urob si sam: co2 dif. a bubble-counter dennerle nano filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

urob si sam: co2 dif. a bubble-counter dennerle nano filter

Odoslaťod azet » 19 Dec 2009 23:55 pm

do sutazneho 12L miniakvarka som riesil ako usetrit hlavne miesto, mat fungujucu filtraciu a co2 aplikaciu aj pocas sutaze a v neposlednom rade, aby cela sranda nestala zbytocne € navyse.

pokial si majitelom dennerle nano filtrika, je problem v tom, ze tento filter nema privod vzduchu, ako viacero inych internych filtrov na trhu. staci vsak odnat zadnu stenu, vylupnut jednu zo spodnych prisaviek - zavisi od toho, v ktorom rohu bude filter umiestneny a zamerne dolnu prisavku - a do dierky zasunut hadicku urcenu na aplikaciu co2.

Obrázok

kryt filtracnej vlozky je z priehladneho plastu, takze pokial je filter umiestneny v rohu, je mozne bublinky zratat a optimalne nastavit - odpada tak kupa bubble-countera resp. vyroba dalsieho domaceho udelatka.

bublinky stupaju pozdlz filtracnej vlozky k plafonu filtracnej komory, vznikne vacsia bublina, ktora sa prietokom postupne zmensuje/vstrebava a bublinky ktore idu vyssie su vrtulkou rozdrvene na padrt a distribuovane do celej nadrzky.

uz dva mesiace tak fungujem a s vysledkom som velmi spokojny! :) supujem takto co2 cez flasu, ale testoval som aj cez burciak. pokial sumi burciak, je treba sem tam vycistit hrdlo hadicky od vzniknuteho soplu.

dodatok: takto a podobne sa da upravit snad kazdy interny filter, bublanie cez kamen, lipove drievko, cigaretovy filter a pod. somariny odpadaju.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: urob si sam: co2 dif. a bubble-counter dennerle nano filter

Odoslaťod Galbatorix » 20 Dec 2009 11:13 am

no a ja mam zavesny Atman HF-100 vo vsetkych minickach :-(
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Re: urob si sam: co2 dif. a bubble-counter dennerle nano filter

Odoslaťod macko10 » 04 Máj 2010 16:28 pm

Dik azet, dneska som to skonštruoval a je to super,cočko je distribuované do celeho akva..je to super...dik za navod :mrgreen:
Obrázok používateľa
macko10
 
Príspevky: 79
Obrázky: 42
Založený: 27 Dec 2009 20:56 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.