Prosba o pomoc s urcenim diagnozy - ochorenie oka



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Prosba o pomoc s urcenim diagnozy - ochorenie oka

Odoslaťod Barbora_ZA » 13 Dec 2009 22:39 pm

Ahojte,

tak sa opat ozyvam, opat bohuzial nic vesele. Uz dva dni sa skryva jedna tetra žiarivá medzi rastlinkami v zadnej casti akvaria a dnes som zistila pricinu - oslepla na jedno oko.

Moze to byt nasledok problemov, ktore sme s akvariom tento tyzden prekonavali, pisala som o nich tu: http://www.akva.sk/krupicka-ichthyophthirius-multifiliis-t96-240.html. Vtedy sa u jednej tetry objavila na chrbtovej plutve biela bodka, ale o dva dni uz bolo vsetko po starom a v pohode. Dokonca v "case tejto bodky" sa mi po prvykrat vsetky tetry v spol. akva vytreli.

Tetra funguje relativne normalne, ked krmim je medzi prvymi, ostatne ryby ju nijak neutlacaju, ale stale je zalezena.

Prikladam foto ocka, lepsiu sa mi asi urobit nepodari (ale ak by to pomohlo, budem skusat). Druhe ocko ma v poriadku. Ziadne problemy nemaju ani ostatne rybky.

Akvarium mam vyse stvrt roka. 54l, osadenstvo 8 x t. žiariva (stare su zhruba 1,5 roka), 4 x pancier. sterbai. Svietim 13 hod denne 15W, filter bezi nonstop, nevduchujem, ale mam v akva vela rastliniek (tym sa zatial tiez moc dobre nedari, myslela som, ze je to svetlom, ale zacinam mat pocit, ze skor vodou). Hodnoty som nemerala doteraz ziadne, ale zajtra pojdem asi kupit.

Vedeli by ste mi poradit, co jej moze byt? Mechanicke poranenie? Nejaka plesen?

D. :)
Prílohy
064.JPG
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Prosba o pomoc s urcenim diagnozy - ochorenie oka

Odoslaťod xoxo » 14 Dec 2009 10:53 am

Toto je už "vyliečené" oko žiaľ s následkom.Celkovo sa mi ale zdá ,že táto rybka má krivú chrbticu a bolo by ju asi vhodné nahradiť inou rybkou.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Prosba o pomoc s urcenim diagnozy - ochorenie oka

Odoslaťod amy01 » 31 Júl 2010 10:03 am

Môj samec gupky má akoby pluzgier cez oko, vyzerá to, že pod ním má normálne zdravé oko, praskne mu to? alebo to mám nejak odstrániť? už to má dlho ...
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.