pomoc s rastlinami



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

pomoc s rastlinami

Odoslaťod zabo-xp » 07 Nov 2009 18:11 pm

potrebujem poradit s rastlinami, robi sa na nich nejaka riasa, nove listy su pokrutene, listy maju divnu farbu a....nejlepsie bude ked pozriete do mojho fotoalbumu....co sa deje?
zabo-xp
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 22 Aug 2009 19:41 pm

Reklama

Odoslaťod neger501 » 07 Nov 2009 18:18 pm

ake mas svetlo hnojis nehnojis? na akych rastlinach sa ti to robi rozpis trosku viac
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod zabo-xp » 07 Nov 2009 18:35 pm

no ked ide o svetlo tak to mam 2 x 24 W, mam 112l akva a zatial som nehnojil, je to novo zalozene akva cca asi 2 mesiace. ide hlavne o rastlinu hygrophila, ale ta riasa sa mi robi na vstkych.
zabo-xp
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 22 Aug 2009 19:41 pm

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod viki3111 » 08 Nov 2009 03:21 am

zabo-xp napísal:.... je to novo zalozene akva cca asi 2 mesiace. a ide o rastlinu hygrophila

Hmm.. nevyzerá dobre, no nie som odborník. Tiež mám túto rastlinu no problém vidím hlavne v tom, že akva je "novozaložené" a rastlina len nemá z čoho žiť! Žiaden "detrit" a tak, žiadne živiny pre korene. Kúp si proste len v obchode volajaké "tabletky" pre korene a daj to ku koreňom, len nie žiadne "tekuté" hnojivo do vody! Aj ja som to tak urobil a rastliny chytili druhý dych. Skús a daj vedieť. A inak tie riasi čo to zarastajú, to je len dôsledok odumierania listu, podla mňa.
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod Giftzahn » 08 Nov 2009 09:20 am

njn, pokial mas listy na rastlinkach pokrutene - nove listy ...pripadne sklovite, zdeformovane ...chybaju nejake stop. prvky napr. Mangan,Molybden ... :wink: na tvojom mieste by som zacal hnojit opatrne do vody ... hnojiv je na vyber ukrutne mnoztvo napr. JBL Ferropol, Rataj _brututs, Bioflor, Mangan+,Molybden+,Coluor FE, Dennerle hnojiva atd. taktiez CO2 nie je na skodu ....

ono, ak ti budu rastlinky rast - riasa to bude mat tazke ...cize zdrave a dobre rastuce rastlinky = ziadna riasa ... teda ona v akva bude len ju nebude vidiet :lol:

nato aby ti rastlinky rastli je vhodne aplikovat nasledovne: svetlo + (ziviny) hnojivo + Co2 samozrejme vsetko v optimalnom pomere .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod Viktor » 17 Nov 2009 00:29 am

Ahojte.
Mam tiez problem s riasami. Tiez mam novozalozene akvarium vyse 2 mesiacov. Ja ju mam hlavne na Vallisneria neotropicalis. Niekde mam take male chumaciky a niektore listy mi zostali cele hnede a je uplne jedno ci je ten list mlady alebo stary. Mal by som dat zrejme tiez hnojivo a riasy zmiznu. Neublizim niecomu tym hnojivom?? Niekde som cital,ze ak dam hnojivo, rozrastu sa mi aj riasy. To bude asi len pri tekutom, nie? Aky je vlastne rozdiel medzi tekutym a tabletkovym?
Dakujem vopred za rady.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod Giftzahn » 17 Nov 2009 10:12 am

Viktor napísal:Ahojte.
Mam tiez problem s riasami. Tiez mam novozalozene akvarium vyse 2 mesiacov. Ja ju mam hlavne na Vallisneria neotropicalis. Niekde mam take male chumaciky a niektore listy mi zostali cele hnede a je uplne jedno ci je ten list mlady alebo stary. Mal by som dat zrejme tiez hnojivo a riasy zmiznu. Neublizim niecomu tym hnojivom?? Niekde som cital,ze ak dam hnojivo, rozrastu sa mi aj riasy. To bude asi len pri tekutom, nie? Aky je vlastne rozdiel medzi tekutym a tabletkovym?
Dakujem vopred za rady.


njn, aplikovanie hnojiva - cize hnojenie urcite netreba brat ako vseliek ... ono je aj dolezite ako dlho svietis, cim svietis, ako casto menis vodu ... kolko rybiek je v akva atd. cize len hnojenie urcite riasu neodstrani ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod Viktor » 18 Nov 2009 22:16 pm

No takze svietim 12h. denne s 2x30W nadrz mam 180l. Ziarivky typu T8 30W DL najidealnejsie asi nebudu no take boli v original svetle. Kazde 2-3tyzdne menim vodu 30-40l. Teraz rybky:
4 x skalar
2 x mecun
2 x panciernicek trinidadsky
2 x mrenka nadherna
2 x mrenka kubotai
2 x prisavka thajska
To je asi vsetko. Co mi vies poradit?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod Bubi200 » 18 Nov 2009 22:38 pm

viki3111 napísal:
zabo-xp napísal:.... je to novo zalozene akva cca asi 2 mesiace. a ide o rastlinu hygrophila

Hmm.. nevyzerá dobre, no nie som odborník. Tiež mám túto rastlinu no problém vidím hlavne v tom, že akva je "novozaložené" a rastlina len nemá z čoho žiť! Žiaden "detrit" a tak, žiadne živiny pre korene. Kúp si proste len v obchode volajaké "tabletky" pre korene a daj to ku koreňom, len nie žiadne "tekuté" hnojivo do vody! Aj ja som to tak urobil a rastliny chytili druhý dych. Skús a daj vedieť. A inak tie riasi čo to zarastajú, to je len dôsledok odumierania listu, podla mňa.


Co mas proti tekutym hnojivam??
Obrázok používateľa
Bubi200
 
Príspevky: 146
Obrázky: 2
Založený: 12 Jan 2009 12:18 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod tigrik321 » 19 Nov 2009 19:27 pm

ja davam normalne tablety a PLANtamin......a nevidim v tom problem.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: pomoc s rastlinami

Odoslaťod BERCO » 20 Nov 2009 07:27 am

zabo-xp -ja by som skusil znizit intenzitu osvetlenia.
BERCO
 
Príspevky: 15
Obrázky: 5
Založený: 19 Nov 2009 18:05 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.