Akvarium-Potopa



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odoslaťod Giftzahn » 11 Nov 2009 15:12 pm

kacenka.pa napísal:vcera som dala contralck a vysledok tetri cervenohlave vsetky kaput do jednej.......a krupicka si veselo ide dalej.... :( :(


jj, tetry cervenohlave su dost nachylne na stres a potom nastupi napr. krupicka a potom je vacsinou koniec ... aspon moje skusenosti ... z mojich povodnych 15 kuskov mi zial plava len poslednych 5 ... ale nastastie tie su vitalne a zdrave ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod tigrik321 » 11 Nov 2009 16:12 pm

tuto temu uz treba premenovat akvarium potopa-pohroma...no boli doteraz v pohode a ako som ich dala po 2 dnoch z kybla do akvaria koniec...a bojovnica jednej odhryzla hlavu boze..oni citia ze su chore lebo idu po nich..a do rana my krupicu chytili spat skalare a poriadne..inak uz mam minimalne 15 ryb ko za tyzden.....priatel uz povedal ze to akvarko vyhodi von oknom...nic nezabera ani teplota vyse 30 ani costapur contralck morska sol normalna sol a co ja viem co este okyslicujem filtrujem bez aktivneho uhlia akvarko nanovo piesok 48 hodin na suchu co nemohli zarodky krupicky prezit cele forum nastudovane...asi to uz vzdame lebo toto uz bude koniec....len starosti a nie radosti a zufalstvo...naozaj velke...a zacalo to z 5 novymi neonkami a toto.......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod Giftzahn » 11 Nov 2009 16:17 pm

@kacenka.pa: akva nevyhadzuj ... chce to hlavne trpezlivost, pokracuj v lieceni a uvidis kolko rybiek ti prezije ... :wink: zial v tomto stadiu uz nic moc nenarobis ... cize ziadnu paniku len vydrzat :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod martin_s » 11 Nov 2009 23:22 pm

kacenka.pa napísal: ...piesok 48 hodin na suchu co nemohli zarodky krupicky prezit cele forum nastudovane...
Zarodky mozno nie ale spory ano, tie su velmi odolne. Sluzia mikroorganizmom prave na to aby prezili pre nich nepriaznive podmienky. Vymen 1/2 - 2/3 vody za odstatu a pridaj costapur. Filter po dobu liecenia kludne vypni a zvys podstatne vzduchovanie. Pricinou relapsu krupicky bol stres ryb a novozalozene akvarium. Hlavne nic nevzdavaj len preto ze sa ti momentalne nedari. Chce to trpezlivost ako cela akvaristika.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvarium-Potopa

Odoslaťod viki3111 » 12 Nov 2009 00:35 am

No ja používam "prelovovanie" z vedra do vedra po dobu 6 dní každý deň, ako prevenciu pri kúpe nových kusov rýb. (bez chémie), bez toho do akvária nejdú

kacenka.pa napísal: piesok 48 hodin na suchu co nemohli zarodky krupicky prezit

Mne piesok keď som ho vybral z akva nevyschol za 1 týždeň, z vrchu síce sucho vyzeral no keď som ho odhrnul, suchý nebol... tam ti zárodky prežili
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Odoslaťod ranko » 12 Nov 2009 09:40 am

tiez som sa takto trapil s krupicou. ani punktol ani costapur mi nezabrali po stvrteom opakovani ked uz mi odisla asi polovica osadky som tam praskol malachitku a konecne bol pokoj, netvrdim ze je to zazracny liek ak to vobec je liek ale ked uz mi poslo tolko ryb na krupicu..
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Odoslaťod tigrik321 » 12 Nov 2009 14:01 pm

no mne to maju kazdy druhy den ine ryby teraz skalare...ramirezy mali a nemaju ani bodku....si to asi vymenili neviem....no tetri cervenohlave vsetky do 48 hodin mrtve.....dnes som dala zase contralck.....50ml na 100litrov.....a budem cakat....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.