135l co este pridat?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 25 Nov 2009 21:59 pm

takze takto.....chceme dokupit rybky do nasho akvaria.....mame tam skalare 3 kusy,ramirezy 4,tetri 2,neonka uz len jedna ostala a bojovnice 1 samec 2 samice....pancierniky 4 neratam a prisavnikov 2,ani prisavky thajske 2 kusy .....rozmyslame co dokupime a neviem ca by bolo naj ???...strasne sa nam pacia kaprozubky /halancikovce /ale zacina my to pripadat ze zacinam mat skor Aziu a moc sa my tam nehodia.....teplota 27-28/v mojom akva/,dno piesok.....rastlinky a tak......takze skor rozmyslam nas Guramami....myslim ze do Thajska sa hodia-ved z tade su ako aj bojovnice,nemali by mat problemi s nimi aj cele akva by im malo sadnut......este rozmyslame nad druhym samcom Bojovnice/aj ked som v akva casopise citala ze by si vyznacili teritoria a mohlo by to byt v pohode/ len aby si neublizili v 135 litrovej nadrzi/nechcem to riskovat/....takze co by ste nam odporucili ???? v Piatok Ideme dokupovat....

1 samec bojovnica - neake dalsie samice
kaprozobky
gurami asi tak 5 kusov modre zlate ????????????

dakujem v zaujme mojho akvaria za vase rady ktore my popripade unikli citanim literatury o druhoch a spolunazivani......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod ocotuide » 25 Nov 2009 22:20 pm

myslim ze tam mas uz tak nevhodny mix ryb, ze je jedno co tam dokupis ;o) takze smelo dotoho, ale hlavne nie nejakeho maxi sumca
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod fantuomas » 25 Nov 2009 22:53 pm

zostava ze jedna neonka..(mozno) dvaja samci bojovnice, tri skaláre atd :) skus neco predať alebo darovať ;p
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod tigrik321 » 25 Nov 2009 23:01 pm

fantuomas napísal:zostava ze jedna neonka..(mozno) dvaja samci bojovnice, tri skaláre atd :) skus neco predať alebo darovať ;p

ved ja chcem prikupit....nie rozpredat....no neoniek bolo 11 ale krupicka a bojovnice skolili tetri cervenohlave a neonky az na jednu....nemyslim ze to mam velky pocet ryb v akva.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod ocotuide » 25 Nov 2009 23:05 pm

kacenka.pa : nie velky pocet ryb tam nemas, ale uz to co si napisala, ze ti bojovnice skolili neonky, by ta malo naviest na spravny smer ;o)
Bud chovaj bojovnice osamote
alebo chovaj neonky a pancierniky (dokup tak 25 neoniek)
a zvysok ryb predaj, pripadne nechaj aj prisavnika
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod tigrik321 » 25 Nov 2009 23:13 pm

ocotuide napísal:kacenka.pa : nie velky pocet ryb tam nemas, ale uz to co si napisala, ze ti bojovnice skolili neonky, by ta malo naviest na spravny smer ;o)
Bud chovaj bojovnice osamote
alebo chovaj neonky a pancierniky (dokup tak 25 neoniek)
a zvysok ryb predaj, pripadne nechaj aj prisavnika


hmm,,,,,,no neonku uz mam len jednu takze kto kupi???heh

no ja chcem kupit nieco s tych co som pisala asi tie gurami......

no neonky z bojovnicami vydrzali v pohode tri mesiace ale ked boli chore a oslabene tak ich skolili.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod fantuomas » 25 Nov 2009 23:24 pm

:) menej je niekedy viac , menej druhov vo väčších počtoch - napr. tie neonky (nie bojovnice:) sú dekoratívnejšie a vyzerá to aj prirodzenejšie ako hrstka ryb sem hrstka tam..v 135L...ale je to tvoj výber samozrejme..;p
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod eminence » 25 Nov 2009 23:28 pm

no mas v akvariu mierny mix. ja ked som mal volakedy akva, tak som tiez takto experimentoval. som mal skalare, potom som kupil guramy, potom bojovnice ... a ked som kupil bojovnice na druhy den boli guramy otrhane a polomrtve - potom skapali, skalare mali otrhane plutvy, na dalsi den bola jedna bojovnica hore bruchom. ked uz chces nieco silou mocou dokupovat tak kup aspon taky druh co tam uz mas. alebo, ked nie, tak kup jednu zlatu guramu, jednu modru, koi kaprika a korytnacku.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod fantuomas » 25 Nov 2009 23:36 pm

eminence: koi kapor korytnačka :DDD

keď spomínam na prvé "vlastné" akva..28L (stále je v špajzi..sú v ňom šálky ..:)
párik skalárov, dvaja karasi..panc. škvrnití..,prísavník..naky ten mečúň..asi by sa dalo pokračovať..s obmenami..nikto nepadá z neba učený.., možno pri spomienke na svoju detskú nevedomú krutosť teď preferujem "pod-stav" rýb :D
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod martin_s » 25 Nov 2009 23:39 pm

kacenka.pa napísal:....pancierniky 4 neratam a prisavnikov 2,ani prisavky thajske 2 kusy .....

Mozem vediet preco ich neratas? Nie su to ryby, alebo su z plastu?
kacenka.pa napísal:.....mame tam skalare 3 kusy,ramirezy 4,tetri 2,neonka uz len jedna ostala a bojovnice 1 samec 2 samice....pancierniky 4 neratam a prisavnikov 2,ani prisavky thajske 2 kusy .....rozmyslame co dokupime a neviem ca by bolo naj ???...
Naj by bolo urobit najprv kombinaciu osadky vhodnejsiou. Ked ich dokazes udrzat bez strat a chorob v dosledku chyb. tak az potom zacni rozmyslat ako osadku pripadne doplnit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod tigrik321 » 25 Nov 2009 23:42 pm

fantuomas napísal:eminence: koi kapor korytnačka :DDD

keď spomínam na prvé "vlastné" akva..28L (stále je v špajzi..sú v ňom šálky ..:)
párik skalárov, dvaja karasi..panc. škvrnití..,prísavník..naky ten mečúň..asi by sa dalo pokračovať..s obmenami..nikto nepadá z neba učený.., možno pri spomienke na svoju detskú nevedomú krutosť teď preferujem "pod-stav" rýb :D

a este krokodila ste zabudli.....blee uz mam po radosti z novych rybiek.....neonky uz nechcem stali ma tolko penazi prace a nervov a hlavne 20 ryb na zahrade pochovanych....s nimi som doniesla krupicku......a predavat sa nebude a darovat my mame svoje rybky radi......ale kedze mam poloprazdne akvarko tam chcem dokupit nieco.......z toho co som vybrala..preco by mali bojovnice a gurami sa pozabijat...ved ziju skoro v prirode v harmonii maju podobne poziadavky su rovnaky rod.....tak co?...
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod tigrik321 » 25 Nov 2009 23:44 pm

martin_s napísal:
kacenka.pa napísal:....pancierniky 4 neratam a prisavnikov 2,ani prisavky thajske 2 kusy .....

Mozem vediet preco ich neratas? Nie su to ryby, alebo su z plastu?
kacenka.pa napísal:.....mame tam skalare 3 kusy,ramirezy 4,tetri 2,neonka uz len jedna ostala a bojovnice 1 samec 2 samice....pancierniky 4 neratam a prisavnikov 2,ani prisavky thajske 2 kusy .....rozmyslame co dokupime a neviem ca by bolo naj ???...
Naj by bolo urobit najprv kombinaciu osadky vhodnejsiou. Ked ich dokazes udrzat bez strat a chorob v dosledku chyb. tak az potom zacni rozmyslat ako osadku pripadne doplnit.


ratam ale neratam ich moc ze zaberaju akvariu kedze su nacapene na dne nonstop..../len co sa chodia nadychnut panciernici/..

no neviem ci krupicka bola moja chyba....4 mesiace boli bez straty a vsetci zdravy a stastny .....krupicku priniesli neonky a to tu asi kazdemu ako som citala.....no vhodnejsiu sme mali davat od zaciatku ale poznate paci sa tak preco nie.....stale sme mudrejsi vid aj foto nasho akva.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod fantuomas » 25 Nov 2009 23:51 pm

byť tebou, dám si tam nejakú peknú vyšlachtenú formu danií - u nás v tn som dnes videl také červené naozaj nice, ale 15ks, a k ním teda dve tri kolizy alebo guramy a naozaj si myslím že by to nezývalo prázdnotou :)

pýtala si sa na názory..predsa ;-) ale veď skús a uvidíš..hm
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod fantuomas » 25 Nov 2009 23:54 pm

nerátať prísavku thajskú v 135ke je dosť odvážne..nieje to až taká malá rybka ak si dobre spomínam..,
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod martin_s » 26 Nov 2009 00:03 am

kacenka.pa napísal:ratam ale neratam ich moc ze zaberaju akvariu kedze su nacapene na dne nonstop..../len co sa chodia nadychnut panciernici/..

no neviem ci krupicka bola moja chyba....4 mesiace boli bez straty a vsetci zdravy a stastny .....krupicku priniesli neonky a to tu asi kazdemu ako som citala.....no vhodnejsiu sme mali davat od zaciatku ale poznate paci sa tak preco nie.....stale sme mudrejsi vid aj foto nasho akva.....

Takze: Panciernici nedychaju atmosfericky vzduch. To ze ryby sa zdrziavaju pri dne neznamena ze potrebuju menej priestoru (objemu), preto by som s nimi ratal rovnako. S novymi rybami si si mohla zavliec sice parazita do akva (ak si tam uz davno nemala jeho spory) ale stale plati to ze to ochorenie zasiahne ryby, ktore maju oslabenu imunitu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod tigrik321 » 26 Nov 2009 00:06 am

jj to viem preto som kupila tzv karantenne akvarko.....no chcem tie gurami naozaj a keby zakladam akvarko teraz tak idem na to naozaj inak rastlin menej druhov viac kusov a ryby tak 2 druhy vela kusov....ale je to tak ako je.....no a dnes som objavila pred chilou velke asi 2 cm cierne zo zltym pasom krevetky....kamarat my doniesol asi 3 male slimaky v pohari pred mesiacom a 2 male krevetky take priesvitne nic....a teraz kukam a po machu si vykracuju....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod martin_s » 26 Nov 2009 00:12 am

kacenka.pa napísal: ...no chcem tie gurami naozaj a keby zakladam akvarko teraz tak idem na to naozaj inak rastlin menej druhov viac kusov a ryby tak 2 druhy vela kusov....ale je to tak ako je.....no a dnes som objavila pred chilou velke asi 2 cm cierne zo zltym pasom krevetky....kamarat my doniesol asi 3 male slimaky v pohari pred mesiacom a 2 male krevetky take priesvitne nic....a teraz kukam a po machu si vykracuju....
Preco mam pocit ze si tak ci tak rozhodnuta, ze si ich proste kupis a supnes do akva bez ohladu na to, co ti kto poradi a iba cakas, ci sa nahodou nenajde niekto, kto ta podpori aby si si mohla povedat, ak sa nieco stane, ze si dala iba na radu tu na akve?
Male slimaky? Ake to boli? Este povedz ze ampullarie, ked si uz neratala ani s niektorymi rybami...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vas Nazor???????Osobne skusenosti????????

Odoslaťod tigrik321 » 26 Nov 2009 00:22 am

no asi mas pravdu.....ale pytam sa ci ma niekto s tou kombinaciou skusenosti ci popripade to moze byt...zatial vidim ze nie....no slimaky uz su neny ramirezy ich zjedli....boli to take rychle kotulky ci ako sa volaju......ich normalne vydzobli z ulity.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod ocotuide » 26 Nov 2009 09:23 am

kacenka.pa: myslim ze temu mozno uzavriet ;o) kup sumca co dorastie aspon 3metre, on vsetko pozere a mas klud ;o) naviac budes mat plne akvarko
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 26 Nov 2009 19:16 pm

no to by bolo najlepsie ....si ho potom odfotim a dame do mrazaku hehe..ako budete zavidet ze akeho sumca ja mam .....ze z kade je sa budete pytat z dunaja,vahu a ja ze z akvaria..heh....mimochodom 5 guram je doma....3 modre a 2 zlate.......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod eminence » 26 Nov 2009 19:29 pm

no vidis, predsa si kupila to co si chcela, tak si sa ani pytat nemusela.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 26 Nov 2009 19:49 pm

eminence napísal:no vidis, predsa si kupila to co si chcela, tak si sa ani pytat nemusela.

no uz sa radsej ani nebudem.....lebo nic pozitivne my tu nikto nepovedal!!!!!!! a ani jedna odpoved na otazku kazdy len hento toto a neviem co je na prd.....naozaj strasna///// arogancia///// je tu na fore a to si nevsimam len sama.....ale ved ok asi sa na to tu aj ja vykaslem....lebo tu si len naj akvaristi naj mudrejsi.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod martin_s » 26 Nov 2009 22:26 pm

kacenka.pa napísal: no uz sa radsej ani nebudem.....lebo nic pozitivne my tu nikto nepovedal!!!!!!! a ani jedna odpoved na otazku kazdy len hento toto a neviem co je na prd.....naozaj strasna///// arogancia///// je tu na fore a to si nevsimam len sama.....ale ved ok asi sa na to tu aj ja vykaslem....lebo tu si len naj akvaristi naj mudrejsi.....
Snad necakas ze tu budu vsetci s tebou suhlasit ked nemaju preco, len koli tomu ze TY to CHCES pocut (citat). Vsetci, co ti tu vyjadrili svoj nazor na tvoju otazku (zbytocnu) a na tvoje konanie, ti chceli poradit zo svojich poznatkov a skusenosti. No ty si to nevazis, odujes sa a tvaris sa urazene. Necakaj ze ti tu bude niekto hladkat ego len aby si zodpovednost za pripadne nezdary mohla preniest na to ze ti to tu niekto poradil.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 27 Nov 2009 01:35 am

martin_s napísal:
kacenka.pa napísal: no uz sa radsej ani nebudem.....lebo nic pozitivne my tu nikto nepovedal!!!!!!! a ani jedna odpoved na otazku kazdy len hento toto a neviem co je na prd.....naozaj strasna///// arogancia///// je tu na fore a to si nevsimam len sama.....ale ved ok asi sa na to tu aj ja vykaslem....lebo tu si len naj akvaristi naj mudrejsi.....
Snad necakas ze tu budu vsetci s tebou suhlasit ked nemaju preco, len koli tomu ze TY to CHCES pocut (citat). Vsetci, co ti tu vyjadrili svoj nazor na tvoju otazku (zbytocnu) a na tvoje konanie, ti chceli poradit zo svojich poznatkov a skusenosti. No ty si to nevazis, odujes sa a tvaris sa urazene. Necakaj ze ti tu bude niekto hladkat ego len aby si zodpovednost za pripadne nezdary mohla preniest na to ze ti to tu niekto poradil.


1!!!ty citaj !!!aka bola MOJA otazka......a najdi my jednu odpoved na nu.......som sa pytala ktore z tych troch moznosti a ci tie rybky budu spolu vychadzat ci to niekto tak ma.....2!!!no zbytocnych je tu tolko ze by musel moderator polku tem vyhodit!!!!....3!!!ja ego hladkat nepotrebujem a nemam nast aby som sa oduvala.....nezdari a zodpovednost v mojom akvariu je len a len na mne.....takze "ujo" tu nemal kto suhlasit ale poradit.....lebo kazdy tu len pindal a nic k mojej otazke co vsetkym malo byt jasne ze tam nieco z tych 3 moznosti trepnem .....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.