Riasy mi zaniesli filter



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Riasy mi zaniesli filter

Odoslaťod ladodgers » 02 Dec 2009 01:17 am

Zdravim,

potrebujem poradit v mojej situacii. Mam cca 25l akva, kde mam jedneho samceka bojovnice, vytvorili sa mi tam vsak riasy, ktore mi zaniesli filter - aj po vybrani a vycisteni naplne ho mam do par hodin zase zaneseny.

Konkterne mam tento filter len pre info - http://www.mojeakvarium.sk/filter-aq-fa ... cPath=6_81

Akva ma svetka dost, este aj prisvecujem - sice obyjavnou ziarovkou zo zvysenou bielostou. Teplotu mam cca 36-27st.

Co s tym? :( :(

Dakujem
ladodgers
 
Príspevky: 50
Založený: 18 Júl 2009 18:11 pm

Reklama

Re: Riasy mi zaniesli filter

Odoslaťod Giftzahn » 02 Dec 2009 08:25 am

njn, tak ho budes musiet vycistit ... :lol: a sorry ...to co mas ten AquaEL to rozhodne nie je filter a o naplni sa pri tom cude hovorit neda, nakolko tam skoro ziadna nie je ... :twisted: na tvojom mieste by som vzal obycajny "bublifuk"+vzduchovaci motorcek a mas poriesene .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasy mi zaniesli filter

Odoslaťod Ajven » 02 Dec 2009 09:14 am

ladodgers napísal:Akva ma svetka dost, este aj prisvecujem - sice obyjavnou ziarovkou zo zvysenou bielostou. Teplotu mam cca 36-27st.


Co znamena, ze svetla mas dost ? A vobec co znamena ten vyraz "prisvecovanie". Trosku sa rozpis o tom akva, ake su to riasy ?
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasy mi zaniesli filter

Odoslaťod ladodgers » 02 Dec 2009 10:54 am

Myslim tym ze denneho svetla ma maximum, ale na slnku nie je, a obcas svietim ovycajnou ziarovkou 20w.

Riasi si skor biele az svetlo zelene, plvaju na hladine, su aj na dne aj na listoch.....

A jasne, viem ze ma malicku napln, ale zatial mi to vzdy na take akvarko stacilo....az doteraz ked sa vzdy zanesie...
ladodgers
 
Príspevky: 50
Založený: 18 Júl 2009 18:11 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.