Poistenie bytu - Akvarium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

mate poisteny byt proti vytopeniu vody z akva ?

mam
28
18%
nemam
69
44%
planujem
33
21%
neplanujem
26
17%
 
Celkový počet hlasov : 156

Odoslaťod astro » 02 Okt 2009 22:12 pm

oživím tému - idem poistiť byt a bolo mi ponúknuté urobiť to v unique ale zdá sa mi, že tam to nebude ono. Tak mi prosím poraďte, kde ste poistení a ako to máte ošetrené a preverené - prasknutie, rozbitie, rozlepenie...do akej výšky škoda doma a u susedov. ďakujem.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Odoslaťod Giftzahn » 05 Okt 2009 10:06 am

astro napísal:oživím tému - idem poistiť byt a bolo mi ponúknuté urobiť to v unique ale zdá sa mi, že tam to nebude ono. Tak mi prosím poraďte, kde ste poistení a ako to máte ošetrené a preverené - prasknutie, rozbitie, rozlepenie...do akej výšky škoda doma a u susedov. ďakujem.


njn, skus allianz ... ja som poisteny tam a pokial sa nemylim poistka zatiahne skody u teba a aj u susedov ... njn, lacna nebude to mi ver ... musim sa pozret do papierov ale ak sa nemylim bolo to cca. 1200,- SKK na pol rok cize 2400,- SKK za rok len special na akvarko cize nieco cez 73,- EUR rocne
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod rm2003 » 05 Okt 2009 10:53 am

allianz - poistenie domacnosti
sklo - 1000E (rozbite akvarium)
cierne elektro - 5000E
ostatne veci - 15000E (znicene parkety a ostatne ...)
zodpovednost za skodu - 30000E (vytopeni susedia)

rocne suma 130e
Obrázok používateľa
rm2003
 
Príspevky: 27
Obrázky: 3
Založený: 19 Mar 2007 15:20 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod mirec » 05 Okt 2009 13:50 pm

allianzom nikdy nic ... roky som platil poistku za skodu sposobenu zamestnavatelovi a ked som tukol auto tak mi allianz nedal ani len korunu.
Ked som rusil zmluvu tak ma prehovarali aby som zostal ... ze vraj sa mi ta poistka do buducna zide.
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Odoslaťod Giftzahn » 05 Okt 2009 14:10 pm

mirec napísal:allianzom nikdy nic ... roky som platil poistku za skodu sposobenu zamestnavatelovi a ked som tukol auto tak mi allianz nedal ani len korunu.
Ked som rusil zmluvu tak ma prehovarali aby som zostal ... ze vraj sa mi ta poistka do buducna zide.


jj, aj to sa moze stat ... mne zasa uz jedno vytopenie susedom zaplatili a ked som ja vytopil toho podomnou tak tiez ... cize u mna zatial spokojnost avsak uvidime ked dojde na lamanie chlep po treti krat :evil: a bude nieco "vacsie"

u tych nasich poistovni jeden nikdy nevie .... :oops:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 15 Dec 2009 13:28 pm

No tak zistujem si veci co a ako ohladom poistenia. Kedze sa nechcem vytopit, resp. spokojne spavat.
A zatial som zistil len nasledovne poistovne :
Allianz, CSOB poistovna - poistia maximalne rozbite sklo na akvariu. Tj. ked si vlastnym pricinenim rozbijes sklo tak ti ho zaplatia.

To znamena : ze ked si povoli spoj, praskne hadica na filtry a alebo si rozbijes akva a vytopis sa, tak ti nezaplatia nic. Takze skody si sam cvakas /znicene parkety, nabytok/, maximalne ti preplatia to akvarium.

Idem zistovat ine poistovne.

Pokial mate inu skusenost, tak uvedte konkretny pripad, poistovnu a typ poistky a sumu.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 15 Dec 2009 13:45 pm

Skoda ze sa neda neskor editovat prispevok. Natrafil som na prvu poistovnu co to robi - tj. poistenie voda z akvaria.
Komplexnejsie poistenie bytu s tym pripoistenim akva : byt 87 m2
nehnutelnost poistena na 57 757 EUR
zariadenie na 17 326 EUR

tak je suma 123 EUR / rok. Idem pozistovat aj ine poistovne. A ked tak tak dam vediet.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod rm2003 » 15 Dec 2009 14:05 pm

eminence napísal:No tak zistujem si veci co a ako ohladom poistenia...

ked uz vytecie voda z akva, tak podla mna musia zaplatit skodu, ktoru sposobilo vytopenie.
Obrázok používateľa
rm2003
 
Príspevky: 27
Obrázky: 3
Založený: 19 Mar 2007 15:20 pm
Bydlisko: ba

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 15 Dec 2009 14:20 pm

Podla teba ano podla nich nie.
Takze zatial jedina poistovna co poisti aj skodu z akva - maju na to zvlast produkt, je Uniqua.

Zatial som volal aj do :
Gupama
Allianz
ČSOB
Generali
Ani jedna z nich nepreplati skody sposobene vodou z akva. Ja uz asi zistovat dalej nebudem.

Union - mi to zistuju, lebo nevedia
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod barky » 15 Dec 2009 15:57 pm

Hm, zvlastne - ja som poisteny v Allianz - ten najvyssi variant a je tam presne spomenuta aj skoda spomenuta vodou unikajucou z akvaria - kvoli tomuto som si tu poistovnu vyberal...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod tree » 15 Dec 2009 16:34 pm

eminence: mne sa zda (neviem, musel by som sa doma pohrabat v papieroch :) ) ze mam poistku tak ako barky v alianzy, a tam je to presne ako pise barky, ze poistka je na skody, ktore sposobi voda z akva. Oni nepoistia samotne akvarium, ryby, rastliny, techniku,sklo... ale skodu ktoru urobi vytecena voda, jestli se nepletu...
Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 15 Dec 2009 16:59 pm

takze aj v union-e je to mozne.

Co sa tyka alianzu, tam som volal na infolinku dnes a hned mi povedala ako je akva poistene. Poistene je tam len sklo, skody sposobene tym ze nejakym sposobom vytecie nie su. V minulosti mozno taka moznost bola, ale teraz je to takto.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod rm2003 » 15 Dec 2009 18:47 pm

k alianzu - pozeral som poistnu zmluvu (poisteny v 10/2009):
clanok 2. Definicie poistnych rizik,
bod 2.1. Voda z vodovodneho zariadenia
odsek d. z akvaria s objemom 50 litrov a viac v dosledku jeho mechanickeho poskodenia.

... tzn. ze kryju skody sposobene vytopenim.

bod 18. Rozbitie skla: poskodenie skla akoukolvek nahodnou udalostou ...

... tzn. ze kryju rozbite akvarium.

...zrejme Ta chybne informovali
Obrázok používateľa
rm2003
 
Príspevky: 27
Obrázky: 3
Založený: 19 Mar 2007 15:20 pm
Bydlisko: ba

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 15 Dec 2009 19:06 pm

ja sa nehadam, mne to povedali na tej infolinke, ze nepreplatia skody tym vzniknute. ake to mas presne poistenie a kolko platis ? pojdem sa tam spytat osobne.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 16 Dec 2009 00:41 am

takže takto: CSOB mi poistila aj akvárium ako také a aj škodu spôsobenú vodou z akvária. zadal som si požiadavky a človek z finančného poradenstva mi vyhľadal a ušil poistku takú akú som potreboval. keby niekto chcel viac info tak na SS
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 16 Dec 2009 08:33 am

rm2003 napísal:ked uz vytecie voda z akva, tak podla mna musia zaplatit skodu, ktoru sposobilo vytopenie.

hmm, ja ti neviem, ked tak pozem do zmluvy s Allianzom, presne takuto katastfrofu zaplatia aj s parketami, nabytkom, elektronikou atd. .... sak preto tam mam poistku ten najvyssi variant + zopar drobnosti navrch ... dokonca ak ma slepe oko neklame je jedno ci mas 1, 2,3, akva - 10L alebo 1000L, pripadne viac akvariek ...

hmm, 1x ma vytopila teta suseda ... Allianz vymalovanie zaplatil - 5% amortizacia, 1x teta suseda nieco prerabala a padla mi zo stropu omietka ... Alianz zaplatil 100% ... 1x mi odisiel sprchovaci kut + 100vka rura vo WC (heh. sak mala cez 30 rokov mrcha jedna) a ja som vytapal susedov ... Allianz zaplatil 100% cize uz celkov tri nehody boli uhradene ....

ono, u tych positovni si treba davat pozor, s kym o poistke hovoris, resp. s kym zo zamestnancov poistku uzatvaras ... je az hroza kolko diletantov, bez znalosti produktov, treningu atd. poistovne zamestnavaju ... nebolo by to prvy krat ze zamestnanec poistovne odporuci zakaznikovi a uzavrie s nim uplne nevhodnu poistku a ked dojde ku skode tak zakaznik nevidi ani chechtak lebo mu v zmluve chyba jedno, druhe, tretie a poistovna sa dokaze vykrucat ako sliz v taniery atd. :twisted:

heh, ja som u Allianzu celkovo 3x menil poistku v priebehu jedneho roku ...t.j. rusil a znovu uzatvaral kym som sa dostal k poistke za nehnutelnost, vybavu bytu a akvariek ktora mi je sita na mieru ... a samozrejme takato poistka aj nieco stoji .... urcite nie 10,- 20,- 30,- EUR ale radovo okolo cca. do 200,- EUR/ rok

plus este len tak na okraj ... pokial niekto zistuje co to o poistkach a robi to cez telefon ... njn, tak rychlo na taketo zistovanie moze zabudnut, to co mu po telefone povedia stoji tak akurat za prd ... na taketo infosky sa rozhodne spolahnut neda, a zial clovek musi ist do poistovni osobne a tak zistovat, pripadne nikdy nie je zle sa poradit s odbornikom ktory sa v tejto poistovacej branzi pohybuje ( samozrejme ani tento nie je zadara, ale vysledny effekt takejto investicie za to stoji ) ... :lol:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 16 Dec 2009 08:36 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 16 Dec 2009 08:34 am

astro napísal:takže takto: CSOB mi poistila aj akvárium ako také a aj škodu spôsobenú vodou z akvária. zadal som si požiadavky a človek z finančného poradenstva mi vyhľadal a ušil poistku takú akú som potreboval. keby niekto chcel viac info tak na SS


tak toto by ma naozaj zaujimalo. totiz volali aj likvidatorom aj metodikom poistenia, a jednoznacne bolo povedane ze takto vzniknutu skodu nepoistia. ved tam mam poistku a chcel som sa pripoistit, tak obvovalavali asi 4 ludi co vsetcia v ramci poistovne to potvrdili.

@giftzahn - co sa tyka CSOB tak ta pani na pobocke volala na ustredie a pytala sa metodikov a likvidatorov. je zaujimave ze astro pise ze mu to v pohode poistili. uz som mu pisal. no jednoducho ked som to obvolaval mi priamo povedali v alianzi ze to nepoistuju, a presne vysvetlila ze akva - poistuju len sklo. dnes tam zbehnem osobne a uvidim. napr. v generali mi hned povedala na infolinke, ze akva je vo vyluke z poistovania.

jedno je ale zaujivame, v dnesnej dobe, kedy sa poistovne biju o klientov, mi v poistovniach v ktorych vy mate poistene akva povedali ze to nie je mozne ?! pokial viem, tak pracovnici poistovni maju vacsinou z toho co uzavru proviziu, tak by isli sami proti sebe, resp. hovory su zaznamenavane, tak pracovnik by z toho ze poslal klienta prec asi pochvaleny nebol. alebo sa mylim ?
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 16 Dec 2009 12:22 pm

@eminence: njn, to ze su hovory zaznamenavane este nic neznamena ... otazka je ci su archivovane a hlavne vyhodnocovane, zalezi od toho aku IVR maju a hlavne ako nakonfigurovanu ... dost pochybujem ze tie hovory niekto vyhodnocuje na spravnost podanych informacii .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod eminence » 16 Dec 2009 13:34 pm

@eminence - nemusia byt vyhodnocovane, ale ked su zaznamenavane a viem kedy kto volal, tak keby sa niekto z klientov stazoval, tak by som overil ake informacie boli podane, a potom by som to so zamestnancami riesil. lebo ked som sa informoval, tak vsetcia uplne jednoznacne povedali ze to nie je mozne
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod SimonaMi » 24 Feb 2010 16:41 pm

Dobrý deň...robím maturitný projekt a mojou témou je neživottné poistenie...mám problém s jednou vecou a bola by som veľmi rada keby mi tu nejaká dobrá duša pomohla...mám porovnať či je lepšie mať pri poistení bytu znalecký posudok alebo nemať znalecký posudok ked niekto chce dať poistiť byt..a keď je lepšie mať znalecký posudok tak prečo? vopred ďakujem
SimonaMi
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Feb 2010 10:21 am

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod _daRK » 24 Feb 2010 17:57 pm

Akvarko poistené mám už pár dní. Zodpovednosť za škodu pre susedov a aj škody na mojom byte v prípade rozbitia. Pred týždňom som si dal radšej vypracovať novú poistku, stará vraj nekryla tieto veci. Mám to v Allianzi ako poistenie domácnosti ten najvyšší typ (tuším Optimal), prvé dva práve rozbitie akvária nepokrývali. Rozdiel v cene za rok bol smiešny, navyše som si dal priamo do poznámok k zmluve poistenie akvária dopísať... pre istotu.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod brano BA » 25 Feb 2010 12:10 pm

Ja som sa informoval v KOOPERATIVE priamo na poistenie akvaria a voci skodam sposobenymi vytecenim akvaria a pani mi to zistovala a nakoniec povedala, ze ANO, je to mozne a zahrna to poistenie domacnosti.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod rooosta » 27 Feb 2010 17:47 pm

Ja mám Generali Slovensko - poistenie s limitom do 1660 Eur, voda z akvárií a vodných postelí + pripostenie skla (aj náhodné rozbitie skla) + zodpovednosť. Takže ak by náhorou prasklo akva, že by mu napr deti pomohli - preplatia mi sklo, moje škody do 1660 + aj daco susedom...heh
Obrázok používateľa
rooosta
 
Príspevky: 59
Obrázky: 31
Založený: 29 Nov 2005 16:05 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod jiri sajar » 10 Apr 2010 20:48 pm

zdravím všerkých -
vzhľadom na to že sa zaoberám touto tematikou, preveril som najlepšiu formu ako si zabezpečiť poistenia akva ...
Jedna zatiaľ nemenovaná poisťovňa poskytuje k poistení domácnosti toto pripoistenie :

Článok 1
Predmet poistenia a rozsah poistenia
Poistenie sa vzťahuje na :
1[b]. škody spôsobené vodou z akvária alebo vírivých alebo masážnych vaní [/b]
2. nepredvídaný výpadok elektrickej energie
3. poistenie skla
4. nepriamy úderu blesku a škody spôsobené na poistených veciach
5. škody spôsobené skratom na motoroch v elektrospotrebičoch
6. škody spôsobené dymom
7. záhradný minitraktor a iná záhradná technika slúžiaca na osobné potreby poisteného.
Článok 2
Zmluvné dojednania
1. Poistenie sa vzťahuje na škody spôsobené vodou z poškodeného akvária alebo škody spôsobené
vodou z poškodenej vírivej alebo masážnej vane, ktoré je pevne zabudované v nehnuteľnosti.

2. Nepredvídaný výpadok elektrickej energie. V tomto poistení sú kryté škody na obsahu chladničky
alebo mrazničky spôsobené neočakávaným výpadkom dodávky elektrickej energie do verejnej siete
za predpokladu, že k tomuto došlo počas neprítomnosti členov poistenej domácnosti.
Maximálny limit plnenia za jednu a všetky škody počas jedného poistného obdobia je 100 €.
3. Poistenie skla sa vzťahuje na škody spôsobené na :
a) sklenených častiach dverí nábytku, vstavaných skríň alebo kuchynskej linky,
b) zrkadlách pevne priskrutkovaných alebo iným spôsobom pripevnených na stene
c) sklokeramickú varnú platňu
d) akvárium s objemom 50 litrov a viac
Poistenie sa vzťahuje na zlomenie, roztrieštenie a prasknutie poisteného skla
Poisťovateľ poskytne poistné plnenie za všetky poistné udalosti na skle v jednom poistnom roku vo
výške nákladov na nové sklo, vrátane primeraných nákladov na dopravu spojenú s opravou rozbitého
skla. Maximálny limit plnenia za jednu a všetky škody počas jedného poistného obdobia je 330 €.

Poistenie sa nevzťahuje na
a) poškodenie alebo rozbitie počas dopravy, opravy zasklievania, lepenia fólie
b) poškodenie poškrabaním alebo odštiepením,
c) odcudzenie alebo stratu poisteného skla
d) škody spôsobené vedomou nedbanlivosťou alebo úmyselným konaním poisteného alebo
rodinnými príslušníkmi žijúcimi v spoločnej domácnosti

e) škody spôsobené následkom požitia alkoholu alebo iných omamných látok
.... sa poistenie vzťahuje aj na škody spôsobené nepriamym
úderom blesku, prepätím. Sú to škody spôsobené zvýšeným prepätím atmosférického pôvodu alebo
napäťovou špičkou v elektrickej sieti.
5. Poistenie sa vzťahuje aj na škodu spôsobenú skratom na motoroch elektrospotrebičov používaných
v poistenej domácnosti. Poisťovateľ uhradí sumu vo výške primeraných nákladov na opravu vinutia
motora, vrátane nákladov na montáž, demontáž. Maximálny limit plnenia za jednu a všetky škody
počas jedného poistného obdobia je 150 €.
6. Poistením sú kryté aj škody spôsobené na poistených veciach náhlym únikom dymu v dôsledku
poruchy na zariadeniach slúžiacich na vykurovanie, spaľovanie alebo sušenie, ktoré sa nachádzajú v
mieste poistenia.
7. Poistenie sa vzťahuje aj na záhradný minitraktor a inú záhradnú techniku, slúžiace na osobné potreby
poisteného. Poistenie sa vzťahuje na škody spôsobené odcudzením a živelnou udalosťou a len na
mieste poistenia, kde sa nachádza poistená domácnosť.
Článok 3
Záverečné ustanovenia
1. Poistenie sa riadi Všeobecnými poistnými podmienkami poistenia zariadenia domácnosti .
2.Poistenie dojednané touto doložkou sa dojednáva na poistnú sumu 1 000 €, ktorá je hornou
hranicou poistného plnenia poisťovateľa pre poistné plnenia zo všetkých poistných udalosti
vzniknutých v jednom poistnom období alebo v dobe poistenia na tejto doložke.
3. Poistenie sa dojednáva so spoluúčasťou 17€.


aby som neporušil pravidlo o reklame, viac každému záujemcovi poskytnem cez ss alebo mail - jiri.sajar@insuria.sk

poistenie je možné uzatvoriť mojim prostredníctvom prakticky z domu kdekoľvek na území SR
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.