Ako dlho cakat kym vypustim rybky??



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod babygirl006 » 24 Nov 2009 20:30 pm

ahojte..chcem sa opytat aky dlhy cas mam nechat akvarko bezat,kym vypustim rybky???viem ze vsade pisu tyzden-2-3 dokonca mesiac...ale ja by som chcela vediet ci narobim zle,ak ich pustim po par dnoch:) kupili sme vacsie akvarko a uz sa neviem dockat kedy presuniem rybicky zo 40tky do 200ky:DD dakujem za odpovede
babygirl006
 
Príspevky: 26
Založený: 20 Jan 2009 10:20 am

Reklama

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod eminence » 24 Nov 2009 20:39 pm

skus pockat aspon tyzden, a mat tam zapnutu filtraciu a nasadene rastliny. inak volakedy ked este akvaristika nebola taka veda, tak sa pamatam ze sa rybky dali hned po zalozeni, a bolo to v pohode. netvrdim ze tak mas urobit. ja som den po zalozeni akva dal do neho jednu krevetku, a nemala ziadny zjavny problem.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod babygirl006 » 24 Nov 2009 20:41 pm

jj aj s filtrom,aj s rastlinkami...akurat idem posadit a napustat vodu:)))noo uvidim ci vydrzim tyzden:DDD
babygirl006
 
Príspevky: 26
Založený: 20 Jan 2009 10:20 am

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod tigrik321 » 24 Nov 2009 20:44 pm

babygirl006 napísal:jj aj s filtrom,aj s rastlinkami...akurat idem posadit a napustat vodu:)))noo uvidim ci vydrzim tyzden:DDD



my sme dali na druhy den a pohodicka......nikomu sa nic do teraz nestalo 4 mesiace...netreba to prehanat zase..... :)
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod brano BA » 24 Nov 2009 20:48 pm

Pises ze ides prelovit rybky z maleho stareho akva do noveho vacsieho. Ak to chces urychlit, tak je dobre z toho stareho akva dat do noveho co najviac zabehnutej vody a ak mas moznost, tak daj do toho noveho akva aj zabehnuty filter zo stareho akva, popripade ho vyper v tom novom akva. Tieto opatrenia by ti mali pomoct k rychlejsiemu zabehu noveho akva. V pripade ze prestahujes komplet zariadenie zo stareho akva do noveho, tak by si rybky mohla premiestnit vlastne hned
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod Volodus » 24 Nov 2009 20:55 pm

Pokial mas 40 litrove zabehnute akva, tak pri najblizsej vymene vody vlej tu odcerpanu vodu - pripadne mozes v tej vode aj vyprat filter, to je taky bakterialny boost :) - do toho noveho akva, rybky tam potom mozes dat aj hned, ale davaj ich postupne, nie vsetky naraz(1. den daj 2 rybky, 2. den dalsie 2 napr...).
Dolezite je aby pocet bakterii stupal umerne s produkciu "spiny" z rybiek, aby si to akvarium postupne zvykalo na zataz.
Edit:(brano ma uz predbehol v pisani ... ale ked som uz napisal tak to postnem :D)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod babygirl006 » 24 Nov 2009 21:54 pm

dakujem vam vsetkym kraaasne:)
babygirl006
 
Príspevky: 26
Založený: 20 Jan 2009 10:20 am

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod martin_s » 24 Nov 2009 23:50 pm

babygirl006 napísal:ahojte..chcem sa opytat aky dlhy cas mam nechat akvarko bezat,kym vypustim rybky???viem ze vsade pisu tyzden-2-3 dokonca mesiac...ale ja by som chcela vediet ci narobim zle,ak ich pustim po par dnoch:) kupili sme vacsie akvarko a uz sa neviem dockat kedy presuniem rybicky zo 40tky do 200ky:DD dakujem za odpovede

Odpoved si dostala na tuto otazku uz v januari, ked si zalozila temu v ktorej si sa pytala na to preco ti kapu ryby. Rovnako ti tam uz bolo radene aj to ako urychlit zabiehanie akva (pisal som ti to tam ja). Citas vobec kto ti co radi a beries si z toho nieco, ci to ide iba tak ze si to precitas ale aj tak sa riadis podla seba?
Navyse o zabiehani akvaria je tu toho pisane uz velmi vela, staci si to iba najst a precitat, co sa tebe asi nechce, vsak? radsej si nechat vsetko "naservirovat"...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod Mariok » 25 Nov 2009 00:43 am

Takže univerzálne riešenie pre tých, ktorí ani zamak nemajú záujem študovať dusíkový cyklus v novom akváriu:
Rybyčky môžete začať pridávať postupne vtedy, ak je na rastlinách, ktorými je odhadom pokrytá aspoń 1/2 plochy dna, zjavne badateľné, že rastú! T.j vyrážajú nové ZDRAVÉ 8) listy. Vysvetľovať prečo nebudem, to nech si nedočkavci naštudujú znova len v "Dusíkovom cykle" http://issuu.com/salik/docs/akvarium04 . Pri rýchlorastúcich stonkových ako napr. egeria, limnophila, to môže byť aj okamžite po stabilizácii teploty v akva. :P :x :P Podmienka rastu rastlín je ale dostatočné osvetlenie.
Návod je jednoduchý, ale kto sa nebude snažiť pochopiť čo sa v akva deje, beztak skončí pri téme "Zdochýnajú mi rybyčky, pomooooooc!" :evil:
Lebo buď:
- Vydesí ho počiatočný biely zákal
- Bude mať málo rastlín
- Prerybní akvárium
- Prekŕmi rybyčky
- Bude chcieť šetriť na svetle
- Nejaká ďalšia haluz, ktorá ma ani len nenapadne!

Prajem príjemné špekulácie nad dávno vymysleným a vysvetleným. 8)

P.S.: Univerzálne fungujú možno recepty na pizzu, nie však na akvárium. :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod babygirl006 » 26 Nov 2009 18:41 pm

4 martin_s:

ano mas pravdu..ja to mam rada takto priamo naservirovane...vadi ti to??tvoj problem..nikto ta neprosil o to aby si sa vyjadroval k mojej otazke,takze ak sa ti nepaci tak fuck off!!!!!!
babygirl006
 
Príspevky: 26
Založený: 20 Jan 2009 10:20 am

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod eminence » 26 Nov 2009 19:32 pm

za dobrotu na zobrotu :) uz je tu ohladom toho popisane, tak si si to mohla pozriet.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod caloghero » 26 Nov 2009 19:33 pm

babygirl prosim ta zvaz svoj sposob vyjadrovania a mohla by si byt viac vdacna odpovediam "skusenejsich"
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod martin_s » 26 Nov 2009 22:33 pm

babygirl006 napísal:4 martin_s:

ano mas pravdu..ja to mam rada takto priamo naservirovane...vadi ti to??tvoj problem..nikto ta neprosil o to aby si sa vyjadroval k mojej otazke,takze ak sa ti nepaci tak fuck off!!!!!!
S takymto pristupom sa na teba kazdy akurat zvysoka... :twisted: Skutocne zvaz to ako sa spravas. Ty tu hladas pomoc a nie my hladame niekoho komu by sme pomohli.
Co sa tyka naservirovania: aky by mal byt dovod na to aby ti to tu niekto "naserviroval", ked vidi tvoj nulovy zaujem a snahu a 100% pohodlnost a lenivost?

eminence napísal:za dobrotu na zobrotu :)

Tak toto si vystihol uplne presne.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod babygirl006 » 28 Nov 2009 09:15 am

prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim??????????...............po 1-vyjadrujem sa normalne(to by si moj zlaty videl keby som sa este len ZACALA vyjadrovat)..po2.-spravate sa ku mne ako by som vam neviem co urobila!!!!!!!..sere ma akurat to,ze sa tu hrate na majstrov sveta..ja som polozila otazku a dostala som za to od vas pojeb...ano,uprimne povedane nechce sa mi prechadzat cele forum,chcela som priamu odpoved na moju otazku..tot vse...ale uz od vas nic nechcem...!!! majte sa krasne...na tomto fore koncim!!!!
babygirl006
 
Príspevky: 26
Založený: 20 Jan 2009 10:20 am

Re: Ako dlho cakat kym vypustim rybky??

Odoslaťod emkac » 28 Nov 2009 10:06 am

babygirl006 napísal:ja to mam rada takto priamo naservirovane...vadi ti to??tvoj problem..nikto ta neprosil o to aby si sa vyjadroval k mojej otazke,takze ak sa ti nepaci tak fuck off!!!!!!

babygirl006 napísal:prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim??????????...............

babygirl006 napísal:sere ma akurat to,ze sa tu hrate na majstrov sveta..ja som polozila otazku a dostala som za to od vas pojeb...

Tomuto hovoris normalne vyjadrovanie? Uff. To je mozno normalne vyjadrovanie v stvrtej cenovej. Ale nie medzi normalnymi slusnymi ludmi.

babygirl006 napísal:ano,uprimne povedane nechce sa mi prechadzat cele forum,chcela som priamu odpoved na moju otazku..tot vse...

Nuz a to je ten problem. Ludi nebavi sto krat hovorit to iste len preto, ze nejakej slecne sa nechce studovat to, co je uz davno opisane. Uz to tu bolo skratke povedane. Najdi si to.
A ak tomu nerozumies, tak sa spytaj. Ale normalne. Nie ako rozmaznana slecna, okolo ktorej musia vsetci poskakovat.

babygirl006 napísal:na tomto fore koncim!!!!

S takymto pristupom tu nebudes nikomu chybat. A mala rada do zivota. Ak mas taketo vyjadrovanie aj IRL, tak nebudes nikomu chybat ani tam.

Ak nahodou nevies, co je to IRL, ja ti to pisat nebudem. Ale aspon napomozem, odpoved je na tomto linku: http://tinyurl.com/yanps5x Mas to hned na prvom mieste.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.