135l co este pridat?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod ocotuide » 27 Nov 2009 08:34 am

kacenka.pa: odpovedi je tu dost, to co si sa pytala je proste nezmysel, tie ryby vobec nemaju byt tak ako ich mas spolu, su ryby spolocenske, mierumilovne co sa mozu davat spolu, ale ten tvoj mix to urcite nie je. Vpodstate si zavrela leva do jednej klietky s antilopou. Dokonca lev a antilopa ziju v prirode spolu, ale ako lovec a potrava a nie ako dobry susedia. Moj osobny nazor je ze stresujes ryby a bavi ta to ;o)

ja s akvaristikou zacinam, ale snazim sa aby sa mali aj rybky dobre a nie namixovat si vsetky co sa mi pacia, to by som mal uz davno stvorzubca. Len ho tamprosim ta ty nedokup ....
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Reklama

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 27 Nov 2009 09:46 am

no uz som dokupila gurami.....ako stresujem a bavi ma to?...no jasne a poriadne ich krmim nech mame na vianoce nie.....?...si smiesny ozaj....

spolocenske?....no tak gurama bojovnica,skalare a pod su podla teba ake ryby?....ja som citala spolocenske......ako nechapem teraz........a odpoved nebola ani jedna konkretna na otazku.....ved nemam pirane a gupky......ktore z mojich su neny mierumilovne podla teba???...to by ma zaujmalo....len nenapis ze ramirezky....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod martin_s » 27 Nov 2009 10:58 am

kacenka.pa napísal:1!!!ty citaj !!!aka bola MOJA otazka......a najdi my jednu odpoved na nu.......som sa pytala ktore z tych troch moznosti a ci tie rybky budu spolu vychadzat ci to niekto tak ma.....2!!!no zbytocnych je tu tolko ze by musel moderator polku tem vyhodit!!!!....3!!!ja ego hladkat nepotrebujem a nemam nast aby som sa oduvala.....nezdari a zodpovednost v mojom akvariu je len a len na mne.....takze "ujo" tu nemal kto suhlasit ale poradit.....lebo kazdy tu len pindal a nic k mojej otazke co vsetkym malo byt jasne ze tam nieco z tych 3 moznosti trepnem .....

1. Odpovedou na tvoju otazku bolo to ze uz povodne zlozenie bolo nevhodne a ze by si mala vytvorit v prvom rade vhodnejsiu kombinaciu a az potom rozmyslat co tam dokupit (tiez podla toho aku kombinaciu - vhodnu - zvolis). Ta odpoved bola moja (aby si mala menej problemov s hladanim. 2. Ano zbytocnych otazok od ludi co sa pytaju ale aj tak sa radami neradia je tu vela a ty ich este pridavas. 3. neviem ci mas nast alebo nie, a je mi to uplne jedno. No niektori co tu maju nast maju v sebe viac zodpovednosti ako si ukazala ze mas ty. Radit ti tu ludia uz dost radili si myslim, no TY si chcela iba aby suhlasili a nie radili (sudiac podla toho ze si urobila skor opak). Cize radsej si este raz celu tuto temu riadne precitaj, zamysli sa nad tym a az potom tu nieco take duchaplne, ako to ze ti tu nikto neradil, napis.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod eminence » 27 Nov 2009 11:35 am

Takze ja by som to len takto. Kebyze mas 1500 litrove akva, tak tam kludne daj 5 guram, 50 neoniek, 10 skalarov, 4 prisavnikov, 10 panciernickov co ja viem panda, 10 sterbai atd ... Proste tam sa to strati. Nikto nepovedal ze tie rybky co mas by sa neznasali alebo podobne. Len v mensom akva, ked mas 1 neonku, 1 skalara, 1 prisavnika, 1 panciernicka, 1 guramu ... tak je to take trosku druhovo divoke. Ked sa ti to paci tak je to v poriadku. V tvojom akva by lepsie podla mna ukazali tak 2-3 skalare, 10-15 neoniek, nejake tie dva prisavniky a 4-5 malych panciernickov. Ale ako vravim je to uplne na tebe, kazdy vacsinou chova co sa mu paci a ako sa mu to paci. Ale ked to takto "testujes" tak potom sa nestazuj ze neonky maju vylupnute oci, skalare otrhane plutvy atd. Ty si pisala ze neonky su tazke na chov - resp. ze su moc nachylne na choroby, nie je to celkom tak, je to o tom v akom sa nachadzaju prostredi a ci su tam spokojne. Takisto to plati o vsetkych rybkach. Urcite by sa citilo lepsie 10 neoniek ako jedna vystresovana s vylupnutym okom :). Nech sa dari

Mimochodom si pisala ze ides v piatok kupovat a piatok je len dnes, tak si to proste nevedela vydrzat :) Ja to chapem, tiez som bol taky.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 27 Nov 2009 17:17 pm

no neoniek bolo 6 a dokupila som dalsie po 3 mesiacoch a tie doniesli krupicku ..iank predchadzajucim sa darilo velmi dobre.....nie ze su tazke na chov ale ze vlacia krupicku v teme krupicka je kazdy druhy prispevok doniesli my ju neonky takze asi nieco na tom bude....jj citilo ale neonky uz chovat nechcem a tu jednu si nechavam ved co s nou.....no mali sme ist Piatok do zoo plus ale u nas v To mali pekne gurami tak sme ich kupili.....v Zoo plus na Mlynoch sme boli dnes a dokupili rastlinky a panciernikov panda....uz ine druhy miesat nebudem staci...uz len slimakov si dokupim lebo sme dnes zabudli inak pre zaujmavost z rastlin ANUBIAS minima a Valisneria Asiatica.....inak konecne normalna odpoved ze ked sa ty to paci je to ok.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod martin_s » 29 Nov 2009 01:10 am

kacenka.pa napísal:no neoniek bolo 6 a dokupila som dalsie po 3 mesiacoch a tie doniesli krupicku ..iank predchadzajucim sa darilo velmi dobre.....nie ze su tazke na chov ale ze vlacia krupicku v teme krupicka je kazdy druhy prispevok doniesli my ju neonky takze asi nieco na tom bude....jj citilo ale neonky uz chovat nechcem a tu jednu si nechavam ved co s nou.....no mali sme ist Piatok do zoo plus ale u nas v To mali pekne gurami tak sme ich kupili.....v Zoo plus na Mlynoch sme boli dnes a dokupili rastlinky a panciernikov panda....uz ine druhy miesat nebudem staci...uz len slimakov si dokupim lebo sme dnes zabudli inak pre zaujmavost z rastlin ANUBIAS minima a Valisneria Asiatica.....inak konecne normalna odpoved ze ked sa ty to paci je to ok.....

Pravopis ti opravovat nebudem aj ked je hrozny (narazam na tvoje opravovanie v inom prispevku v inej teme).
To ze neonky by "vlacili" krupicku viac ako ine ryby by som ani netvrdil. Spory tohto parazita mozes mat v akvariu a ani o tom nemusis vediet. Skor by som povedal ze neonky su citlivejsie na zhorsene podmienky cim sa im oslabi imunita a vtedy su nachylne na ochorenia.
Normalna odpoved je teda iba ta ktoru chces ty pocut? Vsetky co ti tvrdia, ze to co a ako robis nie je spravne, su nenormalne? Zaujimavy postoj...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 10 Dec 2009 11:51 am

nechem tu zase vyrit vodu uz som sa tu zniektorymi jedincami zmierila len ma zaujma nieco co je mozno vsetkym jasne ale tak opytam sa aby to bolo aj na 100 percent mne...nemam to kde pichnut tak šup sem do mojej temy inak dari sa vsetkym pre tych mudrlantov aj guramam a na akvarko uz prichadzaju chvali co sa tesim po tych mesiacoch kritiky..ok mozno blba otazka.....ale

ked hnojim rastlinky napriklad plantamin od seri alebo chcem dat miltivitamin pre ryby tak to stiahne takziez aktivne uhlie/vo filtri/ ako lieciva a je to vlastne neucinne a zbytocne v akvarku????/teda to tam pridavat???/
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod ocotuide » 10 Dec 2009 12:15 pm

ziadnu chvalu na zlozenie osadenstva som nenasiel ;o) chvalia ze mas pekne rastlinky a to tu nikto nepopieral ;o)

Ale k otazke: aktivne uhlie viaze mnostvo zlucenyn a latok, takze je velmi prravdepodobne ze naviaze latky z hnojiva mozno aj z vitaminov ... zalezi co za latky to presne su

Ale podla tvojej otazky to znie tak, akoby si tam to aktivne uhlie mala stale, co je samozrejme viac na skodu ako osoh, jednak straca po nejakej dobe skoj ucinok a mnozia sa v nom skodlive mikroorganizmy. Aktivne uhlie by sa malo davat len ucelovo a neit po par tyzdnoch, pripadne posla navodu ...
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 10 Dec 2009 12:33 pm

ocotuide napísal:ziadnu chvalu na zlozenie osadenstva som nenasiel ;o) chvalia ze mas pekne rastlinky a to tu nikto nepopieral ;o)

Ale k otazke: aktivne uhlie viaze mnostvo zlucenyn a latok, takze je velmi prravdepodobne ze naviaze latky z hnojiva mozno aj z vitaminov ... zalezi co za latky to presne su

Ale podla tvojej otazky to znie tak, akoby si tam to aktivne uhlie mala stale, co je samozrejme viac na skodu ako osoh, jednak straca po nejakej dobe skoj ucinok a mnozia sa v nom skodlive mikroorganizmy. Aktivne uhlie by sa malo davat len ucelovo a neit po par tyzdnoch, pripadne posla navodu ...


to akoze ho mam z filtra vybrat???...ja viem ze sa ma menit po dvoch mesiacoch troch cca.....ja som myslela ze ma byt stale vo filtri....????teda aj si myslim alebo my nieco uniklo???ved je to sucast filtra vlastne.....

a k tej chvale je tam ze gurami a chvalia my akvarko nie gurami...ale to je jedno ja chvalu nepotrebujem to je pre mna akvarko,my si ho tu pochvalime samy..heh
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod ocotuide » 10 Dec 2009 12:42 pm

ano uhlie sa dava len ked ches znizit obsah skodlivin, nema tam byt stale, prave koli tomu ze potom nema zmysel ani hnojit ani kadeco pridavat ...
a ak ti povedali v obchode ze to tam ma byt stale, tak chcu proste len zarobit ;o) ale to je uz na tebe co spravis
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 10 Dec 2009 12:44 pm

ocotuide napísal:ano uhlie sa dava len ked ches znizit obsah skodlivin, nema tam byt stale, prave koli tomu ze potom nema zmysel ani hnojit ani kadeco pridavat ...
a ak ti povedali v obchode ze to tam ma byt stale, tak chcu proste len zarobit ;o) ale to je uz na tebe co spravis


no ved preto my to neslo do hlavy..no mam nieco uz nastudovane ale toto som nevedela..no dala som ho tam po chorobe aby precistlio vodu od lieciv.....ok tak vyberem....ved jasne je to logicke ze ked nadvezuje latky tamk bude neutralizovat aj lieciva hnojiva a pod....

citam ze uz tema tu ohladom toho je...ok moja chyba som si to neprecitala skor......teraz ho tam mam po krupicke uz asi mesiac takze vyberem a dam neake vytaminiky.....diky za radu.....
Naposledy upravil tigrik321 dňa 10 Dec 2009 12:47 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod eminence » 10 Dec 2009 12:44 pm

vybrat a nedavat naspat. aktivne uhlie ma najvacsi ucinok tak 3-4 tyzdne. a sluzi len na odstranenie neziaducich latok, pouzivat trvalo by sa nemalo. je samozrejme ze ked je este "aktivne" tak vytaha z vody vacsinu latok, aj tie ktore treba.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 10 Dec 2009 12:48 pm

eminence napísal:vybrat a nedavat naspat. aktivne uhlie ma najvacsi ucinok tak 3-4 tyzdne. a sluzi len na odstranenie neziaducich latok, pouzivat trvalo by sa nemalo. je samozrejme ze ked je este "aktivne" tak vytaha z vody vacsinu latok, aj tie ktore treba.

citam ze uz tema tu ohladom toho je...ok moja chyba som si to neprecitala skor......teraz ho tam mam po krupicke uz asi mesiac takze vyberem a dam neake vytaminiky.....diky za radu.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod eminence » 10 Dec 2009 12:50 pm

v podstate vsetko sa da najst ohladom akvaristiky na nete, staci pouzit vyhladavanie alebo google :)
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 10 Dec 2009 12:54 pm

eminence napísal:v podstate vsetko sa da najst ohladom akvaristiky na nete, staci pouzit vyhladavanie alebo google :)



jj net mam uz asi 5 rokov takze to mi je jasne len akosi to nikde takto naroviny nepisali tede citam akurat tu na akve temu aktivne uhlie ...asi som tomu nevenovala pozornost ...zase o nieco mudrejsia a zase sa bude lepsie darit vsetkym v akvarku.....ucime sa kazdy den..... :o
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod martin_s » 10 Dec 2009 14:02 pm

kacenka.pa napísal:...inak dari sa vsetkym pre tych mudrlantov aj guramam a na akvarko uz prichadzaju chvali co sa tesim po tych mesiacoch kritiky...
Chvalia ti akvarko a rastliny v nom, nie osadku ryb. Navyse este tie guramy tam mas dost kratko na to aby si mohla skonstatovat ci sa im dari, alebo nie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod idk » 28 Dec 2009 23:54 pm

Moje osadenstvo na 100l tvoria 4gupky, 2platy, 3 malicke mecune, prisavnik, 2skalare a 4neonky, rozmyslam nad buducnostou, no co najskor chcem pridat dake neonky, kym su skalare male, otazka je KOLKO ich tam mozem cca pridat aby vytvorili "škôlku"?
A este jedna vec, ako by vychadzali guramy (samec+samica) s takymto osadenstvom?
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 29 Dec 2009 11:44 am

idk napísal:Moje osadenstvo na 100l tvoria 4gupky, 2platy, 3 malicke mecune, prisavnik, 2skalare a 4neonky, rozmyslam nad buducnostou, no co najskor chcem pridat dake neonky, kym su skalare male, otazka je KOLKO ich tam mozem cca pridat aby vytvorili "škôlku"?
A este jedna vec, ako by vychadzali guramy (samec+samica) s takymto osadenstvom?

mne vychadzaju gurami 2 zlate,3 mramorove z 3 skalarmi a 4 bojovnicami 3 samice 1 samec vyborne....alurat nevyhodu v guramach vidim ze dost spinia...mam bieli piesok na dne.....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod bito » 11 Jan 2010 23:41 pm

eminence napísal:vybrat a nedavat naspat. aktivne uhlie ma najvacsi ucinok tak 3-4 tyzdne. a sluzi len na odstranenie neziaducich latok, pouzivat trvalo by sa nemalo. je samozrejme ze ked je este "aktivne" tak vytaha z vody vacsinu latok, aj tie ktore treba.
.aj ja sa k tejto otazke vyjadrim-mam filter s 3 zlozkami molitan ,uhlie a keramicke valceky-a kupil som namiesto uhlia este jeden molitan a vymenil som ho za uhlie :idea:
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod jankoo » 12 Jan 2010 13:37 pm

tigrik.

ja mám 139 litrové akvárium 10 gupiek a 10 neoniek a 4 prísavníkov a zdá sa mi to dosť veľa. ale ty bi si tam chcel narvať rýb ako kapusty do suda. ale nevadí veď aj keď sa niektoré požerú pozri sa na to z tej lepšej stránky silnejší ostáva :lol: :pivo:
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 12 Jan 2010 13:50 pm

jankoo napísal:tigrik.

ja mám 139 litrové akvárium 10 gupiek a 10 neoniek a 4 prísavníkov a zdá sa mi to dosť veľa. ale ty bi si tam chcel narvať rýb ako kapusty do suda. ale nevadí veď aj keď sa niektoré požerú pozri sa na to z tej lepšej stránky silnejší ostáva :lol: :pivo:


12 ryb je vela?
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: 135l co este pridat?

Odoslaťod tigrik321 » 21 Feb 2010 00:10 am

tak najvetsi bol skalar ale akva uz neexzistuje takze uz neny o com...uz ho nahradilo vetsie....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.