odhnivanie rastlin...help



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod brofy » 20 Nov 2009 10:10 am

Asi pred dvomi tyzdnami som prerabal izbu a musel som premiestnit akva do inej izby a od vtedy mi zacali odpadavat a odhnivat listy...pripisoval som to nedostatku svetla a tomu ze rastlinky neboli zasadene v strku ale boli v nadobke s ktorou som ich kupil prikryte kamenmi...takze asi po dvoch dnoch ako som ich premiestnil tak zacali odpadavat a tie zelensie odhnivat od stredu postupne cele...

Ked som izbu spravil tak som dal akva na povodne miesto s tym ze som kupil dve nove rasliny a zasadil bez nadobky do strku a behom dvoch dni sa zacalo to iste...najprv ich obzierali rybky to som si vysvetlil ze je na nich daka riasa ktora im chuti ale potom zacali listky odpadavat jeden po druhom a aj zdrave listy behom 2 dni mali v strede odhnitu dieru a vyzera to tak ze o par dni uz nebudu
nepouzil som ziadne hnojivo bo som dufal ze budu tahat ziviny z dna kde je trosku zbytkou potravy a tak...
prosim o pomoc bo som dost na vetvy z toho uz som rozmyslal aj nad tym ze rastliny vypustim a budem mat akva bez nich ale to by asi nebolo ok pre celkovy chod akva a ked som nemal v akva raslinky tak rybky castejsie chodili na hladinu sa nadychovat...
brofy
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Sep 2009 18:55 pm

Reklama

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod viki3111 » 25 Nov 2009 22:56 pm

brofy napísal:uz som rozmyslal aj nad tym ze rastliny vypustim a budem mat akva bez nich ale to by asi nebolo ok pre celkovy chod akva a ked som nemal v akva raslinky tak rybky castejsie chodili na hladinu sa nadychovat...

Len mala otázočka, okysličuješ?
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod eminence » 25 Nov 2009 23:33 pm

napis blizsie. ake velke akva, ako svietis .... ako si ho stahoval ? menil si vsetku vodu alebo si ho len preniesol z miesta na miesto ? nezmenila sa teplota ? tazko povedat podla toho co si napisal
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod denkz0ne » 26 Nov 2009 00:44 am

jedna z moznosti je, ze rastliny prechadzaju na submerznu formu, usudzujem z toho, ze ich mas(mal si) v tych kosickoch.. napis aj informacie o akva, ako spominal eminence nech sa vieme zorientovat :D
Obrázok používateľa
denkz0ne
 
Príspevky: 69
Obrázky: 47
Založený: 15 Mar 2008 22:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Podunajské Biskupice

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod dusik » 26 Nov 2009 10:42 am

denkz0ne napísal:jedna z moznosti je, ze rastliny prechadzaju na submerznu formu

Taktiež predpokladám
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod Besi801019 » 26 Nov 2009 17:11 pm

vedel by mi niekto z vas vysvetliť čo je to tá submerzná forma?
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod eminence » 26 Nov 2009 17:22 pm

niektore rastliny do akva sa pestuju v sklenikoch, takze nie su pod vodou. ked sa daju do akva, tak vacsinou stratia listy, a potom vyzenu nove. pestovaniu rastlin v akva sa hovori emerzne pestovanie cize pod vodou.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod Besi801019 » 26 Nov 2009 18:05 pm

to eminence:
diki:-)zase som sa niečo nove priučila
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: odhnivanie rastlin...help

Odoslaťod brofy » 27 Nov 2009 14:11 pm

Okyslicujem klasickym molitanovym filtroms motorcekom mi akva(neviem ho rpesne pomenovat)....akvarium ma cca 17 l sveitim stolnou lampou s 40 W ziarovkou, menim 1/3 vody tyzdenne, teplota ostala taka ista okolo 24 stupnou a premiestnoval som ho klasicky odniesol som ho v rukach :)....

Inac medzicasom sa v celku chytili a zacinaju z nich vyrastat nove male listky tak hadam sa to tento krat podari...len mam maly problem nechcu mi drzat v kamienkoch....cca asi kazdy druhy den my dve vyplavaju na hladinu a uz ma nebavy ich tam vkuse davat naspat...
Potreboval by som este radu ohladom hnojenia rastlin co by sa dalo pouzit ako prirodne hnojivo bo nechcem davat tie chemikalie alebo tabletky (popripade ak nebudete vedeit poradit prirodne hnojivo tak daky dobry odskusany druh chemikalie resp tablety).... tiez som sa rozhodol ze ich nebudem chovat vlockamy ale prirodnym mrazenym krmivom aby odpad sluzil ako vyziva pre rastliny..
brofy
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Sep 2009 18:55 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.