Halo... fakt potrebujem poradit



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 15 Nov 2009 17:08 pm

info: rozmer - 80x30x35 cm, sladkovodné

potrebujem poradit ako spravne zalozit dno, aby bolo vhodne pre zive rastliny...???
Naposledy upravil renatte616 dňa 17 Nov 2009 23:11 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Reklama

Re: Rekonštrukcia akvárka

Odoslaťod dusik » 15 Nov 2009 21:40 pm

Však si prezri Galériu akvárii a ak ťa niečo zaujíma opýtaj sa tam.
gallery/akvaria-a1/
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rekonštrukcia akvárka

Odoslaťod renatte616 » 16 Nov 2009 13:05 pm

tak inak...

pacia sa mi akvaria, ktore su jemne vysadene,ale nie puste, nejake tie kamene ci korene... zas sa mi nepacia dzungle... no a k tomu mojmu akva neviem co za rastliny mam povyberat a ako mam zalozit dno, atd.

pls poradte ake rastliny sa najviac hodia (berte to tak, ze s rastlinami mam malo skusenosti)
Naposledy upravil renatte616 dňa 17 Nov 2009 23:12 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Rekonštrukcia akvárka

Odoslaťod renatte616 » 16 Nov 2009 16:15 pm

a inak.... je lepsia cadicova drt alebo granitova? alebo ktora je podla vas najkrajsia?
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Rekonštrukcia akvárka

Odoslaťod tigrik321 » 18 Nov 2009 01:49 am

no mne sa momentalne paci moj bieli najemnejsi piesok....a dobre sa dari v nom.....hlavne Anubias barteri, Hygrophila corymbosa....Echinodorus 'Red Flame
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod Kubo » 18 Nov 2009 08:09 am

Dalsia z nezmyselnych tem. Vyber si strk aky chces a aky tebe vyhovuje. Dno sa zaklada tak , ak si sa na to pytala , ze vezmes strk a nasypes ho tam , pripadne tam nahadzes vyzivove tablety pre rastliny. To je vsetko.

Co sa rastlin tyka zacni kryptokorynami , pripadne echinodormi a anubiasmi.

Apropo je tu plno takychto tem a jedna je tu cisto len o substratoch len treba vyhladat slovicko substraty.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod martin_s » 18 Nov 2009 10:35 am

Halo... pouzi vyhladavanie a skus si nieco sama precitat. O vhodnych substratoch je tu popisane toho tolko ze mas co mesiac citat.
Inak dost duchaplny a vela hovoriaci nazov temy... Pozri si aj pravidla tohto fora.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod Knižka Pavol » 18 Nov 2009 14:46 pm

Neviem preco tu na tejto akva stranke vsetci tak afektovane reagujete a ohanate sa tu stale pravidlami a desatorom. Sak ked tu pride nejaky novacik tak ani nevie poriadne kde sa ma co spytat a kde to hladat. renatte 616 skus pozriet toto : http://planta.aquariana.cz/ a dozvies sa viac o pestovani rastlin nielen substratov
Obrázok používateľa
Knižka Pavol
 
Príspevky: 73
Obrázky: 26
Založený: 29 Júl 2007 10:31 am
Bydlisko: turcianske teplice

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod peter-trnava » 18 Nov 2009 14:50 pm

Na uvod to staci, ale treba si uvedomit ze 5 rokov to pan Pelikan neupravoval a nedoplnoval.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod martin_s » 18 Nov 2009 15:37 pm

Knižka Pavol napísal:Neviem preco tu na tejto akva stranke vsetci tak afektovane reagujete a ohanate sa tu stale pravidlami a desatorom. Sak ked tu pride nejaky novacik tak ani nevie poriadne kde sa ma co spytat a kde to hladat.
Prave s cielom aby sa to naucili, prejavili snahu a nezneprehladnovali forum zakladanim zbytocnych duplicitnych tem. Ak tu odpoved nie je, alebo sa dotycnemu/dotycnej nepodari odpoved najst tak je lepsie sa opytat v uz rozdiskutovanej teme tykajucej sa daneho problemu, ak tu taka uz existuje. A pritom je jedno ci je to novacik alebo nie. Mimochodom, kde je ta hranica dokedy je niekto novacik a odkedy uz nie?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod Giftzahn » 18 Nov 2009 15:38 pm

@renatte616 : njn, Kubo to celko fajne vystihol ... vo svojej podstate to nie je ziadna veda .... :lol:

no skusim trochu obsirnejsie .... mozes ist nato celkom jednoducho bachnes substrat a to tolko aby pri prednom skle si mala asi cca. 5-8cm a pri zadnom cca. 12cm pripdane viac, zasadis rastlinky a hnojis do vody .... pokial budes mat napr. kryptokoryny, echinodory tie prijimaju ziviny okrem ineho aj svojim dobre vyvinutym korenovym systemom cize sa oplati supnut im ku korenom fajne chrumkavu tabletku hnojiva .... :wink: that`s it ....

dalsia moznost je napriklad na spodok dat napr. JBL Florapol, Dennerle Depot Mix atd. zmiesat s trochou substratu a poriadne to prekryt substratom aspon tych 8cm pri prednom skle .... a mas ... pri takomto "setupe" existuje vsak jedno riziko ... pokial sa ti ten Florapol, Depot Mix atd. dostane na povrch .... bude pekna sinica .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 18 Nov 2009 17:19 pm

ved prave to... v akvaristike nie som "novacik" chovat rybky sa mi celkom dari, len s rastlinami nie... zo zaciatku som mala zive rastliny ale za par mesiacov ich vystriedali umele... preto sa tu pytam jak to s nimi je a vy vsetci co ste taky arogantny si fakt mozete trhnut nohou... pretoze ked tu niekto potrebuje poradit tak sa nicoho ineho nedocka len hlupych kritik a flegmatizmu... miesto toho aby sa normalne vyjadril... a dakujem tym co sem pisali normalne :).... este k tomu nazvu temy.... ono bol normalny... ale ked sem zo par dni nikto nenapisal a po celej izbe mam zavaraninove flase a kyble s rybami tak to trochu suri... p.s. ide o prerabku akva s tym ze tam chcem uz mat zive rastliny...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod Giftzahn » 18 Nov 2009 17:27 pm

renatte616 napísal:ved prave to... v akvaristike nie som "novacik" chovat rybky sa mi celkom dari, len s rastlinami nie... zo zaciatku som mala zive rastliny ale za par mesiacov ich vystriedali umele... preto sa tu pytam jak to s nimi je a vy vsetci co ste taky arogantny si fakt mozete trhnut nohou... pretoze ked tu niekto potrebuje poradit tak sa nicoho ineho nedocka len hlupych kritik a flegmatizmu... miesto toho aby sa normalne vyjadril... a dakujem tym co sem pisali normalne :).... este k tomu nazvu temy.... ono bol normalny... ale ked sem zo par dni nikto nenapisal a po celej izbe mam zavaraninove flase a kyble s rybami tak to trochu suri... p.s. ide o prerabku akva s tym ze tam chcem uz mat zive rastliny...


njn, akurat nezbudaj ze je viacero faktorov ktore su zodpovedne za to ci sa v tvojom akva bude rastlinkam darit alebo nie ... cize nie je to zavisle len od toho ci do dna primiesas "nieco" alebo nie .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 18 Nov 2009 17:32 pm

Giftzahn napísal:njn, akurat nezbudaj ze je viacero faktorov ktore su zodpovedne za to ci sa v tvojom akva bude rastlinkam darit alebo nie ... cize nie je to zavisle len od toho ci do dna primiesas "nieco" alebo nie .... :wink:



ved prave... preto som zalozila tuto temu...

a tvoja rada znie? porad pls nejake rastlinky ktore su odolnejsie a ktore sa daju lahko zohnat...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 18 Nov 2009 17:36 pm

potrebujem vediet toto:

1.) co mam bachnut pod strk aby sa rastlinam darilo a zaroven aby to neublizovalo rybam
2.) ktory strk uprednostnujete
3.) mam spravit dve vrstvy toho "niecoho" a strku?
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod Kubo » 18 Nov 2009 17:38 pm

Neviem ako inym , viem ze su tu iny substratovy maniaci a vyskusali ich mozno aj 20druhov , no ja som to po tretom substrate vzdal , ked som zistil , ze rast rastlin vobec nezavisy na druhu substratu. POdla mojho nazoru vsade rastliny rastli rovnako , zaklad su hlavne ziviny , kvalitne hnojivo , dostacujuce osvetlenie a v pripade pouzitia viacerych druhov rastlin co2. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod dusik » 18 Nov 2009 17:40 pm

Ja si myslím, že o dno moc nejde. Ak dáš klasický riečny štrk nič nepokazíš. Alebo akvaclay ground a pod. Dôležitejšiu rolu zohráva svetlo, zloženie, počet rýb. Potom zhodnotiť nutnosť hnojenia. A hlavne výber rastlín! Najčastejšie čo som prezeral fóra. tak problém prečo sa nedarilo rastlinkám, alebo premnoženia rias boli. Slabé svetlo, préliš silné svetlo, prerybnené akvária, vysoké dávky hnojiva, malá frekvencia údržby a pod. Ako dno sa moc nedoporučujú štrky s 5mm a vyčším zrnom.

Osobne si tiež myslím, že má martin_s pravdu, aj keď jeho príspevky znejú cinicky. Pozrite si fórum rybicky.net . Tam je zakladanie podobných tém na dennom poriadku. Tam to ale akceptujú a odpovedajú. Druhá stránka, ak si tam niečo chcete prečítať a dozvedieť sa niečo s fóra, tak zosatanete pri tom, že sa radšej opýtate, lebo tam je v tých témach už taký neporiadok, že aj tak nic nenájdete. Dookola sa tam riešia tie isté veci. Divím sa, že tam niekto vôbec odvovedá. Samozrejme, že to fórum neodsudzujem. Tiež tam chodím. Ale čo sa týka prehľadnosti a odbornosti zatiaľ u mňa vyhráva akva.sk
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod Giftzahn » 18 Nov 2009 18:10 pm

@ renatte616: pozri napr. linky, tu je pekne nazorne ukazane ako na dno .... njn, snad len na okraj kazda s firemnych stranok si tak trosku prihrieva svoju "polievocku" ale na ilustraciu je to vhodne ... napr.:

http://dennerle.eu/de/index.php?option= ... Itemid=181
http://dennerle.eu/de/index.php?option= ... Itemid=266
http://www.ada-germany.de/pdf/step1.pdf
http://www.cau-aqua.net/index.php?optio ... &Itemid=38

pripadne http://maniakva.sweb.cz/sumajsie.htm ... velmi pekne popisane zakladanie akva od Raviolky ...

jednoduche a hlavne nazorne ...ako na to dno :lol: myslim ze teraz uz budes mat prestavu ake moznosi pri zakladani "dna" akva mas ... njn, univezalny navod ako na to dno ... zial nikde nenajds ... kolko ludi tolko chuti a sposobov ... cize sup na vec, nech ti tie rybky v tych zavaraninovych poharoch nepokapu :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 18 Nov 2009 18:20 pm

hej hej :) dakujem vam vsetkym... tak teda sa asi vybodnem na substrat... dam tam nejaky strk... mozno zmiesam dve farby... a nejake tie tablety ako hnojivo... apropo... neskodia rybam???...

inac akurat pozeram galeriu a niektore akva su fakt nadherne... tak sa potom budem na rastlinky pytat priamo majitelov...

este raz diky za info :)
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod dusik » 18 Nov 2009 18:30 pm

Tabletové hnojivo je pre rastliny so silným koreňovým systémom, ako je echinodorus, cryptocorina a pod. Rybám neškodia. Akurát si mi pripomenula ide šupnuť jednu pod korienky :o
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 18 Nov 2009 21:05 pm

este jedna otazocka.... v com mam preprat strk, aby nefarbil???
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod tigrik321 » 18 Nov 2009 21:25 pm

renatte616 napísal:este jedna otazocka.... v com mam preprat strk, aby nefarbil???




ja som premivala piesok asi pol hodinu hadicou .....a stale bola biela voda.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod renatte616 » 18 Nov 2009 21:36 pm

a ako si to vyriesila???
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Halo... fakt potrebujem poradit

Odoslaťod tigrik321 » 18 Nov 2009 21:42 pm

renatte616 napísal:a ako si to vyriesila???



no ved potom to vyriesil filter v akvariu bola dost zamutena ale po 48 hodinach uz kristalovo cista ako je teraz.....mam filter a este vzduchovanie dva kamienceky v strede akvarka velkosti cca 5cm pod pieskom....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.