2 otazky na black molly a plata



Akvarijné ryby - choroby, liečba

2 otazky na black molly a plata

Odoslaťod jana.j » 11 Nov 2009 15:59 pm

Ahojte kamarati.Mam 100L AQ, 3 molly, 3 platy a 3 pancierniky. 4 rastliny (2 velke -vyzeraju ako svokrine jazyky, 2mensie =mená žiaľ neviem). Lampa univerzalna 18W,filter 8W(atman AT 600F). Merala som vsetky hodnoty,vsetko je ako ma byt. Black molly porodila 18 mladych.Kym som pre ne kupila sietku,ostalo ich 8 zivych.Ale v sietke v priebehu 4dni poumierali aj vsetky ostatne :(((. Samček black molly dostal z vecera na rano exoftalmiu. Izolovany je uz 4dni ,ale samozrejme sa to nelepsi,neviem aku formu liecby mam zvolit a ci vobec (neviem ake ATB by boli najvhodnejsie). Ale je zivy a chuti mu papat, len tie očká :((( Na platách som si vsimla troska biele medzi bruskom a ustami (co to je?).White molly ma maly zlty flak na lavej strane tela (co to je?) Co im vsetkym preboha je ??? :((((( PROSIM PORADTE MI CO ROBIM NESPRAVNE?? Odkedy ich mam su to ako moje "deti" a nechcem ich postracat :(((
jana.j
 
Príspevky: 5
Založený: 11 Nov 2009 15:44 pm

Reklama

Odoslaťod dusik » 11 Nov 2009 16:40 pm

Ako dlho je založené akva? Aké hodnoty si namerala by bodlo napísať.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod jana.j » 11 Nov 2009 16:53 pm

AQ som zalozila, bez rybiciek stalo najprv nieco vyse 3tyzdne .. a rybicky su vnutri cca 2mes. Hodnoty som merala jednym indikatorom, konkretne cisla tam neboli, bol to indikator "podla farieb".. a uz som ho davno zahodila, v tomto neviem dat konkretnejsiu informacnu odpoved :(
jana.j
 
Príspevky: 5
Založený: 11 Nov 2009 15:44 pm

Odoslaťod dusik » 11 Nov 2009 17:48 pm

Je možné, že je zvýšený obsah NO2 vo vode. To môžeš zistiť len testom NO2. Pri zábehu sa to stáva. Ak tam neboli ryby tak sa nemuselo dostatočne zabehnúť, ak si nedala niečo na rozvoj koloni baktérii.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod jana.j » 11 Nov 2009 17:58 pm

K tomu "rozvoju kolonii bakterii" ... mozno je to uzitocna info .. 1.) v noci mi priatel kaze vypinat cele akvarium (lampa,filter,ohrievac), 2.)okrem v obchode kupeneho strku tam mam kamene z jednej horskej rieky (15min so ich varila vo vriacej vode) ... moze byt niektore z tychto dvoch pricinou ? A este to NO2, ako to viem dostat prec??? Lebo som citala ze exoftalmia je pricinou No2 (ak nie tubera a pod)
jana.j
 
Príspevky: 5
Založený: 11 Nov 2009 15:44 pm

Odoslaťod dusik » 11 Nov 2009 18:54 pm

Áno. Filter sa rozhodne nevypína a ani ohrievač. No2 sa spracováva na NO3 pomocou baktérii vo filtri, ale ak je nezabehnute akva tak to nestíha a je jedovatý pre ryby. Jedine čiastočnými a častejšími výmenami vody. Al e to si over testom NO2 rataj má za €3,33. Mal by stačiť. O dusíku v akváriu sa dočítaš v časopice č. 4 tu:
http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium04.pdf
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: 2 otazky na black molly a plata

Odoslaťod Michal#24 » 03 Dec 2009 20:44 pm

Zdravim, nechcem zalazat novu temu pretoze moj problem je podobny a tyka sa samicky black molly a to:

z lavej ziabre jej cosi vycnivalo ako hnis ci plesen spociatku som si myslel ci to nieje nejaky parazit. a to by som nebol ja aby som sa nato lepsie nepozrel cize nechytil sa toho no a islo to prec ale stale tam nieco ma pod ziabrou akoby tam este kusok bol (prava ziabra je v poriadku). taktiez som postrehol biely flacik pod ustami v mieste kde sa spajaju ziabre. chova sa divne je uplne mimo hufu bud niekde zalezena alebo je sama pri hladine akoby sa jej tazko dychalo. ma tiez akoby obkusane plutvy ale to pripisujem doternemu samcekovi. prosim poradte
Obrázok používateľa
Michal#24
 
Príspevky: 28
Obrázky: 4
Založený: 02 Júl 2009 17:20 pm
Bydlisko: Smolinské

Re: 2 otazky na black molly a plata

Odoslaťod Michal#24 » 03 Dec 2009 22:14 pm

...nafuknuté brucho, nechuť, problémy s plávaním, rozpadánvanie plutiev, zježené šupiny, shluk na kľudnom mieste a mozno aj dusenie
Obrázok používateľa
Michal#24
 
Príspevky: 28
Obrázky: 4
Založený: 02 Júl 2009 17:20 pm
Bydlisko: Smolinské

Re: 2 otazky na black molly a plata

Odoslaťod SKULD » 08 Dec 2009 18:02 pm

ahojte ja sa chcem tiež pripojiť a poprosiť vás o radu mam v 100l akva 9ks black molly a dvoch prísavníkov. asi pred dvomi dnami som u jednej black molly spozoroval že niečo má so supinami resp má na tele taký fliačik bez supín iba kozu tam má ako keby ich mala ošúchané od kamenov ale substrát mam z kamienkov ktoré vôbec nemajú ostré hrany mozno nejaký zlomený kamienok s ostrou hranou sa tam najde a dnes som si to všimol asi na 4rybách. Je to nejaká choroba alebo to naozaj majú zo substrátu ? a ak to je choroba čím by som to mohol liečiť??
SKULD
 
Príspevky: 3
Obrázky: 3
Založený: 26 Júl 2009 09:37 am
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: 2 otazky na black molly a plata

Odoslaťod Michal#24 » 08 Dec 2009 21:56 pm

je to akysi druh horoby...pozri lepsie zsitis na ceskej stranke rybicky.net
Obrázok používateľa
Michal#24
 
Príspevky: 28
Obrázky: 4
Založený: 02 Júl 2009 17:20 pm
Bydlisko: Smolinské

Re: 2 otazky na black molly a plata

Odoslaťod lenka_1705 » 14 Dec 2009 21:51 pm

Chcem sa spytat ci by mi niekto nevedel poradit. Mame doma cca 70 litrove akvarium asi uz aj 10 rokov ked nie viac, ktore nikdy nebolo nejak specialne udrziavane, voda sa nevymienala ale rybky boli v pohode. Momentalne mam v akvariu 3xmrenku stvorpruhovu, 3xmrenku machovu (rybky mi neozieraju) 6xneonku, 3xprisavnika, a 4xblackmolly. Najprv mi skapal najvacsi prisavnik, mohlo to byt aj na starobu, uz sme ho mali dlho. Blackmolly boli povodne len 2, mal to byt parik ale vykluli sa z toho dve samicky, tak som nakoniec este dve dalsie dokupila a jedneho samceka. V karantene neboli, boli cule, potravu prijimali normalne, len jedna blackmolly ma mierne stiahnuty chvost. Teplota v akvariu klesla z 24 postupne na 20 kedze som nemala zapaty ohrievac, hned som ho zapla a postupne sa ohriala voda na 27. Potom som vymienila 1/7 vody za odstatu upravenu sanylom. A za dva dni som si vsimla ze samcek blackmolly ktory vyzeral dovtedy v pohode, sa schovava na dne pod rastlinami, tak som si myslela ze len odpociva, ale za par hodin ho uz obzierali prisavnici. Mala som ho tyzden a nemal ziadne priznaky, len zrazu uhynul. Do akvarka som nakvapkala preventin keby nahodou nieco chytilo aj ostatne blackmolly, lebo ta jedna s tou stiahnutou plutvou sa mi nezda. Co by jej mohlo byt? Mohol samcek uhynul kvoli vrodenej vade, zo stresu alebo v dosledku nejakej vnutornej choroby? :( Ziadne testy vody, ph a podobne nerobim, mam zive rastliny, penovy filter, okyslicovac a rybky boli vzdy v pohode.
lenka_1705
 
Príspevky: 41
Založený: 14 Dec 2009 21:27 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.