King mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

King mini

Odoslaťod Svana » 10 Nov 2009 18:20 pm

asi pred rokom som si kupila filter mini King a uz po cca pol roku som zacala mat problem so vzduchom a neviem pochopit o co ide a preco to tak je. V akvarku (cca24l, rozmerovo 29) mam 6 rybiciek (2 platy, 3 gupk a prisavnik) a styri krevetky (piatu som nasla mrtvu v strku, netusim co sa jej stalo, ale ked to bolo tym filtrom, vyhodim ho do kosa rovno :evil: ) a filter sa mi rozhodol protestovat. Uz pred tym odmietal nasavat vzduch a vzdy sa to vyriesilo tym, ze som s nim trochu pohybala vo vode, tak som tak urobila aj teraz a stale nic. Cely som ho precistila a filter zrazu funguje perfektne. Vydraz takto tyzden, ku koncu uz zas haproval, tak som ho zas cely premyla a filter zas fungoval ako novy. Dnes pridem domov a zas nevidim bublinky. myslela som, ze vadi skrtidlo, ale to zjavne nie je pricina, skusila som pozriet do hadicky a trubky, cie nie je upchata a rozhodne nie je. vodu filtruje normalne, takze neviem pochopit, preco vzduch nenasava. Co s nim mam este urobit, aby konecne poriadne fungoval?! :evil: a tiez by ma zaujimalo, cim by to asi mohlo byt.. je normalne, aby sa mi kazdy den upchaval? Pred tym to bezalo bez problemov...
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am

Reklama

Odoslaťod dusik » 11 Nov 2009 08:42 am

No problém môže byť, že sa ti rýchlo upcháva. Ak to tak je tak tlak vody nedostatočne strháva vzduch do filtra. Takmer na každom filtri či čerpacej hlavici, keď znížiš pretok pod polovicu, tak prestane strhávať vzduch z hadičky. Mne sa to stalo s FAN-1. Keď som ho mal v 100l akvariu, tak nestíhal filtrovať a za 4dni už bol upchatý a bolo tam len málo bubliniek. Dnes to mám vyriešené tak, že mám vzduchovanie vypnuté :) a nepoužívam tento malý filter.
Na tak malé akvarko tam je nevhodná osádka a dá sa nazvať aj prerybnené, aj keď to nevyzerá na prvý pohľad. Živorodky narobia viac neporiadku a rýchlejšie špinia vodu a následne filter. Tento filter nepoznám, ale bude tam malá filtračná vložka čo zapríčiňuje rýchle upchávanie.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod dusik » 11 Nov 2009 08:47 am

upss. Duplicita:
king-mini-t10013.html
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.