Ako fotografovat akva?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ako fotografovat akva?

Odoslaťod MikiM » 14 Feb 2004 09:23 am

Mam digitalny fotoaparat a snazil som sa odfotit svoje akva ale nikdy nebolo take svetle ako su fotky tu a stale tam vadil blesk a ryby su rozmazane.Prosim poradte mi ako na to.
Obrázok používateľa
MikiM
 
Príspevky: 16
Obrázky: 12
Založený: 08 Feb 2004 20:44 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod Peter » 14 Feb 2004 09:50 am

Tu vo volnej diskusii je tema "fotografovanie", ale skoncila uz davnejsie. Do "hladaj na fore" na uvodnej stranke si zadaj "fotografovanie" a najdes tu temu, alebo si preklikaj stranky. V poslednych cislach casopisu Akvarium-Terarium vychadza seria clankov o fotografovani akvaria. Posledne ked som sa informoval o kupe fotaku (cca pred dvoma tyzdnami), tak ma predavacka informovala, ze prave predali nejakemu akvaristovi digitalny fotak, s ktorym je mozne fotit priamo v akvariu, len treba na to nejake puzdro... :shock: Ma niekto skusenosti s takymto fotenim? Strcit fotak do akvarka... ? :?:
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod Rori » 14 Feb 2004 10:22 am

Ja mam puzdro na fotak SLR (normalny fotak, nie diital) a fotil som s nim v chorvatsku - len bohuzial tam nebolo poriadne co fotit :( (nesiel som tam fotit ale dovolenkovat :) ). Take puzdro dost vela stoji - to moje stalo cez 10.000.- (ak ho niekto chce tak ho predam za 4.000.- :) ). Tak isto - puzdro na digital tiez je okolo 10.000.- (mam prehlad iba o olympuse). Osobne by som v akva pod 300L nefotil pod vodou ... Nechce sa mi teraz hladat to co sa tu popisalo o foteni akva, ale ak blesk tak blesk externy alebo fotit bud velmi blizko akva ( doslova nacapeny na sklo) alebo pod dost velkym uhlom - ale stale "citit" ten blesk. Najlepsie nastavit iso fotaku aspon na 400 ( kto ma moznost viac tak je to lepsie ) a fotit bez blesku. Ja fotim zo stativu ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod trimm » 14 Feb 2004 10:50 am

Alternatíva Aquapack:
http://www.prolaika.sk/pages/potapanie.html ,
na americkom trhu stojí 25$.
Ak chceš mať, ozaj dobré fotky potrebuješ externý blesk, a foťák, čo samozrejme umožní niečo také spojazdniť, čo nie je práve lacné, hlavne ak ide o DC.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod elo » 14 Feb 2004 21:19 pm

fotak strkat do akva sa mi zda uplne zbytocne - dobre foto sa da urobit aj zvonka - treba hlavne kvalitny fotak.
MikiM- hlavne vypni blesk (samozrejme ze musis mat zapnute kvalitne osvetlenie v akva), ak treba tak trocha zatemni miestnost aby nebolo vidiet odraz okna a ak ti to fotak umoznuje tak daj kratsiu dobu expozicie aby rybky neboli rozmazane.
Podobne sa da pohrat s manualnym zaostrovanim lebo automatika niekedy na ryby nestiha.
Obrázok používateľa
elo
 
Príspevky: 23
Založený: 27 Nov 2003 14:34 pm
Bydlisko: MI, KE, BA

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod salik » 15 Feb 2004 16:05 pm

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod gabriela » 16 Feb 2004 15:41 pm

Nieco malo zo zakladov fotografovania akvaria sa da najst tu:
http://www.digi-foto.sk/ako-fotit/rybky-v-akvariu.php
Tym nechcem povedat, ze ja som profik ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod salik » 17 Feb 2004 22:55 pm

gabriela napísal:Nieco malo zo zakladov fotografovania akvaria sa da najst tu:
http://www.digi-foto.sk/ako-fotit/rybky-v-akvariu.php
Tym nechcem povedat, ze ja som profik ;)

iiha, pekny navod, rad citam jeho clanky, asi mu gabi napisem :wink:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod elo » 18 Feb 2004 23:51 pm

Naozaj pekny navod a hlavne tie neuspesne fotky ako priklady- ako keby som si pozeral svoje prve pokusy :-)
Obrázok používateľa
elo
 
Príspevky: 23
Založený: 27 Nov 2003 14:34 pm
Bydlisko: MI, KE, BA

Re: Ako fotografovat akva?

Odoslaťod gabriela » 19 Feb 2004 09:25 am

Inak o skutocne dobrom fotografovani si mozete precitat v jednom z najnovsich casopisov AT (ceskom) je to zrejme na pokracovanie, takze to bude asi aj v januarovom aj februarovom cisle.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.