Akvarium-Potopa



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Akvarium-Potopa

Odoslaťod tigrik321 » 08 Nov 2009 21:22 pm

akoby tej smoly uz nebolo dost,z krupickou bojujem uz tyzden dnes my na costapur zomrel trnovec a pridem z mesta a vydute sklo predne a voda sa vali po izbe......v spodnom spoji povolilo....co sa mohlo stat......??...velky tlak,vela piesku?..pomoze to znovu poriadne presilikonovat???
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Odoslaťod matus_pigy » 08 Nov 2009 21:27 pm

rozlepiť akvarko a zlepiť nanovo, myslím len tú stenu, ja by som to ale prelepil komplet nanovo a pridal podporu na stredy a na dno.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod peter-trnava » 09 Nov 2009 09:12 am

Ake velke je to akva, kolko rokov ma?
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod xDodox » 09 Nov 2009 09:23 am

Pozri témy: Rozlepovanie akvária, Ako sa lepia akvária aby..., Prasknutie akvária prakticky, Vystuženie akvária, Lepenie výstuh, .... stačí použiť vyhľadávač a dostaneš veľa "relevantných" odkazov.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 12:08 pm

fuu to ma ale 10 rokov 130 litrov lepene...no dnes sme ho prelepili na novo ale neviem ako to bude z rybami su v kybli dnes dalsi trnovec a tetra cervenohlava mrtve teplotu a kyslik maju ale ide to dole vodou ..na silikone je 72 hodin nechat vytvrdnut ale to si nemozem dovolit max 24 inak mam po rybach.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 12:10 pm

xDodox napísal:Pozri témy: Rozlepovanie akvária, Ako sa lepia akvária aby..., Prasknutie akvária prakticky, Vystuženie akvária, Lepenie výstuh, .... stačí použiť vyhľadávač a dostaneš veľa "relevantných" odkazov.



uz mam nastudovane ale vcera v tej rychlosti nebol cas sa zachranovalo...... :( :(
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod martin_s » 09 Nov 2009 12:33 pm

kacenka.pa napísal:..na silikone je 72 hodin nechat vytvrdnut ale to si nemozem dovolit max 24 inak mam po rybach.....
Ak ti to nevytvrdne dostatocne tak situacia s rozlepenim sa moze opakovat a po rybach budes mat tak ci tak... Skus oslovit niekoho z okolia a umiestnit ryby docasne k nemu, pripadne v niektorej akvaristike ak by boli ochotni. Niekto tu na akve to myslim tak urobil, ze docasne umiestnil ryby v akvaristike...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod peter-trnava » 09 Nov 2009 13:44 pm

kacenka.pa napísal:fuu to ma ale 10 rokov 130 litrov lepene...no dnes sme ho prelepili na novo ale neviem ako to bude z rybami su v kybli dnes dalsi trnovec a tetra cervenohlava mrtve teplotu a kyslik maju ale ide to dole vodou ..na silikone je 72 hodin nechat vytvrdnut ale to si nemozem dovolit max 24 inak mam po rybach.....

V 10l vedre vydrzi osadka 100l akva pri vzduchovani par dni uplne v pohode (ak sa jedna o tetry a podobnu drobotinu). Ak si ich tam davala s krupicou, pokracuj v liecbe. Chore ryby ziadna akvaristika do karanteny nezoberie.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 15:58 pm

to mi je jasne.....no su tam bojovnice,neonky,skalare,tetry cervenohlave,fantom,prisavnici,panciernici,ramirezy .......no zhruba 25 ryb...maju tam vzduchovanie ohrievac a rastliny.....no dnes rano tetra cervenohlava a posledny trnovec umreli...akvarium je nanovo zalepene teda tam kde to vydulo a tiekla voda nanovo cca 15 cm a ostatne po dlzke pretrete silikonom /spoje/,,.....ma to tvrdnut najlepsie 72 hodin ale od rana to je uz zaschnute takze pockam este do zajtra a zacnem sa trapit z akvariom na novo a dam aj vodu kedze nebolo nanovo lepene a neny tam taka vrstva na schnutie...uvidime co vymyslime proste sa to stalo akurat najnevhodnejsiu chvilu.......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod martin_s » 09 Nov 2009 16:19 pm

kacenka.pa napísal: ...akvarium je nanovo zalepene teda tam kde to vydulo a tiekla voda nanovo cca 15 cm a ostatne po dlzke pretrete silikonom /spoje/,,.....ma to tvrdnut najlepsie 72 hodin ale od rana to je uz zaschnute takze pockam este do zajtra a zacnem sa trapit z akvariom na novo a dam aj vodu kedze nebolo nanovo lepene a neny tam taka vrstva na schnutie...uvidime co vymyslime proste sa to stalo akurat najnevhodnejsiu chvilu.......
Neviem ci tento sposob opravy je pri 130l akva starom 10 rokov zrovna to najstastnejsie riesenie. Ja osobne by som ho prelepil kompletne cele nanovo a nie iba tych 15cm kde to tieklo (aj tak si neviem predstavit prelepit nanovo iba 15cm...). Je mi jasne ze to chces urobit v co najkratsom case a co najjednoduchsie, ale stale plati zname "praca chvatna..."
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod viki3111 » 09 Nov 2009 16:24 pm

Použite? silikon prerastený riasou? a po 10-tich rokoch? by som určite znovu "nelepil"!!!
Kúp nove!!! Určite sa to čoskoro zopakuje!
- - - - - Ak to vôbec bude držať ovšem...
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 16:44 pm

sme prelepili cele nanovo po obvode nielen 15cm....no ja vam verim ale investovali sme s priatelom uz na vsetko mozne a ryby aj 7000sk a nove akvarko to urcite nie.....to uz by bolo moc...chceli sme mat nieco pre radost ale vytahovat zdochliny izba vyzera ako po vybuchu krupicka 2 tyzdne a teraz toto...mame toho naozaj dost a dalsie investicie uz nie...nevydrzi tak vsetko porozdavame.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod martin_s » 09 Nov 2009 20:32 pm

kacenka.pa napísal: sme prelepili cele nanovo po obvode nielen 15cm....no ja vam verim ale investovali sme s priatelom uz na vsetko mozne a ryby aj 7000sk a nove akvarko to urcite nie.....to uz by bolo moc...chceli sme mat nieco pre radost ale vytahovat zdochliny izba vyzera ako po vybuchu krupicka 2 tyzdne a teraz toto...mame toho naozaj dost a dalsie investicie uz nie...nevydrzi tak vsetko porozdavame.....
Neprelepili, iba zaliali hrany ak tomu dobre rozumiem. To vsak nemusi stacit. Ked uz ste kupili ten silikon (predpokladam ze celu 300-330ml tubu) tak ste mohli prelepit prinajmensom uz celu jednu tabulu - pomocou ziletky odlepit, poriadne ocistit od stareho silikonu, odmastit alkoholom alebo niecim podobnym a nanovo nalepit. S tou tubou by ste mohli zvladnut aj cele akva prelepit. Cize naklady by boli rovnake ako teraz, iba by to bolo lepsie a istejsie.

viki3111 napísal:Použite? silikon prerastený riasou? a po 10-tich rokoch? by som určite znovu "nelepil"!!!
Kúp nove!!! Určite sa to čoskoro zopakuje!
- - - - - Ak to vôbec bude držať ovšem...
Odkial si zobral ze silikon je prerasteny riasou? A preco by si ho nelepil znovu? Pokial dobre odstranis stary silikon a odmastis pred novym zlepenim tak je to v pohode. Iba je to pracnejsie. Jedine kedy by som uz neuvazoval nad novym prelepenim by bolo ak by bolo znacne doskriabane, najmä ak by skrabance boli hlboke.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 22:06 pm

no mas pravdu prelepili iba tych 15 cm a ostatne zaliali hrany myslim ze to bude stacit a je to az z vonku a dali sme tam pasku a potom odtrhli tak je to rovne myslim okraj silikonu vyzera to celkom dobre a na to povedane zaliatie sme minuli pol tej tuby takze tak uvidime...tu nejde o cenu silikonu ale noveho akvarka ako tu radili ze treba kupit......no a o to tiez nejde ze ake je to pracne ale tak kazdy den z kybla vytahovat ryby a pochovavat to neny moje....tu ide o cas zajtra rano zacinam ho robit na novo 24 hodin musi stacit pre ten silikon......lebo nemyslim ze to zvaldne aj tych par ryb co este ziju.....a este aj krevetky ani nehovorim tie uz asi ani nemam uz sa tam ani nepozerame radsej.....rastliny tiez su neny na tom slavne akurat ked sa im darilo a ryby maju no mali este aj krupicku ...takze myslim dost dovodov preco byt co najrychlejsi......

a pooddelovat ich nemozem podla druhov...lebo nemam 5 ohrievacov a filtrov.....uz som to aj prikryl dnes rano som skocila na prisavku skoro suchu ale tusim to rozdychala a bojovnicu novu samicku som vcera nasla na druhej strane izby ale tiez to rozdychala......jaj zufalost ked sa sre tak sa sere.............
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod martin_s » 09 Nov 2009 22:12 pm

silikonom ste zalievali hrany z vonku? Nie z vnutornej strany? To by som teda pokojne nespaval... Snad mate dobrych a chapavych susedov pod vami... Prelepovat komplet ste to mali uz na zaciatku a nestracat cas zalievanim hran...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 22:18 pm

martin_s napísal:silikonom ste zalievali hrany z vonku? Nie z vnutornej strany? To by som teda pokojne nespaval... Snad mate dobrych a chapavych susedov pod vami... Prelepovat komplet ste to mali uz na zaciatku a nestracat cas zalievanim hran...



nie...z vnutra!! sak sme neny buch buch na hlavu...z vnutra sme zaliali na hrubsie ako to bolo a z vonku to priatel pretrel len tak prstom jemne cez spoj .....no ved zajtra testujem ale tak raz sme to uz robili na nom teda on pred 10 rokmi a vydrzalo ked vydrzi aj teraz tak dalsich mame pokoj...pod nami byvaju rodicia tak v pohode..... :o :o


inak mimochodom mohlo to vydut to sklo a roztrhnut spoj aj tych 21 kilov piesku a vytvorit neaky tlak...ma to svoju vaku predtym tam boli vzdy tie kamienky vid foto v albume...... :( :( :(
Naposledy upravil tigrik321 dňa 09 Nov 2009 22:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod gogo1968 » 09 Nov 2009 22:22 pm

kacenka ak ťa ten akvaristcký fanatizmus neopustí a budeš mať stále chuť
a ak by ti tie krevetky neprežili tak som ochotný ti pár krevetiek ,,red cherry" podarovať . Len sa musíš ozvať a donesiem ti ich aj do TO.
Držím palce.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Odoslaťod tigrik321 » 09 Nov 2009 22:24 pm

dakujem pekne to by sme boli radi.....no ja som v ba v praci priatel je z To a zajtra robi sam akvarko takze uvidime ako to dopadne a ked nevytecie tak sa na dalsi vykend ozveme budeme radi.......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod gogo1968 » 09 Nov 2009 22:27 pm

OK. potom napíšte cez SS.
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Odoslaťod Giftzahn » 10 Nov 2009 08:52 am

inak mimochodom mohlo to vydut to sklo a roztrhnut spoj aj tych 21 kilov piesku a vytvorit neaky tlak...ma to svoju vaku predtym tam boli vzdy tie kamienky vid foto v albume...... :( :( :(


fuha ... tak to ma mrzi ze si dopadla so svojim akva takto zle ... ono ked ho budete prelepovat, bol by som opatrny ....

moj znamy si "ulepil" nejake to cca. 350 - 400L akva a pol roka akva celkom fajn ficalo .... az jedneho vecera ked si sedi pre "pychov" svojej obyvacky mu predne sklo "vyletelo" z akva a pekne ho dorezalo (dodnes nechapem ako sa to mohlo stat .. nebol som pritom ked sa to stalo ale videl som vysledok nazivo) ... :cry:

jj, vyzeral ako zarezane "jatocne prasa" .... :cry: a mal som co robit kym som si auto vyukladal igelitom a dostal ho "odbornika na lepenie akvariek" na Kramare ... cize okrem chrumkavej PN-ky musel uhradit skodu susedom ... samozrejme poistka mu zial nic nehovorila ... cize vtedy som si povedal lepit, prelepovat stare akva nebudem ... radsej kupim nove a vezmem chrumkavu poistku .... taketo rizko na seba teda nevezmem ... :wink:

njn, nove akva 130L - 150L skutocne nestoji vela ... cca. 40 - 60 EUR cize v ramci bezpecnosti by som neexperimentoval ... pripadne pozri na akvaburzu .... ale inak drzim palce nech sa ti to podari .... :wink: [/quote]
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod tigrik321 » 10 Nov 2009 11:31 am

ale tak tlak v 400 litroch a 130 tych je podstatne rozdielny.....no uvidime..potom poslem foto z nemocnice ......ok priatel sa uz do toho pustil takze ked to spravy na novo bude aj foto.....inak dakujeme obaja za podporu...... :D :D
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod Giftzahn » 10 Nov 2009 12:02 pm

@kacenka.pa: njn, drzim palec nech sa to podari ... :lol: samozrejme bez skod a urazov :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod tigrik321 » 10 Nov 2009 16:09 pm

takze akvarium ako tak spravene foto este nedam..lebo voda zakalena...a kopu bordelu co som mala v kybli z origo vodou takze filter ma co robit,akvarium napustene len do 70 percent kvoli tlaku na novy silikon....zajtra dopustim...zatial netece vyzera to fain uvidime......krupicka v kybli zmizla na vsetkych okrem tetier cervenohlavych...velmi vystresovane ryby zo vsetkeho naozaj ani sa necudujem.....dufam ze to zase nechytia vsetky naspet ale tak costapur kedze uz vsetkym co vadil umreli este dostanu zajtra...voda stale na 29 znizila som o stupen,rastliny katastrofa po 2 dnoch povykrucane a jemne pohnite uvidime co z toho bude.....taky maly zaver...najodolnejsie ryby z hladiska krupicky,zmeny vody,velmi kludne jedli vsade co dostali aj v pohari bojovnice...nemaju problem sa chytit do ruky a premiestnit z miesta na miesto ani sa netrepnu......asi budem chovat len tie :D :D
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod tigrik321 » 11 Nov 2009 15:07 pm

vcera som dala contralck a vysledok tetri cervenohlave vsetky kaput do jednej.......a krupicka si veselo ide dalej.... :( :(
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.