svetlomilna rastlina na koren?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

svetlomilna rastlina na koren?

Odoslaťod pepino » 15 Dec 2009 22:17 pm

v 320 l akva,vyska 60cm mam koren o vyske 40-50cm,na jeho vrchole a strede som zatial mal anubiasy barteri mini [0,3w/L]ale nemozem sa dopestovat ku krasnej rastline,asi im vadi vela svetla lebo listy su stale zariasene na rozdiel od inych a zltnu.Prosim poradte mi rastlinu na koren ktora ma rada viac SVETLA.Dakujem :wink:
pepino
 
Príspevky: 47
Obrázky: 10
Založený: 30 Sep 2009 20:18 pm
Bydlisko: EAST SR

Reklama

Re: svetlomilna rastlina na koren?

Odoslaťod arowana » 15 Dec 2009 23:38 pm

Nie je to len otázka svetla, ale aj chemizmu. Keď sa ti na listoch tvorí riasa a žĺtnu, tak hľadaj problém inde.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: svetlomilna rastlina na koren?

Odoslaťod xoxo » 16 Dec 2009 10:20 am

pepino napísal:v 320 l akva,vyska 60cm mam koren o vyske 40-50cm,na jeho vrchole a strede som zatial mal anubiasy barteri mini [0,3w/L]ale nemozem sa dopestovat ku krasnej rastline,asi im vadi vela svetla lebo listy su stale zariasene na rozdiel od inych a zltnu.Prosim poradte mi rastlinu na koren ktora ma rada viac SVETLA.Dakujem :wink:


A teraz jednu konkrétnu odpoveď: Microsorium pteropus,vendeti..at.ďalej skrátka paprade ....Anubias barteri rastie veľmi pomaly,v pravidelných intervaloch u mňa zhadzuje listy.Korene mám olšové a tie svojim výluhom aj keď farbia vodu,zabezpečujú dostačtujúcu kvalitu vody.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: svetlomilna rastlina na koren?

Odoslaťod kustro » 16 Dec 2009 17:51 pm

aj javsky mach vyzera dobre na koreni ked sa uchyti, ale zas na druhej strane ak mas zabi vlas, tak by si nestihal namotavat :)
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.