BIOTOP s.r.o



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

BIOTOP s.r.o

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2003 11:11 am

Vcera 06.03 2003 som navstivil akvaristicko-terarijnu predajnu na Hranicnej ulici.
Teraz to mozno vyznie skoro ako reklama ale musim naozaj povedat ze som bol velmi prijemne prekvapeny prostredim aj ponukou .<hlavne prislusenstvo >A upne najkrajsia a asi aj najlepsia v BA je ponuka morskych ryb,koralov.
Troska som sa rozpraval aj s predavacom<mozno majitel> a velmi silno uvazujem ze skusim more.

Den pred mojou navstevou tam bol aj SALIK tak dufam ze aj on sa nejakym sposobom vyjadri a povie svoj nazor..... :shock:
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod salik » 07 Mar 2003 12:55 pm

:) mno, tak si asi predstavujem akva predajnu, prostredie-ponuka a hlavne kvalifikovany pesonal s ktorym sa da "normalne" porozpravat, a k tomu moru by som raad doma "pricuchol" veru aj ja... :roll:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod azet » 08 Mar 2003 21:52 pm

hej hej, co sa tyka morskej akvaristiky, tak ok, ale dost zanedbana ponuka sladkovodnych ryb a rastlin, zeby zapricinene slabym dopytom? prijemne vsak prekvapili moderatne ceny, tak napr. inpaichthys kerri za 25 sk nieje az tak prehnana cena a asi ich zopar kupim, ak nezozeniem drobnoustky...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod nazir » 09 Mar 2003 14:31 pm

zdravim vas priatelia :lol: precital som si to tu a myslim ze vy tam v blave mate lepsejsi vyber ako mi v bb ale po zrelom uvazeni som skonstatoval ze morske akvarko je ovela komlikovanejsie ako sladke a narocnost na jeho zalozenie ako aj prevadzka je dost vysoka :!: ale :wink: konecny efekt je ovela vyzsi ako na sladkom :shock: vzdy sa mi more viac pacilo :lol: ale aj tak asi by som si na to netrufol 8) nemam este tolko skusenosti z takymi rybami ani z nadrzou :cry: ale nikdy nehovor nikdy :lol: zatial sa majtze priatelia
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Grga Pitic » 24 Mar 2003 14:09 pm

osobne si myslim ze nebit bahna bolo by to mrrrte zlozite a nakladne na technyku lebo len odpenovac je asi 5000,- zalezitost + osmoza + filter a to tam niesu tie latky ktore uvolnuje bahno. ten chalanisko z obchodu hovoril ze ide rozbehnut 70 l akvarko lebo podla jeho info je mozne tvorit aj taketo miniaturi co je fakt haluz
Obrázok používateľa
Grga Pitic
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Mar 2003 10:44 am

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod marlo » 24 Mar 2003 21:09 pm

Ano aj mna inspiroval ten chlapik tym ze ide rozbehnut aj mensie akva...
Osomozu az tak strasne nepotrebujes <aj ked ak ju mas tak mas po starostiach s dobrou vodou> je ju mozne nahradit Destilovanou vodou ale POZOR v destilovacom zariadeni nesmu byt kovove prvky.
Cize skleneny destilator.
Jedna pravda ale je a to plati tak pri sladkovodnej ako aj pri morskej akvaristike .Cim vacsia nadrz tym vacsia stabilita prostredia

Ak sa mi nieco podari rozbehnut urcite Vas budem informovat.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Roman » 25 Mar 2003 15:23 pm

Marlo, Salik dajte dokopy jedno prazdne akvarko a s tym morom Vam pomozem, potom si mozte skusit ake je to tazke (lahke). Kazdopadne je to ine. K tomu bahnu sa zatial staviam skepticky, kto si to chce nastudovat ,
odporucam stranku vyrobcu www.ecosystemaquarium.com ,
nemecky dealer ma stranku www.miraclemud.de , resp.
http://www.miraclemud.de/shop/schlammfi ... strate.htm
zastupca (vyhradny ) pre CZ+SK je Jirka Berka
jberka@nextra.cz
Podla mojich prepoctov, najlepsie vychadza cena v nemecku za 10lb balik je to 92Euro, v cesku 3800Czk. V USA je to 80$ , neposielaju vsak do europy.
Pri malych akvarkach, mi klasicky system vychadza lacnejsie ako bahno, a pri akvarkach fish-only je podla mna bahno tazky luxus. Doma vyrobeny odpenovac vyjde na 1000sk , z toho je 500sk cerpadlo a 300sk vzduchovaci motorcek. Ucinnost takychto vyrobkov je vsak tazko dopredu odhadnut. Ja osobne pouzivam techniku Tunze a Aquamedic, v kombinacii s lacnymi tajvanskymi cerpadlami, casom by som vsak chcel prejst na 100% Tunze. Je to sice suverenne najdrahsia znacka, taky akvaristicky Mercedes, ale technicka uroven stoji za to. Myslim si , ze ked zaplatim za techniku o 20.000Sk viac a v priebehu 5-10 rokov mi udrzi pri zivote koraly a ryby za 100.000 tak nie je o com.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod keso » 25 Mar 2003 20:59 pm

Zdravim, moc tu o tom mori nekecajte lebo pojde moja afrika aj s marlovymi neustale hladnymi ancistrusami prec a skusim to aj ja ... zena mi s morom pili usi uz dost dlho a pomali na to dostavam chut aj ja ......
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod marlo » 25 Mar 2003 21:41 pm

:D :D tak zene nesmies ukazovat totok forum aby nevedela co a jako :)

PS: Ancistrusi papkaju volaco? ci sa len tak skovavaju ?
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Grga Pitic » 26 Mar 2003 11:19 am

romco nemohol by si napisat nieco blissie ktomu odpenovacu ako nato
Obrázok používateľa
Grga Pitic
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Mar 2003 10:44 am

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Roman » 26 Mar 2003 15:36 pm

skus pobrowsovat , hladaj "skimmer DIY" (Do It yourself) . Vacsina navodov na webe je podobna, u nas vsak nie je uplne bezne zajst si do "hardware store" a kupit si priesvitnu polyakrylatovu ruru 10cm.
Najjednoduchsi odpenovac vyrobis tak, ze zlepis zo 4 skliel napr 8x40cm pre hlbku 30-35cm taku stvorcatu "ruru", jedna stena je pri dne trochu kratsia (vypust vody) do druhej steny v hornej casti navrtas dieru presne na vyvod z cerpacej hlavice, na dno vlozis drevenu vzduchovaciu kocku a co je hlavne, v hornej casti odpenovaca musis vlepit sikmo prepazku pod uhlom 45' od jednej steny asi az 1 cm k druhej, prepazka musi koncit asi tak 3 cm nad hladinou. Pri pohlade zboku to je vlastne taka kapsa v tvare V, pena ktora sa vytvori stupanim bubliniek z kamena na dne proti prudu vody z cerpadla (otvor hore) von (diera pri dne) sa zbiera na hladine. kedze tam je vlepena ta sikma prepazka, tak plocha hladiny nie je tych cca 8x8cm ale napriklad 8x3 cm a ta pena sa zacne hromadit smerom hore a prepadava cez vrch prepazky do kapsy. odtial ju denne vycucias hadickou alebo mas aj v nej dierku a nalepenu hadicku a odvod do flase. Odpenovac sa musi nastavit tak, aby v kapse ostavala taka hnusna zeleno-hneda az cierna hmota, ak je hrana prepazky nizko, spolu s penou mas zasobnik plny vody, ak je privysoko, pena nikdy neprepadne cez hranu. Nastavenie sa robi experimentovanim, zmenou tlaku vzduchu a vyskou odpenovaca, staci ho podlozit niecim stabilnym. Pracovny bod nastaveneho odpenovaca byva pri tomto type tak v rozmedzi 1cm voci hladine.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Grga Pitic » 26 Mar 2003 17:34 pm

Fakt dik vysvetlil si to skvele viem si to zivo predstavit co je u takychto zlepsovakoch haluz :)
Obrázok používateľa
Grga Pitic
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Mar 2003 10:44 am

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Grga Pitic » 27 Mar 2003 12:33 pm

podla mna keby sa dal na vpust cerpadla kvader filtracneho molitanu a ten odpenovac by sa naplnil tymi porovitymi velcekami bol by stoho "slusny" filter do sladkeho akva. ten okyslicovac by ztoho orobil brutalny biofilter :idea:
Obrázok používateľa
Grga Pitic
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Mar 2003 10:44 am

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod marlo » 27 Mar 2003 17:42 pm

Grga Pitic napísal:podla mna keby sa dal na vpust cerpadla kvader filtracneho molitanu a ten odpenovac by sa naplnil tymi porovitymi velcekami bol by stoho "slusny" filter do sladkeho akva. ten okyslicovac by ztoho orobil brutalny biofilter :idea:


Ak by si to spravil na kupovanom odpenovaci tak by to bol dost drahy biofilter :twisted:
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod Grga Pitic » 28 Mar 2003 10:23 am

no to je fakt ale takeho debila nepoznam :)
Obrázok používateľa
Grga Pitic
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Mar 2003 10:44 am

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod keso » 31 Mar 2003 15:02 pm

marlo napísal::D :D
PS: Ancistrusi papkaju volaco? ci sa len tak skovavaju ?


Ancistrusi papaju jak dive .... poslem ti niekedy zajtra fotky mojho akvaria a porovnas si to s tym co mam tu. Tie kamene co boli cele zariasene su cistejsie ako ked boli nove .... chi chi chi
Splnili presne to co som od nich ocakaval.
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: BIOTOP s.r.o

Odoslaťod salik » 27 Apr 2003 16:18 pm

:arrow: odpenovac
Obrázok
************************************
[url]fins.actwin.com/plans/skimmer5.php[/url]
http://www.coralfarms.com/diy.htm
[url]camelreef.free.fr/skimmer/skimmer.html[/url]
http://www.geocities.com/janandgord/skimmers.html
[url]reefcentral.com/diy/frac.htm[/url]
[url]www-2.cs.cmu.edu/~cap/pictures/myreef/skimmer[/url]
http://www.masla.com/reef/skimmer.html
[url]ozreef.org/diy/protein_skimmer.html[/url]
http://www.o-fish.com/Filter/Skimmer.htm
http://www.krob.com/aquarium/skimmer.htm
http://www.hawkfish.org/snailman/diy8inskimmer.htm
http://www.aquariacentral.com/diy/skimmer1.shtml
.......

:P
Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.