nove akvárium pre cichlidy



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

nove akvárium pre cichlidy

Odoslaťod greenberet » 22 Nov 2009 13:29 pm

Caute

Chcem si zaloziť akvárium pre cichlidy. Umiestniť ho chcem na skrinku s plochou 100cm (šírka), 45cm (hĺbka). Výšku som rozmýšlal, že dám 45cm aby to bolo proporcionálne, len neviem či to rybám nebude málo. Filter chcem vonkajší. Len neviem ktorá značka je dobrá a ktorá menej. Chcel by som taky normálny štandard aby ma to fin. nezruinovalo. Ak mi niekto poradi aky filter mam kupit, ake osvetlenie, pozadie a pod. Budem mu veľmi vďačný.

Ďakujem
greenberet
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Nov 2009 13:19 pm

Reklama

Re: nove akvárium pre cichlidy

Odoslaťod radon » 22 Nov 2009 13:31 pm

radon
 
Príspevky: 33
Obrázky: 2
Založený: 09 Okt 2009 16:20 pm
Bydlisko: Kosice

Re: nove akvárium pre cichlidy

Odoslaťod brano BA » 22 Nov 2009 14:47 pm

Na taky objem by som asi jednoznazne doporucil Malawi. Ak by sa dala vyriesit vacsia hlbka, aspon 50cm, tak by to bolo lepsie. Cichlidy by mali byt dost teritorialne ryby, takze skor ako vyska by sa im hodila velka plocha. Vzhladom na to ze sa jedna o afriku, treba premyslat o kvalitnom filtry, v afrike treba pouzivat kvalitne filtre. Ja budem tiez zaciatkom roka riesit Malawi a filter chcem pouzit 1ks interneho na mechanicku filtraciu a jeden externy na biologicku filtraciu. Samozrejme nezabudni na vzduchovanie a to bud kompresorom alebo pomocou difuzoru k filtru. Osvetlenie ti bude stacit aj slabsie vzhladom na to ze rastlin tam budes mat asi malo a ked aj budes mat, tak su to vacsinou rastliny malo narocne na svetlo. Pocitam ze by ti mohli stacit 1ks alebo 2ks 21W T5 trubica. Inak tu spominana stranka http://www.akvamalawi.com je fakt dobra, ja som tam taktiez nacerpal dost info a ludia co tam su vedia fakt poradit

Interny filter (mechanicke filtrovanie) staci ak pouzijes nejake cerpadlo, napr. ATMAN a na neho das filtracny material. Takyto filter je financne nenarocny. Prietok cerpadla musis volit taky, aby ti precerpalo objem nadrze aspon 3x za hod.
Externy filter (biofilter) najlacnejsie riesenie a aj dostatocne ucinne je skleneny filter, ktory umiestnis bud vedla alebo pod akvarium. Je to vlastne male akva s prepazkami (komorami, aspon 3 )do ktorych das filtracny material roznej hrubosti, do poslednej das cerpadlo. Prietok cerpadla pri biologickej filtracii musi byt nizsi ako pri mechanickej, cca 1x objem nadrze za hod.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.