma, mi maximalne vysla v ustrety a poslala mi presne co som chcel. Bol som milo prekvapeny komunikaciou a ochotou, kvalitou ich rastlin a produktov. Tymto im nerobim reklamu, iba ich vrelo odporucam, pre tych, co chcu nakupit rastlinky cez net.
prikladam aj stranku-
http://www.akvar.eshop-zdarma.cz/index.php?s=main_page
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Odoslaťod skala » 05 Nov 2009 09:00 am

Ja by som tiez pana Jiřího Rejfířa (AQUAR) odporucal. Ak niekedy zajdete na vystavu do Rychnova - http://www.sozo.sk/phprs/view.php?cislo ... 2007040065, tak sa s nim s vysokou pravdepodobnostou budete moct porozpravat. Samozrejme aj inde, ale predovsetkym v Rychnove
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Raviolka » 05 Nov 2009 11:17 am

Adik22 napísal:http://www.akvar.eshop-zdarma.cz/index.php?s=main_page
Osobně bych si u e-shopu, kde není uvedené ani jedno jméno (!), název firmy, adresa... jen anonymní e-mail a telefonní číslo... stránky jsou parkované na stejně tak anonymním webu "eshop-zdarma"... nekoupila vůbec nic. O serióznosti firmy rozhodně nesvědčí, pokud se někdo stydí za své jméno.


skala napísal:Ja by som tiez pana Jiřího Rejfířa (AQUAR) odporucal. Ak niekedy zajdete na vystavu do Rychnova - http://www.sozo.sk/phprs/view.php?cislo ... 2007040065, tak sa s nim s vysokou pravdepodobnostou budete moct porozpravat. Samozrejme aj inde, ale predovsetkym v Rychnove
Tenhle e-shop ale nemá s firmou Aquar vůbec nic společného.
A co je horší, s Jiřím Rejfířem si už nikdo nepopovídá, zemřel v únoru tohoto roku.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Giftzahn » 05 Nov 2009 12:42 pm

njn, tu je taka chaba insfoska: Tento internetový obchod je provozován podle živnostenského zákona České republiky pod IČ 752 808 09 ... avsak ked som nechal vyhladavat firmu podla ICO nic mi to nenaslo :twisted:

jj, cize je to dost cudne ze na celej stranke nie je ziaden telefon, adresa, nazov firmy atd. .... :roll: njn, serioznost si myslim ze vyzaduje aby boli tieto informacie lahko dostupne hned s uvodnej stranky ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Imrich Fuljer » 05 Nov 2009 12:45 pm

Raviolka napísal:
Adik22 napísal:http://www.akvar.eshop-zdarma.cz/index.php?s=main_page
Osobně bych si u e-shopu, kde není uvedené ani jedno jméno (!), název firmy, adresa... jen anonymní e-mail a telefonní číslo... stránky jsou parkované na stejně tak anonymním webu "eshop-zdarma"... nekoupila vůbec nic. O serióznosti firmy rozhodně nesvědčí, pokud se někdo stydí za své jméno.

Ludia sa asi hanbia za svoju pracu :(
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod bobo242 » 05 Nov 2009 13:38 pm

odpoved na otazku v nazve temy: urcite NIE akvaprodukt.sk ! po skusenosti s praktikami pana RT, ktory nema problem ignorovat e-maily a do tel klame az sa hory zelenaju..napr. tento by sa mal urcite hanbit, najlepsie by bolo keby to zabalil.
Obrázok používateľa
bobo242
 
Príspevky: 143
Obrázky: 69
Založený: 20 Feb 2009 16:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Giftzahn » 05 Nov 2009 13:45 pm

bobo242 napísal:odpoved na otazku v nazve temy: urcite NIE akvaprodukt.sk ! po skusenosti s praktikami pana RT, ktory nema problem ignorovat e-maily a do tel klame az sa hory zelenaju..napr. tento by sa mal urcite hanbit, najlepsie by bolo keby to zabalil.


njn, ja som tam tiez nakupoval a nie raz ... ale moje skusenosti su zatial len pozitivne .... nastastie

njn, ale to co pises ty , pisalo uz viac ludi .... ze prave s Akvaprodukt.sk a panom RT maju ukrutne problemy :evil:

njn, je to hlavne o pristupe, cestnosti, kompetentnosti atd... ignoracia mailov, telefonatov je tak akurat ciste chrapunstvo a uplna neochota vzniknuty problem riesit ... :evil:

zial dost bezny jav u nas na Slovensku a zial nie len u e-shopov .... :wink: jj, este bude dlho trvat kym takyto darebaci skrachuju ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktorému e-shopu mám dať zarobiť?

Odoslaťod Adik22 » 05 Nov 2009 14:12 pm

Fuha, fakt ste ma prekvapili. Mate pravdu s tym, ze nemaju uvedene detaily, ja som si to pravdupovediac nevsimol. Ale na druhu stranu, musim povedat, ze ked som si u nich objednaval rastlinky, poslali mi presne to co som chcel, jednu rastlinku, prave nemali na sklade, dali mi moznost si vybrat nieco ine, poslali mi vzorky inych rastlin a hnojivo zdarma. Rastlinky prisli v skvelom stave, perfektne zabalene. Na email, mi odpovedali stale. Je pravda, ze asi mame kazdy ine skusenosti. Ja casto kupujem aj cez eBay a zatial som nemal problem. Je to asi u kazdej objednavky a firmy rozdielne. :P
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Odoslaťod skala » 05 Nov 2009 14:30 pm

Nuz, pousmial som sa, aj trosku zasmutil. Mierne sa mi pomotali pismenka a pamat. Akvar nerovna sa Aquar - http://web.archive.org/web/200805251111 ... .aquar.cz/

Nikdy ma nenapadlo patrat po majitelovi firmy T-com - http://www.t-com.sk/
(ale to je uplne okrajova poznamka ukazujuca mozno iny uhol pohladu :-) )
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.