Kosice - Akvaobchody aktualne



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod roberto33 » 14 Dec 2009 21:58 pm

Ak bude mať taký biedny sortiment ako na Furči v Modráku tak mu tipujem veľmi krátku životnosť a pri Aqua canis to bude mať sakramensky ťažké...Hauriška držím prsty nech a Ti to rozbehne...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Reklama

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod roberto33 » 14 Dec 2009 22:02 pm

Tak v sobotu som bol po štyroch mesiacoch v KE a moje kroky viedli hneď do Aqua Canis! bol som nesmierny prekvapený čistotou predajne, proste priestory sa zväčšujú rastlinky zrejme po nájazde zákazníkov zostali už len zopár kúskov...Ryby krásne, super veľký výber..Ja som tam išiel hlavne pre Diskusy a potešil ma ,že ich mal od Minčáka, ktoré boli v super stave aj keď už mi ich v piatok zopár vyfúkol niekto...Ale tie dovozové disky z Ázie sú krásne ale aj ich cena je nehorázna...Ale musím pochváliť, že naokolo nemá konkurenciu!!!
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 14 Dec 2009 23:46 pm

roberto33 napísal:... rastlinky zrejme po nájazde zákazníkov zostali už len zopár kúskov...

Niekoľko kartónov rastlín prišlo v stredu, žial do soboty veľkú šancu nemajú a nakoľko doterajší stav zásobovania nie je vyhovujúci, pracuje sa na čiastočnej zmene dodávateľa.
roberto33 napísal:... ..Ja som tam išiel hlavne pre Diskusy a potešil ma ,že ich mal od Minčáka...

Od neho boli len niektoré malé disky.
roberto33 napísal:... Ale tie dovozové disky z Ázie sú krásne ale aj ich cena je nehorázna...

Keď je tá cena za XXL disky ponúkaných foriem / nie všetky sú z Ázie /nehorázna, potom už skutočne neviem, aká cena by bola reálna... :shock: Za 10.-Eur, by bola za 12 - 15 cm disky vyhovujúca ?
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Kubo » 15 Dec 2009 08:48 am

Robo tak potom som ta tam videl ako ste tam stali dvaja a boss predajne ti chytal disky. Co sa tyka diskov , tak pekny diskus ma aj peknu cenu. :) :pivo:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Kubo » 15 Dec 2009 11:22 am

laci napísal:
Kubo napísal::lol: tak to vidim asi rovnako. Moj prvy dojem bol asi taky , ze ked som tam vosiel povedal som si : Kubo vypadni odtial co najskor.

A to už prečo :?:
Vyskusaj si to sam. Najprv chod do Aqua Canis a strav tam 15minut a potom chod na Zvonarsku , myslim , ze hned zistis o com vravim. :pivo:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod laci » 15 Dec 2009 12:46 pm

Kubo napísal:
laci napísal:
Kubo napísal::lol: tak to vidim asi rovnako. Moj prvy dojem bol asi taky , ze ked som tam vosiel povedal som si : Kubo vypadni odtial co najskor.

A to už prečo :?:
Vyskusaj si to sam. Najprv chod do Aqua Canis a strav tam 15minut a potom chod na Zvonarsku , myslim , ze hned zistis o com vravim. :pivo:

Načo mám chodit , ked ty môžeš opísať :o
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod maxxx01 » 15 Dec 2009 12:49 pm

Tak ale na druhej strane zas s Aqua Canisom sa nedá, čo do sortimentu, porovnať nič v rámci celého východu, netýka sa to len Zvonárskej (p. Hauriška).. Ten má len smolu, že je teraz blízko Aqua canisu. Inak ale Aqua canis si hrá svoju vlastnú extraligu, v ktorej je sám. Všetci ostatní, teda nielen p. Hauriška, sú niekde inde.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod roberto33 » 15 Dec 2009 22:55 pm

Kubo JA nevravím, že za pekné kúsky nezaplatiť ale nie 70€ to sa mi zdá predsa len veľa aj keď sú to predsa len dovozové ryby a v super kvalite. :evil: Keď som bol u Minčáka v Chovni tak 16-17 cm tam mal maximálne po 30€ a divoké odchyty po 35€ to boli podotýkam dospelé ryby.Ináč za tie malé to je fajn cena.A ináč už sami marí, že som tam niekoho zahliadol... tak keď Ťa niekde v KE stretnem tak kecneme Kubo...Ináč predajňa je čo do sortimentu fakt obsiahla... :D
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 15 Dec 2009 23:36 pm

roberto33 napísal:...Keď som bol u Minčáka v Chovni tak 16-17 cm tam mal maximálne po 30€ a divoké odchyty po 35€ to boli podotýkam dospelé ryby


To len Jožko Minčák šíri tie správy okolo seba, ako vie "dobre nakúpiť ", realita je však niekde inde... :D
Verím tomu, že za tie ceny dostaneš u neho len odrastené S a prípadne L veľkosť.
Podrobnosti rozvádzať nejdem, je to mimo túto diskusiu. :wink:

K cenám AquaCanis, len toľko, že aj oni musia tvoriť nejaký zisk, na charite nevie fungovať žiadny obchod.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Kubo » 16 Dec 2009 09:15 am

No jo Robo , najlepsie je fakt ist priamo k chovatelovi a vybrat si co chces. Uz viem za ktoreho diska sla cena 70eur. Poviem ti pravdu je taky drahy asi len preto , ze ho dotiahli az z tej kokso-baksi :lol: Osobne som uz videl krajsie diskusy a tam sla cena aj 100eur/kus , no boli to doslova taniere.No a je zname , ze na takych akvatrhoch v nemecku stoja disky od 50 do 700 eur za kus. Velmi sa o disky nezaujimam aj ked planujem tiez take 2 pariky do buducej 1-1,5 kubikovky. Samozrejme mna zaujimaju iba divoke formy. :) Co sa tyka aj sortimentu diskov tak je to v predajni o dost lepsie ako cca 2-3roky dozadu.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod RYBARik » 16 Dec 2009 18:45 pm

Vie mi niekto napisat ake tam maju Apistogrammy v ponuke ? Dik RYBARik
RYBARik
 

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod mato-mato-mato » 16 Dec 2009 20:24 pm

Dnes som bo l tam a kresne krevetky tam mali...
mato-mato-mato
 
Príspevky: 1
Založený: 11 Dec 2009 10:56 am

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 16 Dec 2009 23:37 pm

RYBARik napísal:Vie mi niekto napisat ake tam maju Apistogrammy v ponuke ? Dik RYBARik


Poslal som SS so zoznamom.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod roberto33 » 17 Dec 2009 22:30 pm

Arowana Ja nevravím ,že nezaplatiť za špecialitky pekné kúsky...Áno každý musí z niečoho žiť... ale všetko má svoju hranicu...Ja osobne som pozeral na tie disky z Ázie a nezdali sami ničím výnimočné, že sú dovozové a sú také drahé...proste nemajú nijakú zvláštnosť.Blue Diamond alebo Blue Tyrkys čo tam je a Red spotted za 70EUR je fakt veľa... A k Minčákovi len toľko, že má fakt pekené veľké kúsky aj L aj S veľkosž ale ničím nezaujímavé, proste klasika...Marlboro Red, Blue Tyrkys, Pigeon Blood, Hnedý a to je asi tak všetko...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Aldebaran » 17 Dec 2009 22:45 pm

neviete niekto ci v Aqua Canis maju ulity? Normalne prazdne slimacie ulity, napr. neothauma alebo ine, a pripadne v akych cenach?
Aldebaran
 
Príspevky: 20
Založený: 20 Nov 2009 11:43 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Aaron » 18 Dec 2009 12:48 pm

obehaj si vsetky akvaristiky a popytaj sa predavajucich... ja som bral ulity ampularii z hornbachu...
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 18 Dec 2009 13:17 pm

roberto33 napísal:Arowana Ja nevravím ,že nezaplatiť za špecialitky pekné kúsky...Áno každý musí z niečoho žiť... ale všetko má svoju hranicu...Ja osobne som pozeral na tie disky z Ázie a nezdali sami ničím výnimočné, že sú dovozové a sú také drahé...proste nemajú nijakú zvláštnosť.Blue Diamond alebo Blue Tyrkys čo tam je a Red spotted za 70EUR je fakt veľa... A k Minčákovi len toľko, že má fakt pekené veľké kúsky aj L aj S veľkosž ale ničím nezaujímavé, proste klasika...Marlboro Red, Blue Tyrkys, Pigeon Blood, Hnedý a to je asi tak všetko...


Obchodná politika je vecou subjektívneho pohľadu...
Oosobne uprednostním nákup kvalitných XXL jedincov z Ázie za viac EUR, ako za malé a podradné hybridy p. Minčáka, alebo ktoréhokoľvek iného chovateľa, hoci aj zadarmo.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod roberto33 » 20 Dec 2009 14:18 pm

Áno Arowana to aj Ja ale tuto naokolo sa nikto nešpecializuje na kvalitku Diskusov.Ak máš nejaký kontakt alebo link na zdroj nejakých špeciálnych kúskov z Malajzie ale Singapuru ,tak by som rád bral .Alebo poznáš ešte niekoho okrem Prokopa, kto dováža dovozové ryby z Ázie? Je problém s ich daptáciou na tunajšie pomery...aelbo je to len fáma?A môžem Ti povedať, že u Minčáka som si veľmi ani nevedel vybrať naokoľko tam nebolo na výber veľa druhov a boli fakt takej pofidérnej kvality ale tá cena...veď vieš o čom hovorím za 15-16 placku iba 30€? No nezobral by si ho...?JA by som aj bral ale niet skade objednať kvalitné kúsky...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 20 Dec 2009 17:49 pm

S adaptáciou to u XL jedincov z Ázie, nie je až tak zložité / pokial s tým má dotyčný chovateľ už skúsenosti / a sú to skutočne len fámy. Prirodzene však záleží predovšetkým na kvalite zdroja, teda od koho ich z Ázie nakúpiš. Prvý predpoklad dobrého nákupu je, že nebrať ich od nejakej priekupníckej fy., ale priamo od chovateľa.
Prirodzene, že dovozcu, ktorý ich odtial pravidelne nakupuje poznám / od neho kupoval chovné jedince aj J. Minčák /, žial nemôžem ho nahodiť priamo tu, nakoľko si to neželá. Dúfam, že to pochopíš a že sa to nikoho nedotkne.
Nie je však podľa mňa problém, pri najbližšej objednávke, doobjednať aj individuálne a nechať si ich u neho aj prekaranténovať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod roberto33 » 21 Dec 2009 22:22 pm

Ok veľmi si mi pomohol...Nevedel som, že aj odtiaľ z východu niekto robí dovoz rýb z Ázie, myslel som, že aj Prokop ich objednáva cez niekoho...(a chápem, že s neželá publicitu (podobne ako J.Minčák) ) takže to rešpektujem a budem rád, keď sa o samotnej kvalite rýb presvedčím navalstné oči...Díkes moc Arowana
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod majka0007 » 17 Sep 2011 19:02 pm

Ahojte. Tak ktoré z menovaných akvaristík sú ešte stále funkčné? Plánujem kúpiť rybky tak prosím o pomoc s orientáciou. Vďaka :)
Obrázok používateľa
majka0007
 
Príspevky: 2
Obrázky: 2
Založený: 13 Sep 2011 11:29 am

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod maxxx01 » 17 Sep 2011 19:35 pm

viac-menej asi všetky, čo sa tu spomínali. Aqua Canis, dalej Hauriška na Zvonárskej, Aquarviva na Alžbetinej, ďalej Hornbach a dve prevádzky Pet centra v Optime a Galérii. Odporúčam navštíviť tie prvé tri mnou menované predajne, presne v uvedenom poradí.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Dedo » 28 Nov 2011 22:15 pm

Dnes som po dlhšom čase navštívil predajňu na Zvonárskej v KE, pána Haurišku.
A môžem s radosťou napísať, že som bol príjemne prekvapený. Bolo potešenie pozerať na tú zmenu ktorá nastala a naozaj veľmi to poteší každého akvaristu. Veľmi dobrý výber rybičiek, hlavne zastúpenie živorodiek v sortimente a kvalite je ukážkové. Pekné čisté akvária plné zdravých rybičiek, to je ozaj radosť popozerať. Rastlinkové spoločenské akvárium hneď pri vchode takisto potešenie pre oko akvaristu, čisté s dobrým sortimentom a pekným designom rozmiestnenia rastlín.
Je to naozaj pre Košice dobre, že popri už dlhodobo bezkonkurenčne dobrej predajni AQUA CANIS sa p. Hauriškovi podarilo vybudovať ďalšiu kvalitnú predajňu, kde nielen košickí akvaristi si prídu na svoje.
Držím palce a verím v nepoklesajúcu kvalitu a sortiment.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Marecko » 01 Dec 2011 22:57 pm

Dnes som v auparku Navstivil Pet centrum. Ked som prehliadal si akvaria presiel ma mraz po chrbte. V zivote som nevidel na sumcekovi zralociom tolko krupice ako na nom bolo.V akvarku asik 20 ryb ale dojebnej boli posypane krupice az zle na to bolo pozerat doteraz som hovoril ze stamad si nekupim nic do akva ale teras tam asik ani nevstupim Celkovy stav akvarii des a hroza
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.