osvetlenie



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

osvetlenie

Odoslaťod bito » 19 Nov 2009 19:17 pm

caute mam akvarko 160 l š 85 h 45 v 47 mam ho asi mesiac a teraz riesim osvtlenie v akva predajny mi poradili osvetvovac 80 cm dlhy -prepacte znacka mi usla ,ale chcel by som sa opitat aku trubicu tam kupit aku by ste odporucili dakujem za odpovede caute
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Reklama

Re: osvetlenie

Odoslaťod tigrik321 » 19 Nov 2009 19:22 pm

naco sa pytas take somariny.....sak je to vsade napisane kolko w na l a ake osvetlenie a kde je tu milion tem...toto len spamujes a na atlase ryb a rastlin si najdes vsetko ktorakolko potrebuje......the end.....najskor citaj potom sa pytaj...!!
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: osvetlenie

Odoslaťod bito » 19 Nov 2009 19:37 pm

kacenka.pa napísal:naco sa pytas take somariny.....sak je to vsade napisane kolko w na l a ake osvetlenie a kde je tu milion tem...toto len spamujes a na atlase ryb a rastlin si najdes vsetko ktorakolko potrebuje......the end.....najskor citaj potom sa pytaj...!!
ok prepac
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: osvetlenie

Odoslaťod casiomk » 19 Nov 2009 20:19 pm

Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: osvetlenie

Odoslaťod BERCO » 20 Nov 2009 01:56 am

nezalezi ake mas akvarko, ale ake mas rastliny!
BERCO
 
Príspevky: 15
Obrázky: 5
Založený: 19 Nov 2009 18:05 pm
Bydlisko: Žilina

Re: osvetlenie

Odoslaťod Giftzahn » 20 Nov 2009 07:53 am

@bito: pozri sem tu je cela tema zamerana na problematiku osvetlenia :wink:

osvetlenie-t3627-528.html
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: osvetlenie

Odoslaťod matus » 20 Nov 2009 23:41 pm

Giftzahn napísal:@bito: pozri sem tu je cela tema zamerana na problematiku osvetlenia :wink:

osvetlenie-t3627-528.html
dovol aby som ta opravyl ... slovo problematika sa pise problematyka, no ňie, ved sa to aj tvrdo vislovuje :lol:
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: osvetlenie

Odoslaťod melias76 » 21 Nov 2009 02:16 am

Nikto nepadol z neba učený, preto sa nenechaj odradiť jemne namosúrenými reakciami. Pokiaľ sa spýtaš, nič nepokazíš. Takže za 1. - osvetlenie sa rieši pred založením akva, ale budiž. Za 2. - ako hlboko máš do vrecka, inak koľko si ochotná investovať. Za 3. - kvalitné farebným spektrom a lacné trubice sú napríklad Narva, ikeď majú menší problém so životnosťou. Ale cena to vyvažuje. Slušné sú aj Philipsy pre akvaristiku, len sa ťažšie zháňajú. A asi top, čo som mal možnosť vyskúšať sú trubice Dennerle, fungujú aj na rastliny, vyfarbenie rýb je poznateľne lepšie ako u akéhokoľvek iného výrobcu, ale samozrejme je aj ich cena rádovo vyššia. životnosť je ale 15.000 hodín, preto je to vyššia investícia hneď, ale na dlho a bez starostí s odchádzajúcimi trubicami. Za 4. - je potrebné si stanoviť v akváriu ciele, čomu sa chcem presne venovať - rastliny, alebo rybky a následne podľa doporučení výrobcov trubice v akva skombinovať, pretože každý výrobca vyrába niekoľko modelov trubíc, každý model s iným farebným spektrom, vyhovujúcim rôznym požiadavkám chovateľa. A za 5. - ak je to v technických možnostiach zvoleného osvetlenia, použi reflektory - také plechové odrazky nad trubicu, znásobíš tým množstvo svetla vrhaného do akva bez zvýšených nákladov na spotrebu.

P.S. Začínal som s Philipsami, prešiel na Narvy, skúsil aj Sera (ale to je doslova len veľa peňazí za nič) a skončil u Dennerle a už ani iné nechcem. Nechcem pôsobiť ako agitátor Dennerle, ale to jednoducho musí človek vidieť.
melias76
 
Príspevky: 1
Obrázky: 6
Založený: 19 Aug 2007 16:04 pm
Bydlisko: Tribe?ská 3, Nitra

Re: osvetlenie

Odoslaťod matus » 21 Nov 2009 10:40 am

kratka odpoved (very briefly)
kacenka odpovedala na bitov problem trosku ludovejsim sposobom, kde pekne implantovala aj metafory a ine farebne slovotvary ... nic to nemeni na tom, ze s nou suhlasim
dovolim si poznamenat - ze kazdy zaciatocnik vyriesi svoj problem na 99,5% ak sa trosku ponamaha a precita si nejake temy na nasom portali, je tu naozaj takmer vsetko pre zaciatocnika
... a bito - pozri si aj klubovy casopis akvarium, je tam pravidelna rubrika pre zaciatocnikov, najdi si to, hladat to nikto za teba nebude http://klub.akva.sk/akvarium.php
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: osvetlenie

Odoslaťod Giftzahn » 22 Nov 2009 09:09 am

matus napísal:
Giftzahn napísal:@bito: pozri sem tu je cela tema zamerana na problematiku osvetlenia :wink:

osvetlenie-t3627-528.html
dovol aby som ta opravyl ... slovo problematika sa pise problematyka, no ňie, ved sa to aj tvrdo vislovuje :lol:


jj, :lol: holt ten pravopys/ortografyia je poste prevyt ..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: osvetlenie

Odoslaťod bito » 26 Nov 2009 17:48 pm

dakujem vam vsetkym prepacte ze pisem mozno pre vas banalne problemy ale troska chapte aj mna chcem sa poradit a k tym temam je pravda ze je tu toho vela (uz som sa naucil aj hladat) ale chcel by som sa poinformovat konkretne o mojom pripade ale mate pravdu v globale tu najdem v podstate vsetko.dakujem vam a ked sa znova ozvem prosim nehnevajte sa
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: osvetlenie

Odoslaťod bito » 26 Nov 2009 22:13 pm

caute tak mam pre vas novu spravu mam osvetlovac je to boyu st-80 II a trubice 2X 15 w aqu-glo 46 cm

a este mam jednu otazku trubice aqua- glo 15 w 46 cm T8 zaplatil som za jednu 10 eur je to vela alebo nie? :roll:
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: osvetlenie

Odoslaťod matus » 27 Nov 2009 23:34 pm

som rad bito, ze uz mas osvetlenie, dufam, ze ti bude sluzit
... tie trubice vobec nemusia byt nejake akoze znackove - ze su udajne specialne pre akvaria a tak ... , uz si kupil - nevadi, zacni s nimi svietit a ked ich budes menit (zivotnost asi 10000 hod, cize asi 2,5 roka) kup obucajne osramky alebo philipsky - farebna teplota 840, 865, 940, 965 (posledne dve su o nieco malinko drahsie-stacia aj tie 840, 860), stoja okolo 2-3 eura
napr: http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/sta ... serminor=5
toto ti bohate postaci
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: osvetlenie

Odoslaťod bito » 28 Nov 2009 00:33 am

dakujem ti teraz to vypada fajn :D
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: osvetlenie

Odoslaťod martin_s » 29 Nov 2009 00:56 am

bito napísal:dakujem vam vsetkym prepacte ze pisem mozno pre vas banalne problemy ale troska chapte aj mna chcem sa poradit a k tym temam je pravda ze je tu toho vela (uz som sa naucil aj hladat) ale chcel by som sa poinformovat konkretne o mojom pripade ale mate pravdu v globale tu najdem v podstate vsetko.dakujem vam a ked sa znova ozvem prosim nehnevajte sa

Ked si sa uz naucil hladat tak co ti brani aby si polozil svoju otazku uz v rozdiskutovanej teme o osvetleni namiesto zakladania dalsej s rovnakym nazvom, ak tam uz nie je odpoved na tvoju otazku? Cital si ju celu?
matus napísal:
Giftzahn napísal:@bito: pozri sem tu je cela tema zamerana na problematiku osvetlenia :wink:

osvetlenie-t3627-528.html
dovol aby som ta opravyl ... slovo problematika sa pise problematyka, no ňie, ved sa to aj tvrdo vislovuje :lol:
matus, bud je to len vtip ku ktoremu mi chyba pointa alebo je "lovencina tvuj kobylek" a davas jej riadne zabrat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.