žltá voda



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 22 Dec 2009 12:52 pm

Dobrý den ,kúpil som si nove akva 60 litrove dal som don kupeny piesok.. nasadil 3 rastliny dal tam filter ohrievac a nechal som ho zabiehat cca tyzden. potom som tam hodil 2 panciernikov ,prisavnika slimaka a jednu bojovnicu ,, po troch dnoch som dokupil este 3 zlte a 3 oranzove rybky . neviem co su zac , su malinke... vsetko bolo OK lenze kazdym dnom je voda spinavsia.. taka do zlto - hneda.. .. filter bezi stale.. rybky neprekrmujem ..krmim ich vlockovym zradlom od sery


na fore som cial nieco o mliecnom zakale ale toto s mliekom nema co spolocne tak neviem :(
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Reklama

Re: žltá voda

Odoslaťod dusik » 22 Dec 2009 14:27 pm

Voda môže žltnúť od koreňov alebo z rybích výkalov. Ryby si dal príliš skoro. Týždeň je na zábeh málo. Aspoň 3 týždne.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: žltá voda

Odoslaťod Sebi » 22 Dec 2009 18:56 pm

dusik napísal:Voda môže žltnúť od koreňov alebo z rybích výkalov. Ryby si dal príliš skoro. Týždeň je na zábeh málo. Aspoň 3 týždne.

:shock:
ja som ich dal hned na druhy den a vsetky prezili a aj sa vytreli :mrgreen:
takze: :pivo:
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: žltá voda

Odoslaťod milaneo » 22 Dec 2009 19:08 pm

alebo tie žlté a oranžové rybky púšťajú farbu, nikdy nekupuj rybky podľa farby, najprv si o nich niečo prečítaj, potom ich v predajni obzeraj aspoň 2 dni, potom uvažuj či sa ti hodia k rybám ktoré už máš a až potom kúp,
pri novom akva niekedy trvá dlhšie kým sa ustáli rovnováha biotopu, podľa kvality vody
milaneo
 
Príspevky: 28
Založený: 22 Dec 2009 18:55 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 22 Dec 2009 21:27 pm

no a co teraz :/ .....skupil som kupit pripravok clearol.. ale akosik nic..
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod Sebi » 22 Dec 2009 21:30 pm

milaneo napísal:tie žlté a oranžové rybky púšťajú farbu

to som nikdy nepocul zeby ryby pustali farbu :shock:
kto vie...
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 23 Dec 2009 11:55 am

po 3 hodinach som zase naliala clerol do vody.. malilinke bakterie sa zhlucili do vacsich a vtiahol ich filter po dlhsej dobe.. lenze teraz mam kopu ako keby rias alebo nejakych nanosov na rastlinach.ako keby ta spina ich obalila
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod marlo » 23 Dec 2009 12:50 pm

pripoj aspon 1-2 fotografie aby sme sa vedeli poziret...1x vidiet je lepsie ako 5x pocut :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 24 Dec 2009 13:48 pm

Prikaldám par fotografii ..sorry za kvalitu ale blbo sa to fotilo

1 http://www.mypicshare.com/8ma9mxz1pic.html

2 http://www.mypicshare.com/kifbgt74pic.html

3 http://www.mypicshare.com/4a197a94pic.html

Moj problem na dne akvaria dost výkalov... planujem poziciat od kamarata zvon na precistenie a ta zlta voda.. pouzil som clearol pomohlo to ale za 2 dni zasa to iste..
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 24 Dec 2009 13:54 pm

no ta zlta voda jepravdepodobne od toho korena.ako dlho si ho nechal ponoreny,vo vode?toto ti bude robit dlhsiu dobu.mal si ho aj par krat vyvarit.aky mas ten filter,myslim tym aky ma prietok l/hod.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 24 Dec 2009 14:05 pm

tu koncovku na filtri natoc nahor pretoze ti pravdepodobne vyri dno,dalej ten piesok je vhodny viacej pre africke cichlidy ako pre tvoju zivorodku,on moc nepohlcuje kal,a pretoho tam vydno,a mne sa neosvedcil ani pri rastlinach,ale tvoja vec.inak ten koren si dal asi rovno do akvaria vsak mal si ho vyvarit aj viackrat a nechat ho odmocit aspon mesiac vo vode aby sa vyluhoval od toho farbiva.aj stoho moze byt ten zakal.a napis aky prietok ma ten filter?a tie rybky co tam mas su asi mecune alebo platy,a dalsie su v pozadi bud neonky alebo tetry neonove.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Pitu » 24 Dec 2009 15:21 pm

Žltá voda je určite z toho dreva. Ten bordel v akva by mal pohltiť filter. Treba sa pohrať s filtrom tak aby trošku točil vodu v akva. Nie však moc lebo to môže vadiť rybám. Každopádne to nasmeruj tak aby pomocou prúdenia vody bol ten bordel unášaný čo najbližšie ku filtru ten ho potom pohltí. Ak sa ti bude zdať že filter nepracuje tak ho treba vyčistiť. Piesok, rastlinky a živorodky nieje síce najšťastnejšia kombinácia no môžem ti povedať že ja tak fungujem už niekoľko rokov.
Pitu
 
Príspevky: 38
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2007 23:00 pm
Bydlisko: Šala

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 24 Dec 2009 15:38 pm

no takze Koren som nevyvaril ani nic.. z toho to asi bude :( hned som ho tam slahol
takze mi nic ine neozstava len vyvarit koren a zatial bude prisavnik bez domova chudak

filter mam fan filter mini 30 -60 litrov 260l/h by mal precerpat

filter som nasmeroval dohora ako ste mi radili

inak v akvariu mam 3 rastliny neviem co su to zac jednu mi zere slimak stale tu v pravo dole na obrazku
3 tie zlte
3 oranzove
4 nenoky
2 panciernikov .. tie by zevraj mali rozkaldat tie vykali
1 slimaka
1 prisavnika a machovu gulocku
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 24 Dec 2009 15:56 pm

takze nakoniec su to tetry neonove a platy
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 24 Dec 2009 17:18 pm

no tak ten koren urcite dobre vyvar,bolo by dobre ked si ho kupil vyvarit a potom ho nehat aspon tyzden odmocit v cistej vode a potom ho este raz vyvarit,ale bude stacit ak ho aspon raz poriadne vyvaris,ten koren ti bude pustat farbu este dlhsiu dobu no uz nie tak ako na zaciatku,ten piesok simal aspon premyt pod sprchov ked si ho tam daval no nevadi.predpokladam ze je to ten ako som mal ja,takze asi preto boli zanesene tie rastliny,je v nom aj jemny prach ktoremu dlho trva kym sa usadi alebo dostane do filtra.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Volodus » 25 Dec 2009 03:10 am

Alebo sa nato vykasli ... ved ta farba casom prejde a imho to nevyzera nejak strasne :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 25 Dec 2009 03:12 am

nuz ten piesok ze som nepremil ma dost mrzi

tu je postup co som dnes urobil

1.vybral som koren dal ho prevarit ,cca 30 minut sa varil
2.vycistil filter
3.premiestil som ho do stredu bocnej steny aby nebol uplne v kraji
4. nalial trochu este toho cleraolu

vysledok : cistunka voda oproti tomu co tam bolo predtym .. diky moc vsetkym..

len ma este trapia tie vykali a sajrajt z rastlin problem je ten ze vsetko co je pod filtrom a v okoli 10 cm okolo neho nieje vycistene.. a vsetko dalej je.. takze 3/4 akvaria cista ale pod nim piesok aj okolie uuuuplne spinave
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 25 Dec 2009 06:18 am

pomedzi ten piesok sa ti kal nema kade ulozit ako pri obycajnom dunajskom strku,to bol dovod preco som ho vimenil.a je usadeny pod filtrom lebo ho tam dotlacila voda z cerpadla,a ked ze ho do filtra nevcucne tak ostane podnim,to je pripiesku normalne.pri strku by sa ti to nestalo.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Kubo » 25 Dec 2009 10:23 am

Vyvarata koren je totalna blbost , nechaj ho tam a radsej castejsie men vodu.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 25 Dec 2009 12:22 pm

neviem ci neni blbost menit casto vodu pri novo zalozenom akvariu,pri vyvarani koren pusti viacej farby ako keby ho nechal v akva a bude mu kalit akvarko aj rok tak ako mne.a navyse tak zahubi vselijaku haved,a nemusi sa bat ze sa mu v akva urobi niejaka plesen a napadne ryby.stacilo by keby nechal koren odmocit v kybli s vodou aspon 1-2 tyzden a menil v nom vodu.ale to radsej vyvarim a potom by si mal vidiet aky kal sneho vinde.nepoviem keby to bola aspon 250 litrova nadrz.ta sa tak rychlo nezakali a mas vnej aj vykonejsi filter,ale 60 litrov co tam chces vymenit kazdy den 10 litrov?tak neviem co je hlupost,nieco sa snad stane stym korenom ked sa vyvari?
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 25 Dec 2009 12:37 pm

nuz vyvaril som ho nechal vyschnut cez noc oplachol a dal naspät do akva .. tak som zvedaf
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 25 Dec 2009 14:16 pm

vyschnut si ho nemusel davat,a aka bola voda po vyvareni?myslim v hrnci.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod lajko » 25 Dec 2009 16:28 pm

Minymiky napísal:nuz vyvaril som ho nechal vyschnut cez noc oplachol a dal naspät do akva .. tak som zvedaf


To ti aj tak nic neviriesi je to novo zalozene akva a to urcity cas potrva pokial nastane rovnovaha,rozmnozia sa bakterie vo filtri.Tak sa mi zda ze mas aj mliecny zakal podla fotiek,nic zvlastne pri novo zalozenom akvariu.Najlepsie by bolo keby si zohnal aspon cast vody alebo bakterie(bordel zo zabehnuteho filtra do tvojho filtra) od niekoho kto ma zabehnute akva, jemu to neuskodi (vycisti si akva) :D a tebe pomoze.O mliecnom zakale je tu toho hodne napisane myslim ze je aj tema vo fore.
Obrázok používateľa
lajko
 
Príspevky: 57
Obrázky: 3
Založený: 20 Sep 2008 13:57 pm
Bydlisko: Velke Rovne

Re: žltá voda

Odoslaťod lajko » 25 Dec 2009 16:33 pm

Este jedna pripomienka ten biely piesok je dost jemny neviem ci bude dobry na rastlinky.Dal by som nieco hrubsie (dunajsky ), uz aj koli cisteniu bude sa ti zle odsavat zvonom.
Obrázok používateľa
lajko
 
Príspevky: 57
Obrázky: 3
Založený: 20 Sep 2008 13:57 pm
Bydlisko: Velke Rovne

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.