Nové akvarko - problem



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Nové akvarko - problem

Odoslaťod Lolek » 28 Nov 2009 20:05 pm

Nazdar, potrebujem pomôcť, založil som si nové akvarium 38l , kúpil som rastlinky, štrk a všetko, po 5 dňoch sa mi na skale vytvoril taký jemný povlak, vyzeralo to ako dáka pleseň, niečo ako vata. skala je umelina napodobenina lávy. napadlo ma že ju prevarím vo vode, snád sa mi neorzpustí :D. hned ako som si to všimol vybral som ju z akvária, teraz je už vysušená, rozmýšlal som ju aj kefkou poriadne vydrhnuť... je to váťne či len začiatočnícka neznalosť?? :(
ešte ked som tu trápna otázka ale rastlinky sa sadia aj s tým zakoreňovačom (alebo ako sa to volá) v čom som ich kúpil? ja som to dal preč, iba takú maličkú som zasadil aj s tým a celkom sa jej darí...zatial ;)

v akváriu mám ohrievač, vzduchový filter. vzduchový filter som na noc vypínal, ohrievač ide stále bol nastavený na 25 stupňou, znížil som to na cca 23. osvetlenie je zapnuté celý deň
Dakujem za rady...
Lolek
 
Príspevky: 7
Obrázky: 3
Založený: 28 Nov 2009 19:42 pm

Reklama

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod emkac » 28 Nov 2009 20:30 pm

a) mas tam ryby? a ake?
b) filter nechavaj pusteny nonstop!!!
c) rastlinky sa sadia bez toho kosicka a bez tej vaty, v ktorej su ulozene
ak si to zasadil s tym, tak to vyber
d) k povlaku sa nevyjadrim, aku mal farbu? mas toho foto?

Cital si nejake rady o tom, ako zakladat akvarium?
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod tigrik321 » 28 Nov 2009 20:30 pm

nie s tade sa to vybera.....s tych kosikov.....pristrihnes korienky a stare listy odstranis....vsetko o spravnom sadeni rastlin najdes na stranke pripadne v casopise.....

no 23 si myslim ze je na akva malo...ja mam 28 optimum by si mohol kludne mat okolo 26-27stupnov.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod emkac » 28 Nov 2009 20:38 pm

26 je pre bezne ryby vela. 28 tak pre diskusy. 23-24 je uplne fajn.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod Lolek » 28 Nov 2009 21:09 pm

jasne že rybičky zatim nemam, tie košičky som odstranil, pytal som sa len na tu "vatu" a aj tu som dal preč, až na ten jeden prípad, keď rastlinka je totalne drobna a korienky by nedočiahli až do stareho dna...tak som to tam nechal..
nemam foto toho povlaku :( bolo to biele miestami priesvitne, bolo to na celej skale, hrubka len niekolko mm .
ok, zvýšim teplotu na tych 25.
Lolek
 
Príspevky: 7
Obrázky: 3
Založený: 28 Nov 2009 19:42 pm

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod eminence » 28 Nov 2009 21:12 pm

daj ju dole zo vsetkych rastlin. to ze korene nedociahnu do stareho dna nevadi /predpokladam ze si dal stare dno naspodok a hore nejaky iny substrat/. teplotu nechaj tak na tych 25. hnojivo si nejake daval ?
tu skalu co si kupil je plastova alebo aky material ? ked si ten povlak pozbieral - resp. odstranil, tak sa tvori znova ?
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod Lolek » 05 Dec 2009 15:15 pm

hnojivo som nedaval žiadne...pokial sa bude dat chcem to bez chemie...vydrhol som tu skalu kefkou, vymenil som tretinu vody a po par dnoch hlasim žiadne zmeny.... :)
Lolek
 
Príspevky: 7
Obrázky: 3
Založený: 28 Nov 2009 19:42 pm

Re: Nové akvarko - problem

Odoslaťod bito » 06 Dec 2009 12:21 pm

Lolek napísal:hnojivo som nedaval žiadne...pokial sa bude dat chcem to bez chemie...vydrhol som tu skalu kefkou, vymenil som tretinu vody a po par dnoch hlasim žiadne zmeny.... :)

jasne tu skalu treba vydrhnut a prevarit a myslim ze by si mal mat po probleme-prevaraj vsetko co si das do akva -teda myslim anorganicke :D
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.