Tmave samice Ancistrusa



Všetko okolo akvarijných rýb

Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod Astrid » 12 Feb 2004 21:21 pm

V spolocenskom akvarku mam dve samicky Ancistrusa. Asi pred 2 dnami som spozorovala, ze ta mensia je trochu tmava, ale nevenovala som tomu pozornost. Dnes je uz aj ta druha tmava. Bratovi sa zdalo, ze ma aj vacsie brucho a ze jej odstavaju supiny. Vodnatielku som v akvarku nedavno mala, tak by to mohlo byt ono, avsak nie som si ista. Ked som ju totiz porovnala so zdravym samcom, nezda sa mi, ze by tie supiny boli az take neprirozdene.

Mate niekto skusenost s tmavym sfarbenim samic prisavnikov? Je to priznak, ze su samice plne ikier, alebo priznak vodnatielky?

Pridavam aj nejake fotky, aj ked niektore su dost nevydarene, boli fotene dost narychlo. A ako na tie fotky pozeram, tam vyzeraju tie samice celkom normalne... V skutocnosti su ale o poznanie tmavsie, bodky su malo viditelne a maju vacsie brucha.

Este ma napada, ci by to sfarbenie nemohlo byt aj vdaka tym korenom, co som pridala do akvarka a tym obohatila ich jedalnicek.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod joko » 12 Feb 2004 21:48 pm

Astrid, ak je to vodnatielka, tak ju ma aj majka v akva na tej thajskej, tusim si jej davala nejake rastliny.
Da sa to preniest aj rastlinami, podla mna ano, ale niesom si isty.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod nino_q » 12 Feb 2004 22:50 pm

podla mna sa da preniest vodou, ale neviem ci tie bakterie ci co to sposobuje vydrzia radovo tyzden bez hostitela
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod Astrid » 12 Feb 2004 23:13 pm

Vodnatielku som mala predtym na zopar rybach, ale myslela som, ze to bolo sposobene asi zlou stravou, resp. krmenim mrazenymi patentkami. Preto ich aj teraz obmedzujem.
A preto ma prekvapilo, ze by to eventuelne mohli mat prisavniky, ktore skoro urcite ziadne patentky nezrali, kedze ziadne nepadnu na dno- ostatne ryby to zozeru skor.

Ak je mozne, ze Majina vodnatielka (ak to je vodnatielka) sa k nej dostala od mojich rastlin, velmi ma to mrzi. Rozhodne to nebol moj zamer.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod joko » 13 Feb 2004 00:13 am

nino_q napísal:vydrzia radovo tyzden bez hostitela

Uvidime :shock: , ak sa objavi aj u mna :!: :?: je to :arrow: jasne ! :evil: :twisted: :D :D :D

Astrid napísal:vodnatielka) sa k nej dostala od mojich rastlin, velmi ma to mrzi. Rozhodne to nebol moj zamer.

Mozno to tak nieje, len ja som si dal tak do suvisu! A keby aj, bakterie si svoju cesticku vzdy najdu.
Aspon sa majke pretriedia rybky, slabe kusy odpadaju -to je priroda. Majka bude mat najzdravsie rybky. :dead:
(prepac majka, ale ako ta poznam, nieco take by si sama napisala)
(( no ak dostanem vodniatielku, teda moje ryby, tak budem pisat inac :wink: ))
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod bolek » 13 Feb 2004 08:42 am

Čo sa týka farby bodiek... podľa mňa sa jedná o stratu "detského maskovania" a prechod na "dospelácku farbu"........ Berte to však skôr ako dohad, lebo pri veľa druhoch prísavníkov sa atraktívne sfarbenie mláďaťa po odrastení mení na fádne farby.....

... prečo sa strašíte s vodnatielkou? ...veď je to samica a rovanko ako Majina, aj tvoje samice môžu byť zaplnené ikrami... ale samozrejme treba ich radšej odloviť (čo bude asi trošku problém v tej tvojej džungličke) a dať pre istotu do karantény..
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod Roby » 13 Feb 2004 09:40 am

Astrid rastlinky, ako vies, som od teba vzal aj ja a tak som sa trochu zlakol, a kedze som rastlinky zasadil priamo do hlavnej nadrze, pridal som par kvapiek Multinu... Verim, ze to vodnatielka nebude...
Okrem toho ta samica vyzera ako pred kladenim ikier... Moja samica ancistrusa vyzerala pred 4 dnami uplne rovnako...Nakladla ikry a uz je chuda ako nejaka anorekticka. Dolezite je, ci je rovnako aktivna ako pedtym a ci zerie...
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod tonket » 13 Feb 2004 15:24 pm

Moje prisavniky s vodnatielkou nemali, alebo som u nich nespozoroval vyraznejsiu zmenu farby. Skor len neobvykle vypukle brucho a velka pasivita - pozor na ryby flegmaticky :lol: :lol:
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod vika » 17 Feb 2004 15:19 pm

Mne jeden prisavnik meni sfarbenie pocas dna, je to normalne :?:
Naraz som kupovala v novembri 2003 dvoch prisavnikov, rovnako malickych. Podla foto co som nasla, su to pravdepodobne A. dolickopterusi (modry, neviem ci je to spravny nazov). Jeden z nich je asi tak 4,5 cm velky a druhy je dost zakrpateni asi tak 3 cm. Ten vacsi je neustale tmavo sfarbeny s peknymi vyraznymi bodkami a ten mensi- ten je zazrak :!: :?: Cez den je svetlo hnedej farby, dobre ze nie priesvitny, ale k veceru sa zmeni na tmavohnedeho prisavnika ako jej druh. Je to u prisavnikov normalne :?: Alebo je to znak choroby :?: Uz som ich par chovala, ale ani raz som take nieco nespozorovala. A este nieco, viem uz teraz zistit akeho su pohlavia, alebo az ked zacnu rast fuziky :o jednemu z nich. :?:
Obrázok používateľa
vika
 
Príspevky: 31
Obrázky: 20
Založený: 02 Feb 2004 12:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod Astrid » 19 Feb 2004 18:11 pm

Tak uz mozem zodpovedne prehlasit, ze to nie je vodnatielka.
Dnes sa vytreli, samica je opat normalne sfarbena a viditelne chudsia. V ukryte su pekne viditelne zlte ikry, samcek ich strazi. Predtym sa mi uz zo dvakrat vytreli, z oboch vrhov prezili tak 2-3 prisavnici.

Co sa tyka sfarbenia, tak take tmave sfarbenie s lesknucimi sa supinami mal medzitym uz aj ten najvacsi samec. Ale potom mu to zase zmizlo.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod skala » 19 Feb 2004 18:13 pm

hormony :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod Astrid » 19 Feb 2004 18:23 pm

skala: :)
Na dokumentaciu pridavam aj fotku, iked vzhladom na miesto vytretia nie je bohvieaka.
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod e1 » 20 Feb 2004 09:11 am

Astrid ta zmena farby je podla mna u tychto rybiek bezna. Farbu menia podla nalady, kondicie a aj osvetlenia. Ked som to doma pozoroval prvy krat tiez som nevedel co sa deje. Z krasne rovnomerne vyfarbenej rybky sa stala priserne flakata. Niekedy je to yaleyitost minut inokedy aj hodin. Aspon podla mojich skusenosti.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Tmave samice Ancistrusa

Odoslaťod Igypop » 20 Feb 2004 12:24 pm

Fotka je pekná,aj tie ikry :D
Mne prísavníky menili farbu podľa nálady. Niekedy mali také biele fľaky, až som sa obával plesní, ale zachvílu to bolo opäť v normále.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.