King mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

King mini

Odoslaťod Svana » 10 Nov 2009 18:41 pm

asi pred rokom som si kupila filter mini King a uz po cca pol roku som zacala mat problem so vzduchom a neviem pochopit o co ide a preco to tak je. V akvarku (cca24l, rozmerovo 29) mam 6 rybiciek (2 platy, 3 gupk a prisavnik) a styri krevetky (piatu som nasla mrtvu v strku, netusim co sa jej stalo, ale ked to bolo tym filtrom, vyhodim ho do kosa rovno :evil: ) a filter sa mi rozhodol protestovat. Uz pred tym odmietal nasavat vzduch a vzdy sa to vyriesilo tym, ze som s nim trochu pohybala vo vode, tak som tak urobila aj teraz a stale nic. Cely som ho precistila a filter zrazu funguje perfektne. Vydraz takto tyzden, ku koncu uz zas haproval, tak som ho zas cely premyla a filter zas fungoval ako novy. Dnes pridem domov a zas nevidim bublinky. myslela som, ze vadi skrtidlo, ale to zjavne nie je pricina, skusila som pozriet do hadicky a trubky, cie nie je upchata a rozhodne nie je. vodu filtruje normalne, takze neviem pochopit, preco vzduch nenasava. Co s nim mam este urobit, aby konecne poriadne fungoval?! :evil: a tiez by ma zaujimalo, cim by to asi mohlo byt.. je normalne, aby sa mi kazdy den upchaval? Pred tym to bezalo bez problemov...
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am

Reklama

Odoslaťod Svana » 10 Nov 2009 20:42 pm

Takže filter som zas uuplne celý premyla a skusila dat iny molitan a sme tam kde sme boli. Zacina mi riadne liezt na nervy. Filtruje normalne, ale vzduch nepusta a je cisty. Po pol hodine som tam kde som pred celym cistenim bola. Ja to nechapem, preco skratka ten vzduch do kelu nenasav? :evil:
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am

Odoslaťod bobo2 » 10 Nov 2009 21:16 pm

Podla mna je to normalne.Ja mam v 25l akva filter od atmana a ten sa cca po tyzdni sprava tak isto.Po vycisteni filtra,molitanu,vrtulky nasava vzduch uplne perfektne,ale postupom casu ako filter funguje sa prud vzduchu meni.Je to normalka a prirodzeni proces.Ak ta trapi vzduchovanie musis si zadovazit vzduchovci kompresor+nejaku hadicku a vzduchovaci kamencek.Ale na co to do 25l akva potrebujes?Rybiek tam vela nemas a ak mas v akva aj rastlinky tak by som ten vzduch z Filtra neriesil.
Obrázok používateľa
bobo2
 
Príspevky: 64
Obrázky: 9
Založený: 14 Nov 2006 21:10 pm
Bydlisko: Kanianka

Odoslaťod denkz0ne » 10 Nov 2009 21:58 pm

mam otazku, preco chces vzduchovat? :) porozmyslaj, ci je to potrebne:)
Obrázok používateľa
denkz0ne
 
Príspevky: 69
Obrázky: 47
Založený: 15 Mar 2008 22:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Podunajské Biskupice

Re: King mini

Odoslaťod Volodus » 10 Nov 2009 23:00 pm

Vzduch nasavas cez nejaky prachovy filter alebo priamo?
Nikdy som ten filter nevidel na vlastne oci ale snad? :)
PS: ako pise denkzOne, na taky objem snad vzduchovanie ani netreba. Staci ze ti filter mierne rozkolise hladinu a si v suchu(a pokial tam mas aj rastlinku-dve...) :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Svana » 11 Nov 2009 15:31 pm

Taakze vidim si tu temu zas dva krat, ked som tomu na vine tak sa ospravedlnujem, ale niekedy mi toto forum robi zahadne veci :D

Takze ako to je? je prerybnene, alebo nie? :roll: K nevhodnej osadke - mno rozoberala som to v teme Zacinam s akvaristikou (ci ako :D) a zivorodky mi tam boli odporucene, takze neviem. Okrem toho ine moznosti ani nemam (ani co sa velkosti akva tyka v 24 sa rybky chovat daju, takze ak by bola nejaka rada ako to napravit...) Mno rastlin tam mam dost (ako ich tak pocitam tak presne 9 druhov) takze keby som sa o vzuch nestarala, urcite mi vadi ze ten hlupy kus plastu ( :roll: ) pre zmenu zacina pomaly nasavat aj vodu. Ani by mi to tak nevadilo, lebo koencne mi tam rybky nelietaju ako vo vire ale ked to takto pojde dalej, o chvilu bude zrat iba elektrinu a robit viac skody ako uzitku. Pozrela som sa lepsie na ten molitan - je na nom povlak, ktory sa neda zmyt (v celej tej hubke vnutri) teraz je tam nie prave najvhodnejsi molitan (je velmi..ehem...husty? :D) Takze to bude iba v zanasani filtra? (tusim mi neostava nic ine ako ho kazdy druhy den cistit. Pomohol by novy molitan? A predavaju sa vobec molitany do tohto filtra?
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am

Odoslaťod Giftzahn » 11 Nov 2009 16:05 pm

@svana: njn, co sa tyka rastliniek 9 druhov na tak male akva je celkom dost ... ja by som do takeho akva strcil max. 1 -2 druhy rastliniek samozrejme ze vo vacsom mnozstve ... tak aby som mal aspon 80% plochy akva pokrytu rastlinkami ... :lol: ale budiz uz su dnu ....

co sa tyka rybiek, pre toho prisavnika to akva bude dlhodobo male ... ak si chcela prisavnika lebo ... tak existuju mini prisavnici dorastajuci tak do cca. 3 cm, ktori by boli podstatne vhodnejsi do tvojho akva .... a okrem to nemaju tendenciu ti "zozrat" rastlinky ... njn, tie platy a guppy ... povedzme ze ked su uz dnu tak ok :( ... aj ked idealne akve pre ne to tiez nebude ....

njn, ten Resun Mini-King to zial nie je filter ale mozno tak nechutna parodia na filter, ale co by sme chceli za 10,- EUR aj s DPH ... ze ano ... ovela lepsiu sluzbu by ti spravil obycajny "bublifuk" .... njn, tu parodiu na filter supni tak kam si mala v plane ... t.j. do kosa tam mu bude najlepsie :lol:

pre 25L akva by som volil bud "bublifuk" pokial sa pozeras na cena /vykon .... alebo jeden s externych filtrov EDEN 501 alebo vacsi EDEN 511 ... pripadne nejaky zavesny filter .... kde sa ceny pohybuju cca. 36 - 50,- EUR :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Svana » 11 Nov 2009 18:15 pm

stacil by bublifuk? :shock: (mozno by pomohol viac ako to co tam teraz je xD) take mam prave vedla v odchovnicke (15l) a velmi mi na tom vadi, ze dostatocne nevlni hladinu, potom sa mi na nej robi povlak, ale zatial neviem, ci by sa robil aj v akva s dospelymi rybkami. Dalsi problem je to ze mne to poriadne vyhadzuje vodu z akvarka (ako bublinky praskaju...) pomohlo by to mozno dat hlbsie a priskrtit, ale nebude priskrtenie vadit?

k rybkam: mno... ako mam vediet ze to nie je ten zazracny minprisavnik ked teraz ma aj s chvostom asi 4? :D ale je tam kratkodobo...kym je maly. ked bude velmi velky prestahuje sa :)
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am

Odoslaťod Giftzahn » 12 Nov 2009 09:12 am

Svana napísal:stacil by bublifuk? :shock: (mozno by pomohol viac ako to co tam teraz je xD) take mam prave vedla v odchovnicke (15l) a velmi mi na tom vadi, ze dostatocne nevlni hladinu, potom sa mi na nej robi povlak, ale zatial neviem, ci by sa robil aj v akva s dospelymi rybkami. Dalsi problem je to ze mne to poriadne vyhadzuje vodu z akvarka (ako bublinky praskaju...) pomohlo by to mozno dat hlbsie a priskrtit, ale nebude priskrtenie vadit?

k rybkam: mno... ako mam vediet ze to nie je ten zazracny minprisavnik ked teraz ma aj s chvostom asi 4? :D ale je tam kratkodobo...kym je maly. ked bude velmi velky prestahuje sa :)


jj, jasnacka "bublifuku" mozes podla potreby priskrtit privod vzduchu ako potrebujes ... :wink:

njn, tak sa poobhliadni napr. po EDEN 501 externom filry za 36,- EUR a ten pekne hladinu zavlni :lol:

:lol: zazracny prisavnici snad ani neexistuju ... ono pokial chces do maleho akva prisavnika tak je lepsie volit napr. otocintlus affinis ... ktory dorasta tak do cca. 3cm ... smozrejme druha strana mince tento prisavnik nie je samotar cize skor je to hufova rybka a je rad v skupinke 5 a viac.... cize opat problem pre mini akva 12L - 15L - 20L .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Svana » 13 Nov 2009 23:19 pm

Mno tak ja ho nechcem trapit samotou chudacika (myslim, ze viac ako 2 by tam aj tak nevoslo) Zhanam uz dlhsiu dobu v predajniach slimaciky, zatial sa mi na nijakeho vhodneho natrafit nepodarilo. Ti, ktori by sa mi hodili su menej znami a ten sucasny mi pozieral rastliny, takze sa prestahoval do odchovne. Casom bude urcite nove akvarko (zacinam mat problem s tym, ze na jednej strane je voda na maxime äaby platy nevyskocili) a na druhej strane to zas vyzera ako nedopustene (fuj, taka robota! xD) Takze tam by som mozno zacala riesit aj ten drahsi a lepsi filter, myslim, ze zatial tam prestahujem spongiu. V odchovni ho aj tak nikdy nezapinam (na to som velmi leniva xD) tak aspon bude vyuzity a vyskusame, ako to s nim ide. Vcera bol zas pokus o uvedenie filtru do prevadzky, premyla som vrtulku a somar po 5 minutach bol tam, kde pred tym. Podla mna je nemozne, aby sa za 5 min kompletne premyty filter tak zaniesol, aby sa mu o polovicu znizil prietok. Zas tak spinave to akva nie je. Pri najblizsej kupe to rozhodne nevidim na zivorodky :D Este jedna otazka - viac krevetiek by nepomohlo v udrziavani rovnovahy?
Svana
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Sep 2009 00:58 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.