Nové akvárium - prosím poraďte mi



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod Lacuna » 29 Nov 2009 16:12 pm

Dobrý deň. Moji rodičia mi kúpili guľové akvárium 10L (ja viem že je nevhodné) bez filtra , osvetlenia proste bez všetkého.Chcela som sa Vás opýtať:
1) Stihne sa voda prekysličiť?
2) Aké rybky sú do takéhoto máleho akvária vhodné?
3) Ako často by som mala meniť vodu?
4) Aké krmivo je vhodné pre rybky(Ak chcem gupky a neónky) stačí to čo je dostať v bežných obchodoch s akvaristikou?Myslím to "suché" ?

Môžete priložiť aj zopár Vašich rád (ja sa len poteším , pretože som úplný začiatočník) , len prosím nepíšte že si mám kúpiť väčšie akvárium.(Rodičia mi to nedovolia :( )

Prosím poraďte mi...Ďakujem :)
Lacuna
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Nov 2009 15:50 pm

Reklama

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod tigrik321 » 29 Nov 2009 16:23 pm

to neny akvarium ale pohar......nedovolia zaujmave...no jedneho karasa si tam kup a hotovo a jednu rastlinky neaku malu....to bude stacit....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod salik » 29 Nov 2009 16:24 pm

Gulove akvarium - osvetlenie + par otazok....
viewtopic.php?t=951

Lacný filter? (guľovité akvárko 5L)
viewtopic.php?t=688
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod dusik » 29 Nov 2009 16:25 pm

S prekysličením vody problém nebude, ale s tvarom akvária áno. Maximálne 1 bojovnica. O tom čo je vhodná do gule neviem, ale nič iné asi nie. Potom krevetky.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod eminence » 29 Nov 2009 16:28 pm

Dobrý deň. Moji rodičia mi kúpili guľové akvárium 10L (ja viem že je nevhodné) bez filtra , osvetlenia proste bez všetkého.Chcela som sa Vás opýtať:
--- gulove akvarium je nevhodne pre ryby
1) Stihne sa voda prekysličiť?
--- ked das vzduchovanie stihne sa voda prekyslicit hocikde. ale akva moze fungovat aj bez vzduchovania
2) Aké rybky sú do takéhoto máleho akvária vhodné?
--- skoro ziadne, maximalne tak zopar krevetiek
3) Ako často by som mala meniť vodu?
--- je tu toho popisaneho uz dost
4) Aké krmivo je vhodné pre rybky(Ak chcem gupky a neónky) stačí to čo je dostať v bežných obchodoch s akvaristikou?Myslím to "suché" ?
--- ziadne, lebo by som tam ziadne ryby nedaval

Môžete priložiť aj zopár Vašich rád (ja sa len poteším , pretože som úplný začiatočník) , len prosím nepíšte že si mám kúpiť väčšie akvárium.(Rodičia mi to nedovolia :( )
--- zopar rad. daj tam strk, nejake tie rasliny vhodne do maleho akva - nejaky ten mach, a potom nejake krevetky tak 5-6. samozrejme rastliny budu potrebovat aj svetlo. dalsia rada je dat do toho "akva" nejaku dekoraciu do bytu, a kupit si klasicke akvarium.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod Lacuna » 29 Nov 2009 17:24 pm

Ďakujem Vám :) :) :)
Lacuna
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Nov 2009 15:50 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod emkac » 29 Nov 2009 19:22 pm

No kacenka, ty tomu davas. Ziadneho karasa!!!!! Ziadnu jednu rastlinku.
Bud si tam daj krevetky, alebo ak silou moocu chces rybky, tak existuju rozne druhy malickych zivorodiek, ale tie nie su vhodne pre uplneho zciatocnika. Teda nie ze by boli tazke na chov, ale tazky je chov v 10 l akvarku.
Daj si do vyhladavania miniakvaria, docitas sa dost. Pripadne ak nieco nie je jasne, spytaj sa. Len preboha ziadnu jednu velku rybu.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod martin_s » 29 Nov 2009 20:35 pm

kacenka.pa napísal:to neny akvarium ale pohar......nedovolia zaujmave...no jedneho karasa si tam kup a hotovo a jednu rastlinky neaku malu....to bude stacit....
To myslis vazne alebo si robis iba srandu? No obavam sa, ze zial vazne... Skus si nieco nastudovat nez budes nieco take radit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod emkac » 29 Nov 2009 20:57 pm

To uz je druhy prispevok za tento vikend, ktorym nejakeho zaciatocnika kacenka uplne odrovnala a ktory som skorigoval. Minule radila o idealnej teplote 26-27 pre bezne spolocenske akva. Ze ona ma 28. Uff.
To ze sa ona pyta a nechce si dat poradit, je jedna vec. (vid tema o 135l akva) Ale ze tresne nejaky blud inemu novacikovi, to je horsie.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod jojto » 29 Nov 2009 21:13 pm

Lacuna napísal:Dobrý deň. Moji rodičia mi kúpili guľové akvárium 10L (ja viem že je nevhodné) bez filtra , osvetlenia proste bez všetkého..


"Akvarium" vyhod alebo zavar do neho uhorky.
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod tigrik321 » 29 Nov 2009 21:19 pm

ved zlata rybka v guli...co ste to este nevideli ze to tak maju v telke..heh...jaj ano budem vazna lebo vsetci ste tu uz asi na dochodku a berete to moc vazne....no ja mam rastliny a ryby a vsetko ako maju mat teplotu nastudovanu z atlasu.Takze neviem co je problem....vsetky su vo svojom z coho my vysla teplota 27-28.....mudrlanti....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod tigrik321 » 29 Nov 2009 21:22 pm

martin_s napísal:
kacenka.pa napísal:to neny akvarium ale pohar......nedovolia zaujmave...no jedneho karasa si tam kup a hotovo a jednu rastlinky neaku malu....to bude stacit....
To myslis vazne alebo si robis iba srandu? No obavam sa, ze zial vazne... Skus si nieco nastudovat nez budes nieco take radit.



vsetko vazne.....az nato ze pan suchar som to napisala ze to neny akvarko ale pohar ,dobre uz chod spinkat uz je vela hodin a dufam ze si bol na seminariku zo psychologie uz poobede...

a prestuduj my tu pravopis a posli my znamku domov postou... :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod jojto » 29 Nov 2009 21:27 pm

kacenka.pa napísal:ved zlata rybka v guli...co ste to este nevideli ze to tak maju v telke..heh...jaj ano budem vazna lebo vsetci ste tu uz asi na dochodku a berete to moc vazne....no ja mam rastliny a ryby a vsetko ako maju mat teplotu nastudovanu z atlasu.Takze neviem co je problem....vsetky su vo svojom z coho my vysla teplota 27-28.....mudrlanti....


JJ sebavedoma mladez. Kukni moj album je tam moja fotka, barlu a infuzie si nevsimaj. Ked vazne, tak vazne.

1. nestuduj atlas hub
2. zavrel by som ta do kruhovej miestnosti a krmil bohvie cim (tym co by som si nastudoval v atlase).
3. Teplotu mas Ok pre tercovce a napr. guramy, mnohym rybam takto vysoka teplota nevyhovuje.
4. Som clovek a mam sucit s tyranymi zvieratami a ked si myslis, ze ryby v 10l guli a zavsiveny, vychudnuty, vo vlastnych vykaloch sa valajuci psik je rozdiel, tak to sa velmi pleties.
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod emkac » 29 Nov 2009 21:34 pm

kacenka, nezahovaraj to teraz na zart
uplne seriozne si mu odporucila zlatu rybky, co je totalna hlupost a nezodpovednost, bez ohladu na efekty vo filmoch

a co sa tyka vhodnosti teploty, patri to do inej temy, takze iba v rychlosti
skalar 23-29, neonka 20-25, bojovnica 23-30, prisavka thajska 23-26
nech pozeram ako pozeram, tvojich 27-28 mi tam nejako nepasuje
odhliadnuc od nevhodneho mixu rybiek, ale to je mimo tejto temy, takze uz nepokracujem
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod tigrik321 » 29 Nov 2009 21:44 pm

koniec ......uz nenapisem ani riadok.....majte sa.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod jojto » 29 Nov 2009 21:55 pm

kacenka.pa napísal:koniec ......uz nenapisem ani riadok.....majte sa.....

No hned sa neurazaj. Navazat sa do nazorov inych chce vecne argumenty. Tazajici sa sam rozhodne. Internet je plny informacii, staci si najst iba cas a ochotu nieco nastudovat.
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod Lacuna » 29 Nov 2009 23:03 pm

Ahojte ďakujem za rady , a ešte mám jednu otážočku.Poradili ste mi dať do toho miniakvárka krevetky , ale ja ich nechcem , teda nepáčia sa mi.Ja viem že veľa toho do takého malého akvária dať nemôžem , ale predsa 2 gupky by vadili?
Lacuna
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Nov 2009 15:50 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod martin_s » 29 Nov 2009 23:40 pm

kacenka.pa napísal: vsetko vazne.....az nato ze pan suchar som to napisala ze to neny akvarko ale pohar ,dobre uz chod spinkat uz je vela hodin a dufam ze si bol na seminariku zo psychologie uz poobede...
a prestuduj my tu pravopis a posli my znamku domov postou... :mrgreen: :mrgreen:
Ubezpecujem ta ze uz davno nie som v detskom, pubertalnom a ani adolescentnom veku. A ani nechodim na seminare s psychologie. A nemyslim si ani ze su na mieste tvoje urazlive reakcie. Zrejme iba patris k tym co neznesu fakt ze nie su taki uzasni ako si sami o sebe myslia...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod emkac » 30 Nov 2009 00:48 am

2 Lacuna:
Gupky by vadili. V takom malom akvarku nemaju co robit.
Pozri si klubovy casopis cislo 3, tam mas o miniakvariach co to popisane. http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium03.pdf A uvidis, ze aj malicke akva s krevetkami vie byt nadherne. A krevety su dost zive, cize z nich budes mat radost.
Ak tam das gupky, iba ich budes trapit. A seba tiez, lebo im to nebude prospievat.

Ak chces silou mocou uvazovat nad rybkami, tak nieco z rodu Boraras. Ale varujem Ta, ako zaciatocnikovi bude pre Teba dost tazke udrzat v takom malom akva stabilitu. Nevies do coho ides......
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod pakozdy » 30 Nov 2009 10:25 am

mozes skusit 2-3 samcov endleriek. ale iba samcov. su maly, farebny a hlavne sa ti nebudu mnozit.
ked budes menit vodu mali by aj prezit.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod tijani » 30 Nov 2009 12:25 pm

mna len stale udivuje, ze si kazdy zaciatocnik alebo clovek co nemal nikdy akvarium mysli, ze cim mensie akvarium tym lahsie sa onho stara...
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod pakozdy » 30 Nov 2009 13:34 pm

ale to je normalne - s malym autom sa tiez predsa lepsie jazdi - s malym akva musi byt urcite menej roboty.
predpokladam ze o opaku sa vacsina ludi dozvedela az citanim alebo od niekoho skusenejsieho.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod dusik » 30 Nov 2009 14:17 pm

tijani napísal:mna len stale udivuje, ze si kazdy zaciatocnik alebo clovek co nemal nikdy akvarium mysli, ze cim mensie akvarium tym lahsie sa onho stara...

Ja keď som si robil prvé akvarko, tak mal som síce 100l, ale moje vedomosti siahali len potiaľto: Škrečok potrebuje akvarko s pilinami/hoblinami a rybičky potrebujú akvarko s vodou. O zábehu akvária som nevedel. Ešte, že som mal švagra a ten mi niečo povedal o tom čo je to kolobeh dusíka. Potom som si prečítal knihu o akvaristike a špeciálne zakladanie akvária. Po tom čo som založil akva, som ich prečítal viac a zhodovali sa v jednej veci. O zábehu akvária a kolobehu dusíka nič!!! Nakoniec som našiel jednu, kde sa o tom písalo ale fakt, len jednu. Ako som čítal tie knihy tak som si všímal ako sú málo opisované problematiky, kde sa nakoniec robí najviac chýb. Potom sa nedivím začiatočníkom, že robia chyby ako je nezabehnuté akvarko, prerybnené, malé...
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod Sebi » 03 Dec 2009 18:16 pm

Lacuna napísal:.Poradili ste mi dať do toho miniakvárka krevetky , ale ja ich nechcem , teda nepáčia sa mi.

ani red cherry (cervene pre dievca) alebo crystal? :shock:
ja mam ,,nudne'' caridiny japonici ale pacia sa mi :angel:
krevety inac malo krmiva zeru(resp.vela rias) mozu byt v mini akva a maju radi rastlinne akva
a neonkam treba makku vodu :wink:
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.