OSRAM Lumilux



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Odoslaťod Bubi200 » 12 Nov 2009 18:01 pm

tak bol som v dvoch baumaxoch, vo sventexe,v orion svietidlach, v aquasymbioze, a nakoniec v hornbachu. Nikde ju nemali!!! v aquasymbioze bude buduci tyzden. Tak som kupil nakoniec trubicu Juwel, co som ani nevedel ze existuje. Odtien denna biela, 6500K, nejakych 1720 lumenov... Dufam ze je to obdobne... Na porazanie.
Obrázok používateľa
Bubi200
 
Príspevky: 146
Obrázky: 2
Založený: 12 Jan 2009 12:18 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Reklama

Odoslaťod krto » 13 Nov 2009 09:09 am

Bubi200 napísal:tak bol som v dvoch baumaxoch, vo sventexe,v orion svietidlach, v aquasymbioze, a nakoniec v hornbachu. Nikde ju nemali!!! v aquasymbioze bude buduci tyzden. Tak som kupil nakoniec trubicu Juwel, co som ani nevedel ze existuje. Odtien denna biela, 6500K, nejakych 1720 lumenov... Dufam ze je to obdobne... Na porazanie.


Len tak okrajom:
Faktom je, že OSRAM (už) nerobí (alebo vôbec nerobil) odtieň 860 (predpokladám, že keď si písal do témy Osram Lumilux, hľadáš ich výrobky). Stačí si pozrieť ich výrobný program http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/sta ... serminor=4 , alebo stiahnuť z http://www.hagard.sk/buxus/docs//cennik ... hh_dod.zip
dodávateľský cenník z Hagardhal, dať si vyhľadať podľa fy.produkty OSRAMu.

Osram má vo výrobnom programe tieto odtiene trojpásmových žiariviek začnem radou 8XX - 827, 830, 835, 840, 865, 880 a pre radu 9XX- 930, 940, 950, 954, 965.

Podľa mňa je najlepšie kupovať trubice vo veľkosklade elektra, kde taký Hagard určite patrí, a v BA má predajňu na Ivánskej ceste 34, Mokráň záhon - otvorené PO-PI 7:00 - 18:00, SO 7:00 - 18:00, GPS súradnice: N 48.17305° E 17.18524°

... určite dostaneš trubicu za oveľa nižšiu cenu (rady 8XX a štandartné dĺžky =výkony 18W, 36W, 58W = cca 2€), + veľkosklad drží väčší sortiment trubíc na sklade+prípadne ich do dvoch dní máš objednané a pripravené k odberu=NZ nie sú ďaleko.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod milop » 13 Nov 2009 09:59 am

krto napísal:[
Podľa mňa je najlepšie kupovať trubice vo veľkosklade elektra, kde taký Hagard určite patrí, a v BA má predajňu na Ivánskej ceste 34, Mokráň záhon - otvorené PO-PI 7:00 - 18:00, SO 7:00 - 18:00, GPS súradnice: N 48.17305° E 17.18524°

... určite dostaneš trubicu za oveľa nižšiu cenu (rady 8XX a štandartné dĺžky =výkony 18W, 36W, 58W = cca 2€), + veľkosklad drží väčší sortiment trubíc na sklade+prípadne ich do dvoch dní máš objednané a pripravené k odberu=NZ nie sú ďaleko.


To sú teorie, krto kupoval si už v Hagarde ?
ak nie si zapisaný ako podnikateľ a odberateľ tak nakupuješ bez zľavy - a cena je potom cca ako v maloobchodnej sieti - za rozdiel sa tam neoplati ani isť, ak nemaš cestu okolo,
ak nemajú tovar čo chceš tak ho síce objednajú a dodaju cca do 7 -14 až 21 dni podľa dostupnosti ,ale musíš zobrať celý karton a neviem načo komu bude 20- 50 trubic ,
a podľa mojích skusenosti ( cca rok a viac starých) z pohľadu akvaristu ani sortiment v obchode nestal za to aby som tam špecialne bežal kvoli T5 T8, kedysi mali predradniky, ale tie teraz kupiš hocikde,
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod krto » 13 Nov 2009 12:26 pm

Už som kupoval aj v Hagarde, ako podnikateľ a odberateľ nie som nikde zapísaný, teraz (2008-2009, predchádzajúce roky som musel jedným nákupom presiahnuť aspoň 2000SKK ináč bola 10% prirážka, ale aj tak to bolo lacnejšie ako v obchode), a to platí aj pre ostatné elektroveľkosklady v ZA (Verex, Anmima, KP elektro) nemusíš byť zapísaný ako odberateľ alebo podnikateľ, a vôbec som nemal žiaden problém pri kúpe alebo pri objednaní hocijakého, aj menej dostatkového elektroinštalačného materiálu, do 2 dní vždy k odberu, a že niekedy beriem aj špecialitky, ktoré ani na SVK nie sú k dostaniu, ale objednávka a dodanie je do 7-14 dní úplne v pohode. Bežne beriem na kusy, čo sa týka trubíc chalani zo žil. klubu (rybčo, tominoza, ...) alebo "Mariok" by ti mohli povedať, že vždy dostali čo chceli v počte jednotiek ks. Nikdy ma v žiadnom veľkosklade nenútili okrem viazacích pásikov, ktoré sú balené po 100ks, brať celý kartón.

Proste mám iné skúsenosti, neviem či je iný prístup k zákazníkovi v ZA voči celej SR, ale ľudia čo tu pracujú mi nikdy problém nerobili.

K tým cenám, sú oveľa menšie ako hocikde inde (špecializované elektrá, rozne x-hausy,...) a ak by som robil pravidelne obraty v určitej výške vedia ti dať zľavu. Stále sa však bavíme o trubiciach Osram, Philips, Tungsram, hoci som videl vo Verexe aj Narvy, nijaké iné okrem Os a Ph nekupujem, lebo parametrami mi úplne postačujú na všetko.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.