Fantom cierny - Rozmnozovanie



Všetko okolo akvarijných rýb

Fantom cierny - Rozmnozovanie

Odoslaťod johny » 24 Feb 2004 10:07 am

Spravil som si provizornu vytieracku a tak nadivoko som tam skusil nasadit par fantomov ciernych. Na moje prekvapenie sa takmer tri dni nic nedialo ale dnesne rano ked som uz myslel ze ich vratim spat som nasiel na spodku ikry.

Mate niekto skusenosti s odchovom tychto ryb? Da sa poter krmit aj micronom alebo vyzaduje zivu potravu?

Inac vytreli sa mi v cca 8litovom akvarku, pri 24C, chovam ich tiez pri 24-25C :) takze ma dost potesilo ze sa vytreli... V obycajnej vodovodnej vode, takze uvidim ci to este nebude mat nejaky vplyv na ikry a poter, ale hadam ked sa uz vytreli... ???
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Fantom cierny - Rozmnozovanie

Odoslaťod denis » 24 Feb 2004 11:00 am

johny skusenost s odchovom sice nemam, ale jednozmacne ti poviem, ze fantoma neodchovas na umelom krmive. po rozpavani najskor musi zrat nalevniky a s nimi opatrne. potom po 2-4 dnoch co najmensiu artemiu.

ale jedno viem uz teraz, ak voda nema CT do 2° tak z ikier nic nebude a to nehovorim o pH. teplotu by som dal na 26°C.
johny ak sa ryby vytru neznamena to, ze maju spravne podmienky pre vyliahnutie plodika. jednoducho konaju pudovo.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Fantom cierny - Rozmnozovanie

Odoslaťod johny » 24 Feb 2004 11:11 am

Viem ze vytretie neznamena uspech, a preto sa pytam.... lebo niektorym rybam vela veci nevadi.... Vdaka za poznatky, uvidim k comu dospejem. Druhykrat dam inu vodu a budem skusat dalej :)

Inac ako sa dopracujem k nalevnikom a artemiam? Kde najdem o tom info ako si to dochovat?
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Fantom cierny - Rozmnozovanie

Odoslaťod Rori » 24 Feb 2004 11:21 am

Nieco infa o artemiach najdes aj tu vo fore - su tu aj odkazy na dalsie info - ja som vychadzal cisto z tohoto fora a mam od piatka prvu davku artemii.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Fantom cierny - Rozmnozovanie

Odoslaťod denis » 24 Feb 2004 12:03 pm

johny par rybam moc vlastnosti vody nevadi, ale to neplati o tetrach. Tym vadi naozaj kadeco.
nalevniky najlepsie ziskas tak, ze sa popytas niekoho z KE (odkial si) alebo skus na fore napisat kto z blizkeho okolia KE ich ma.
artemiu kupis takmer v kazdej akvaristike. ale tu teraz este zbytocne nekupuj, pokial vies ze ju stale maju v akvaristike staci, ked ju kupis az ked sa ti plodik rozplava. Vies nemusi to byt take lahke. ver mi viem o com pisem.
ohladom liahnutia artemie ti RORI dobre poradil forum.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Fantom cierny - Rozmnozovanie

Odoslaťod Hryzo » 26 Aug 2014 18:43 pm

mala otazocka -

v buducnosti je moj ciel (dosiahnutie vyssieho lvlu) uspesne vytierat fantomov ako jednej z mojich najoblubenejsich ryb z tych par co mam ale - prednedavnom som dokupoval par kusov na zvacsenie hufu a jednej mladej samicke sa krasne zacalo zvacsovat brusko a som si skoro isty ze to budu ikry. mam ich vsak v podmienkach ktore podla internetu ani zdaleka niesu urcene na vyter
"Odchov je poměrně složitý, velmi nevhodná ryba pro začátečníky. Chovný pár umístíme do vytíračky s měkkou vodou s pH 5,5 a teplotou vody 25-26°C. Do nádrže umístíme dostatek jemnolistých rostlin a použijeme tlumené osvetlení. Počet jiker kolísá mezi 150-350."
ja tam mam PH +-7,2, tvrdu vodu okolo 20GH teplota 24-25 (izbova bez vyhrievania) a akva vyzera 160l-pre-garry-t15807.html . nemam pre nich pripravene ziadne ine akva (vytieracku) s takymi podmienkami ako potrebuju a dana otazka sa tyka toho ci sa mam snazit im spravit narychlo do akva aspon nejaky machovy kobercek a tak (kvoli pripadnemu vytretiu) alebo to je uplne zbytocne a je minimalna sanca aby sa vytreli. viem ze priroda je nevyspytatelna a aj motyka vie strielat ked sa chce ale aj ked to na tu prirodu necham ci sa neposnazit tomu aspon malicko pomoct.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.