Axelrodia riesei



Všetko okolo akvarijných rýb

Axelrodia riesei

Odoslaťod xDodox » 30 Nov 2007 12:34 pm

"Objavil" som ďalšiu rybku do miniakvárii - Axelrodia riesei. Svojou veľkosťou 1.7 cm je vhodnou kandidátkou. Má s ňou niekto skúsenosti? Dá sa u nás zohnať, a kde? V susednom česku by ten problém nemal byť - Vivarium.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod ASCARI » 30 Nov 2007 13:46 pm

Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod ASCARI » 30 Nov 2007 13:56 pm

Z Mělníka asi do SR neposielajú? :(
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod xDodox » 30 Nov 2007 15:44 pm

ASCARI napísal:Z Mělníka asi do SR neposielajú? :(

Zisťoval som, ale zatiaľ nie. Škoda.
Kód: Vybrať všetko
Dobrý den,

děkuji za Váš zájem o naši nabídku, ale musím Vás zatím bohužel zklamat. Zatím se nám nepodařilo najít firmu, která je schopná dopravit živá zvířata na Slovensko. Jerdiným řešením je poslat zásilku drahou do města nejblíže hranici (např. Břeclav) a tam si ryby vyzvednout. Škoda, zájem o ryby u slovenských akvaristů by byl.

S pozdravem     Tomáš Kučera
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod romanK » 30 Nov 2007 15:53 pm

mne sa zda ze jeen pan z okli kosic mal nieco take a hovoril ze je zakazany predj a obchodovanie s nimi ale nevem ci su to tie
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod ASCARI » 30 Nov 2007 16:07 pm

Ked vie rataj posielať z pošty v Kútoch tak by to šlo možno aj tu len rozdiel je asi v tom že pri malom objeme predaja by sa to neoplatilo.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod Macadlo » 30 Nov 2007 16:07 pm

Ja ich mam doma - doviezol som si ich z Mnelnika no tu cervenu farbu vonkoncom nemaju, vacsinou su uplne sede alebo len mierne nacervenale. Ani v samotnom Mnelniku kde ich chovaju v pekne urobenej velkej druhovej nadrzi neboli cervene.
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod xDodox » 30 Nov 2007 17:59 pm

2Macadlo: takže ti závidíme, aspoň ja určite :o
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod Marecek » 30 Nov 2007 18:03 pm

Nadherne su ... tito drobci
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod jany emm » 30 Nov 2007 18:25 pm

Rozsirim xdodoxove info :
Odpovede p.Kuceru-Vivarium Melnik na moje otazky ( august 2007 ):

Odpoved 1:
Snazil jsem se nekolik dni zjistit moznost prepravy akvarijnich ryb na Slovensko u kuryrnich sluzeb, ale bohuzel ani jedna ziva zvirata neprepravuje. Ceske a slovenske drahy bohuzel ze systemu Interkuryr zcela vylucuji prepravu zivych zvirat. Bohuzel tak musim na Vasi prvni otazku odpovedet negativne.

Odpoved 2:
Moznost poslani zasilku do nektereho prihranicniho mesta je samozrejme mozny. Koukal jsem se na mapu a v uvahu by prichazelo napr: Jablunkov, Roznov pod Rahostem, Frydek-Mistek aj. V priloze Vam posilam soubor s jizdnim radem sluzby CD kuryr s odjezdy z Melnika, muzete si orientacne najit nejlepsi zpusob spojeni. Vydani zasilky by podle meho nazoru melo byt bez problemu.

Odpoved 3: O jine ceste bohuzel nevim, je to skoda, protoze zajem o ryby na Slovensku by byl. Prubezne hledam nejakou rozumnou cestu.

Odpoved Ceskych drah na moje otazky :

Dobrý den,
přepravu zásilek ČD-Kurýr může využívat kdokoli, nemusí být občan ČR. Bude Vám tedy stačit při vyzvednutí zásilky prokázat se pasem. V rámci přepravy zásilek InterKurýr se skutečně živá zvířata nepřepravují.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod rybka » 23 Nov 2009 15:29 pm

Nemohli by ste sa ti, ktori mate tieto rybky doma (Axelrodia riesei), podelit o skusenosti s ich chovom? Zaujimalo by ma hlavne ich spravanie, ci nie su velmi plache, reaguju utekom na pohyb okolo akvaria, alebo ci sa spravaju hufovo ... citala som ze su trochu bitkari a teritorialne - mozno ich chovat v jednom akvariu (cca 50 l) vacsi huf? Nie su k sebe prilis agresivne?
Dakujem za odpovede,
rybka
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod caloghero » 23 Nov 2009 15:53 pm

ahoj rybka,
prispejem svojimi az trojdnovymi skusenostami
mam ich 6ks v 20l nadrzi spolu s Corydoras pygmaeus (pygmejci svojou hravostou neutralizuju ich plachost - ak neaku maju) a takisto plavaju s nimi :)
mali okusane plutvicky (mozno si len nahradili chybajuce proteiny kedze im v sacku bolo tesno) hned som si spomenul na pirane :D
pri priblizeni k akvariu sa nespravaju stresovo, ak clovek nerobi priliz prudke pohyby alebo nebuchne do stola, tak si pockaju aj pri prednom skle a dalej si ho nevsimaju, nemaju taku zivu cervenu farbu ako vidno na fotkach na internete, mozem potvrdit macadlove slova ale zo dna na den cervenali (s tym ratam, ze krvave nebudu) svieti im nepretrzite bodka pri chvoste a chrbtova a brusna plutva ma taky belasty lem :)
aj ja som o nich pocul, ze su teritorialne (tetry) ale zatial sa tak vonkoncom nespravaju
na vhodenu a pomaly klesajucu potravu reaguju okamzite a zvedavo ju okusuju

apropo, khanh ich ma v 30l dennerle kocke a boli pekne vyfarbene a cely cas zvedavo plavali spolu pri prednom skle
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod rybka » 23 Nov 2009 18:50 pm

Jej dakujem caloghero za odpoved, snad ich niekto predaval na akvazime? :shock: Keby som vedela! :( Po case sa este urcite na ne opat opytam, ci nenastala nejaka zmena, ako sa zabyvali a ako sa po aklimatizacii spravaju :) Chcela by som totiz trochu spestrit osadku mojho akvarka. Mam este zopar mikrorazboriek, ale aj po roku su stale straaasne plache :( Lakaju sa kazdeho pohybu a pozorovat sa daju len ked bez pohnutia sedim pred akvariom. Vacsinou su schovane v rastlinkach a akvarium vyzera prazdne. Preto by som ho chcela spestrit nejakym hufikom smelsich minirybiek a axelrodie sa mi zdali vhodnym kandidatom (ako a kde by som ich zohnala este neviem :roll: ). Su naozaj take malinke ako som citala (1.7 cm)? Gratulujem k nim a nech sa im u teba dari :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod caloghero » 23 Nov 2009 19:11 pm

no predavat ich nikto nepredaval, bola avizovana moznost si rybky vopred objednat u pana Kuceru z Vivaria - velmi ochotny a prijemny clovek
takze ked som neuspel na akvajeseni, tak som ich velmi ocakaval a nakoniec som sa dockal, boli vo vynikajucej kondicii, maximalna spokojnost
keby som mal porovnat ich bojazlivost oproti niektorym druhom microrazbor, tak tieto su oproti nim az bezocive :D
nuz... teraz ako ich sledujem vidno ze su to tetry :D porozliezane po akvarku, len pri krmeni sa zgrupuju lebo sa boja
necakaj, ze ti budu plavat v hufe zlava do prava to nie, ale kazdu z nich budes zarucene vidiet :)
ich zvedavost je ohromujuca, dokazu sa minutu pozerat a cakat na cyklopa ci sa este raz pohne, ci sa im to nahodou len nezdalo :D
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod rybka » 24 Nov 2009 16:28 pm

Dakujem, presne to som chcela pocut! :D Mozu byt fakt krasne, uz ich len zohnat :) Cim ich krmis? Javia zaujem aj o suche krmivo? Niekde som citala, ze cervena farba sa straca, ak su chovane v tvrdej vode. Vyhovuje im vraj makka, z akej aj pochadzaju. Este raz gratulujem a vela zdaru s nimi prajem,
rybka
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Axelrodia riesei

Odoslaťod caloghero » 24 Nov 2009 20:48 pm

pan Kucera mi vravel ze zjedia kvalitne suche krmiva ako Sera San, Vipan, mrazeneho cyklopa, zivu potravu
u mna im na jedalnicku pribudol okrem tych SAK, rozne druhy vlociek, a sem tam si dobnu aj z tabliek pre panciernickov alebo z granuliek pre krevety
nepripadaju mi moc priebercive, do ust daju vsetko co im pred nosom pada, no iste je, ze im najviac chuti asi zive, prip. mrazene :)
vyblednute boli ked prisli, no oproti prvemu dnu maju o dost lepsiu farbu, chrbat cervensi a brucho take sivostrieborne
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.