Redukcny ventil - rada



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Redukcny ventil - rada

Odoslaťod stanislavbg » 30 Nov 2009 11:26 am

Dobry den, pozastavil som sa pri tomto redukcnom ventile v komplete s elektromagnetickym a ihlovym ventilom. Zaujima ma, co znamenaju udaje na obrazku uvedene v kg/cm2 a ci vydrzi, t.j. ci je vhodny k pouzitiu na hasicsku flasu CO2 (6 kg), ktora podla cloveka, ktory ju plnil, ma tlak 55 bar.

Obrázok
Inymi slovami - je rozdiel v manometroch urcenych na akvaristiku a manometroch urcenych napr. na zvaranie a v tlaku, ktory vydrzia? Nase manometre ukazuju hodnoty v baroch. Alebo je to jedno a to iste, t.j. 1 kg/cm2 = 1 bar?
Obrázok používateľa
stanislavbg
 
Príspevky: 10
Založený: 27 Nov 2009 09:19 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Redukcny ventil - rada

Odoslaťod Jaricok » 30 Nov 2009 11:56 am

stanislavbg napísal:
Inymi slovami - je rozdiel v manometroch urcenych na akvaristiku a manometroch urcenych napr. na zvaranie a v tlaku, ktory vydrzia? Nase manometre ukazuju hodnoty v baroch. Alebo je to jedno a to iste, t.j. 1 kg/cm2 = 1 bar?


Cav ohladom toho tlaku mrkni sem http://sk.wikipedia.org/wiki/Pascal pozri tech atmosfera a klikni si na kp myslim ze to je vyjadrene v tejto jednotke a v takom pripade sa 1bar= 1,02 kp/cm2
A tu je potvrdzujuci link http://wiki.xtronics.com/index.php/Pres ... sion_Table
Jaricok
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 19:06 pm
Bydlisko: Levice

Re: Redukcny ventil - rada

Odoslaťod stanislavbg » 30 Nov 2009 12:40 pm

Takze sa da povedat, ze je to to iste.
Obrázok používateľa
stanislavbg
 
Príspevky: 10
Založený: 27 Nov 2009 09:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Redukcny ventil - rada

Odoslaťod Jaricok » 30 Nov 2009 20:47 pm

Asi tak.
Inac vcelku zaujimava cena
Jaricok
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 19:06 pm
Bydlisko: Levice

Re: Redukcny ventil - rada

Odoslaťod stanislavbg » 01 Dec 2009 19:43 pm

Cena je zjavne dobra, ale asi su na forume dolezitejsie otazky na riesenie, :D kedze zatial nikto nezareagoval na otazku, ci su redukcne ventily stavane na rozny tlak flias...
Obrázok používateľa
stanislavbg
 
Príspevky: 10
Založený: 27 Nov 2009 09:19 am
Bydlisko: Košice

Re: Redukcny ventil - rada

Odoslaťod Jaricok » 01 Dec 2009 21:41 pm

No pokial som si dobre vsimol,tak pravy manometer je vstupny a sice nieje vidno vyznaceny max. tlak ale predpokladam ze 55 barov hravo zvladne. Tot moj laicky nazor.
Jaricok
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 19:06 pm
Bydlisko: Levice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.