Z akvazimy na burzu do Žiliny



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Galbatorix » 06 Dec 2009 19:24 pm

no viem že burza býva každú nedeľu , len som chcel vedieť či taká zostava ako dneska... myslím že na prvý krát to bolo dobré ... hlavne čo sa bezstavovcov týka :)... risoar , a nabudúce bude aj tropica?? :angel:
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Reklama

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Richard Tokušev » 06 Dec 2009 19:33 pm

Dúfam. Ono to záleží aj od obchodníkov a nie iba odo mna. Kartón z danska sa neoplatí zobrať. To by tie rastliny veľmi veľa stáli. Už bez tak nie su teda veľmi lacné. Ale kvalitka to bude...ja sa na ne teším asi viac ako vy ostatní.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod skala » 06 Dec 2009 20:02 pm

uff, no, ja som bol z dnesnej akcie velmi prekvapeny. inak, my co sme ponukali sme prisli na miesto cinu o 5:30. A ludia coby navstevnici chodili uz aj vtedy. neskutocne. Nemam info, kolko ludi prislo, mam dohodnute, ze mi to kamarat z "vyboru" oznami. Odhadujem to cez 500 ludi. Spravil som nejake fotky, urcite behom 2 tyzdnom napisem aj nejaky clanok k tomu. My sme prisli skor tak skromne, nevedeli sme co bude. Myslim, ze po 3-4 akciach to bude parada. Ako pre nas, tak pre navstevnikov. Urcite vieme, ze budeme moct doniest toho viac.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Richard Tokušev » 06 Dec 2009 20:07 pm

Žilina je hladná po podobných akciach. Verím, že sa tam podarí v budúcom roku uskutočniť aj jedno kolo ME gupiek.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod lajko » 06 Dec 2009 20:45 pm

Konecne som nakupil poriadne krmivo mrazene,zive,vlockove,proteinove za dobre ceny uz len neprekrmit k tomu 30 plat a dake rastlinky.
Obrázok používateľa
lajko
 
Príspevky: 57
Obrázky: 3
Založený: 20 Sep 2008 13:57 pm
Bydlisko: Velke Rovne

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Miloš » 06 Dec 2009 22:07 pm

risoar napísal:
Michal Riša napísal:Ludia ale prosim Vas, dajte to aspon na 7:30, lebo o 6:30 sa tam neda dostat ani z Povazskej Bystrice (ak nechcem ist na vlak o 4:47 a cakat tam dve hodiny) a prvym vlakom o 6:30 sa tam da dostat tak najskor o pol osmej, tak tomu prosim skuste dat nejaky normalnejsi cas, dakujem : )


No...nie je to také ľahké. V prvom rade si treba uvedomiť, že v toto prípade využívame už zaužívané a tradičné burzy vtáčikárov a rybičkári sú v tomto prípade iba príveskom a obohatením tradície, ktorú akiste tieto burzy už majú.
Aj keď nie som organizátor a ani spoluorganizátor, odpovedám iba preto lebo do toho trochu vidím.
Koniec koncov....aj ja by som bol za.

no ale je to smola lebo hoci by som na akciu rad dosiel pozriet ist z Ba vlakom na dany termin je nemozne a aj autom treba vstavat velmi skoro ten termin vlastne s akcie robi len lokalnu zalezitost co je na zaklade informacii o akcii skoda
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod skala » 06 Dec 2009 22:38 pm

no, boli tam ludia napr. aj z banskej bystrice, z presova. napokojon aj my sme sa dovalili z bratislavy. napokon ked sme cestovali do norimbergu napr., tak sme rano vyrazili a vecer boli spat. a to nie je ziadna divne pomenovana dedina na Slovensku, ale velke mesto v Nemecku.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Barbora_ZA » 06 Dec 2009 22:43 pm

Teda, ja napíšem trošku offtopic, ale musím sa pochváliť, podeliť a dúfam, že nájdem vysvetlenie. Mám nejaké tri mesiace súčasné akvarko, rybky v ňom mám už vyše roka, ale doteraz sa ani raz nestalo to, čo dnes. Akonáhle som zasadila nové rastlinky z burzy (dostalo sa z nej do vody aj trochu pôvodnej vody, v ktore boli rastliny uložené) všetky tetry (teda tých mojich 8 tetier žiarivých) sa mi začalo trieť. :shock: Celý deň samčekovia obháňali samičky a párkrát som ich prichytila ako vypúšťajú ikry.. teda páni. :)

Samozrejme, že pancierniky boli celý den v strehu - rýchle a precízne, ale úžasná show..

Jediná zmena bola v rastlinách a malej prímesy vody..ale musí to byť iba tým.. čo bolo v tej vode?? :angel: :roll: :?:

B.


Ps. Jupí :D :D
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Miloš » 06 Dec 2009 22:51 pm

peto ano autom sa to da aj ked soferovi nezavidim
na jednej strane nazyvas zilinu divne pomenovanou dedinou na slovensku (podla mna patri k tym krajsim slovenskym mestam) a na druhej strane ides porovnavat akvaburzu trvajucu 5 hodin s veltrhom neveim ale namam rad ak sa porovnavaju jablka s hruskami ktovie mozno sa do Ziliny na burzu niekedy dostanem ale asi iba v pripade ze by som to spojil s navstevou Ziliny a cestoval uz v sobotu
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod iwan » 06 Dec 2009 23:08 pm

zdravim ja by som sa s vami podelil o dnesnu skusenost aj co sa casov tyka .dnesnu akciu sme ponali ako "rodiny vylet" a tak sme vyrazili s manzelkou a nasim polrocnym syncekom do ziliny to mam cca 120km (byvam pri BB) a ked sme rano po kojeni ,prebalovani a obliekani vyrazili burza uz davno ficala .do ZA sme dorazili o 10:30 kde ma risoar hned oslovil ze co tam robim tak neskoro .uz sa pomali balilo ale aspon nebola tlacenica .nakupil som zivu potravu o ktoru mi hlavne slo pozdravil sa so znamimi a po nieco viac ako pol hodinke absolvoval cestu spat .vobec nelutujem som rad ze som tam bol a som rad ze nieco take je .cas je samozrejme pre nas vzdialenejsich nepriatel a cez hmlisty ,alebo zamrznuty sturec sa ponahla zle ale aj tak dakujem vsetkym ktory merali cestu a predajcom za bohaty a kvalitny tovar .a este jedna vyhoda ku koncu sa uz aj rozdava a tak dakujem Ivanovi za dafnie a skalovi za mikri .urcite sa do ziliny na burzu zas niekedy pojdem pozriet
Obrázok používateľa
iwan
 
Príspevky: 149
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2007 22:58 pm
Bydlisko: brusno

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod skala » 07 Dec 2009 00:11 am

len na okraj milos, neporovnavam veltrh s burzou, porovnavam cestu, pisal som o odhodlani, o prekazkach, o rozhodovani. a uz vobec som nepisal o Ziline

napr. vedeli ste, ze Kanada sa nachadza v Piestanoch. Pripadne vo viacerych mestach asi existuje Mexiko ;-). A Jeruzalem sa nachadza na myjavskych kopaniciach ;-) celkom vazne
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod ocotuide » 07 Dec 2009 11:01 am

risoar: hladal som ta ;o) bo som uvazoval este o dokupeni UG ale nenasiel som??? Bolo by dobre nejake menovky si dat ;o) s nickom ;o)))

Ale aj tak som dobre nakupil, nejake nove krevetky (crystal black), panciernikov nanus ;o) a este nejake 2 potvory, krmivo ... kopec euri vkeli ;o)))
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod inxflagranti » 07 Dec 2009 11:27 am

ocotuide: no Risoar bol tusim uplne v zadu, naparavo (z pohladu vstupujuceho do danej akva miestnosti) a UGcko si nenasiel, lebo prvu kupil Galbatorix a druhu osm uchmatol ja :-)) myslim, ze mal iba 2 kelimky, takze viac asi neostalo :-))
inxflagranti
 
Príspevky: 40
Obrázky: 5
Založený: 21 Dec 2008 14:07 pm

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod pha » 07 Dec 2009 12:19 pm

aj ja som za nejake oznacenie, nech niekto nieco vymysli, bolo by to super
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod skala » 07 Dec 2009 12:39 pm

chlopi, ja vas chapem. na druhej strane, co keby ste sa jednoducho otvorili usta a spytali sa priamo na mieste. o to skor, ze sme sa minimalne traja (ivan, ja, riso) snad jasne vyjadrili, ze prideme. okrem nas predavali akvaci este Brano Martinovsky, Zdeno Pichlik, Jura Hrivnak a Martin Bartecek, poliaci s krmivom a este ktosi v strede chodby (na okruhu) predaval - ti na akvu urcite aktivne nechodia.

napr. teraz viem, ze som iwanovi daval mikry, ale vcera som netusil, ze si z akvy. a myslim, ze by to bolo prospesne pre nas oboch to vediet :-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod iwan » 07 Dec 2009 20:47 pm

jasne skala ale dost som nestihal bol som fakt na skok a ked som si to uvedomil tak som sa rozhodol ze sa tu verejne podakujem a tym aj predstavim ja som ta poznal resp. som vedel ze ide o teba vydeli sme sa pred sutazou gup vlani v BB ale nas tam bola kopa a mali sme vela roboty a kym som pokecal s risom, ivanom a nasiel jana aby mi predal helleny uz som musel bezat ,ale este niekedy pokecame :D
Obrázok používateľa
iwan
 
Príspevky: 149
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2007 22:58 pm
Bydlisko: brusno

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Johny 13 » 07 Dec 2009 21:16 pm

Po dlhom čase vás všetkých zdravím.
Náhodou som sa dozvedel o burze v Žiline a hneď sme tam aj s chalanmi leteli. Na prvý krát to podľa mňa nebolo zlé, len ostatným sa to videlo málo, ale vynahradili si to na vtákoch. Dúfam, že každý raz sa bude zväčšovať počet stolov s vodou. Prekvapilo ma, že tam neboli zastúpené Žilinské akvaristiky a viac chovateľov z okolia Žiliny. Ešte, že to zachránili páni s ďalekého okolia. Nabudúce sa skúsim zúčastniť aj ja ako predajca.

Risoar: Mohli by ste mi prosím poslať ss kedy bude najbližšia burza, ako si zajednať stôl a od koľkej môžem prísť rozbaliť sklo, ryby a rastliny? Alebo, kde by som mohol tieto informácie získať?
Skala: Na chodbe predával pán, ktorý mal kedysi v Žiline akvaristiku. Je tuším z Rajca(pri Žiline).
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod vlasto1984 » 07 Dec 2009 22:46 pm

predavaju tam aj tercovce mal ich tam niekto alebo kto z predavajucich by mi ich tam vedel doniest dikes
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod pha » 07 Dec 2009 23:08 pm

ved naco by tam aj boli zastupene tie Zilinske akvaristiky, vsetci vieme ze su este v plienkach, az na jednu mozno dve a tie nepotrebuju saskovat na blsaku, to je skoda
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod ocotuide » 08 Dec 2009 00:17 am

v ZA je viac akvaristik? ja viem len o 4roch a len jedna ztoho je podla mna ako tak dobra
dalsieho trhu sa mozno zucastnim aj ako predajca ;o)))
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Richard Tokušev » 08 Dec 2009 13:38 pm

Johny 13 napísal:
Risoar: Mohli by ste mi prosím poslať ss kedy bude najbližšia burza, ako si zajednať stôl a od koľkej môžem prísť rozbaliť sklo, ryby a rastliny? Alebo, kde by som mohol tieto informácie získať?
Skala: Na chodbe predával pán, ktorý mal kedysi v Žiline akvaristiku. Je tuším z Rajca(pri Žiline).



Už to tu raz spomenuté bolo a tak to iba skopírujem:
Samozrejme, že každý si môže objednať potrebný počet stolov na svoj vlastný predaj prebytkov.
Miesta je možné objednať na jan.budai1@gmail.com
Poplatok za jeden stôl je 4,-€
Zabezpečená je voda a elektrina. Akvárium, motorček, filter a pod. si musí predajca doniesť. Toto nie je možné zatial zabezpečiť. Snáď v budúcnosti..
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Richard Tokušev » 08 Dec 2009 13:39 pm

Ďalšia burza je 03.01.2010. A dá sa prísť zrejme už o 04,30 ráno
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Johny 13 » 08 Dec 2009 14:49 pm

vlasto1984 napísal:predavaju tam aj tercovce mal ich tam niekto alebo kto z predavajucich by mi ich tam vedel doniest dikes


Terčovce som tam nevidel. Ak by si mal záujem, tak by som ti mohol posunúť moje dva za rozumnú cenu. Tu je foto: http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=2527
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Z akvazimy na burzu do Žiliny

Odoslaťod Johny 13 » 08 Dec 2009 14:51 pm

pha napísal:ved naco by tam aj boli zastupene tie Zilinske akvaristiky, vsetci vieme ze su este v plienkach, az na jednu mozno dve a tie nepotrebuju saskovat na blsaku, to je skoda


Nemôžem súhlasiť, ale určite to bola škoda, že sa nezúčastnili.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.