Čistenie filtra



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Čistenie filtra

Odoslaťod simon714 » 07 Nov 2009 12:47 pm

Mám vonkajší filter Aheim do250l obsahuje substrát + mech . Mohol by mi niekto poradiť správny postup pri čistení a ako často sa môže čistiť .
simon714
 
Príspevky: 3
Založený: 03 Nov 2009 19:11 pm

Reklama

Odoslaťod Knižka Pavol » 07 Nov 2009 14:32 pm

predpokladam ze ti tento filter sluzi zaroven aj ako biologicky filter. Tieto filtre sa cistia len velmi zriedka po dlhsej dobe prevadzky ked sa ich prietok znacne zníži. Samozrejme je treba filtraciu preprat vo vode ktoru odpustis z akva a nie vo vodovodnej aby si nezabyl nitrifik. bakterie. viac info najdes aj tu http://planta.aquariana.cz/filtry.htm
Obrázok používateľa
Knižka Pavol
 
Príspevky: 73
Obrázky: 26
Založený: 29 Júl 2007 10:31 am
Bydlisko: turcianske teplice

Odoslaťod matus » 07 Nov 2009 17:19 pm

media mozes preplachovat, cistit, triast, vsetko co len chces, ale len v akvariovej vode, mechanicke casti ako su kosiky, vrtulka, nadobu filtra, hlavicu mozes kludne vykefovat vo vlaznej vode z vodovodu
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Čistenie filtra

Odoslaťod Giftzahn » 08 Nov 2009 08:29 am

njn, vo svojej podstane pokial sa ti neznizi prietok tak filter cistit nemusis ... sam ma dva EHEIMy a jeden som uz vyse roka "necistil" druhy som musel otvorit po cca. 9 mesiacoch (heh, upchal sa rychlejsie koli jednemu zabudnutemu nenainstal. filtracnemu mediu) .... inak vsetko ostatne ohladne cistenia filtra uz bolo napisane ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.