kde kupit liecivo



Akvarijné ryby - choroby, liečba

kde kupit liecivo

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 08:26 am

poradte mi kde kupit liecivo,Terap AB ,FMC a Akriflavin,unas v Dolnom kubine to nikto nema su tu len same akoze znackove predajne Sera-a od nej minic nepomaha.
dakujem
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Reklama

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod dusik » 27 Dec 2009 10:21 am

Tak to ti asi ani tamtie nepomôžu. TeraP som používal a nezaberalo. FMC je len tip liečiva a nie značka. Skôr by som príčinu neúčinnej liečby hľadal v zlom používani, alebo v zlej diagnóze. Napíš aspoň čo liečiš.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod hofi » 27 Dec 2009 11:02 am

kostros napísal:poradte mi kde kupit liecivo,Terap AB ,FMC a Akriflavin,unas v Dolnom kubine to nikto nema su tu len same akoze znackove predajne Sera-a od nej minic nepomaha.
dakujem

Tak to som prekvapený,že liečiva od Sery nezaberajú.Dusík,ale dobre poznamenal.Najprv napíš,čo potrebuješ preliečiť.A hlavne,ako postupuješ pri liečbe.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 12:41 pm

uz som to tu raz pisal
rany-pri-plutvach-u-rivulatusov-t10098.html
no vipadalo to ako bakterialny rozpad plutiev.dal som bactopur direct,aplikoval som ho 2 krat v trochu vacsej davke ako ma byt,zdalo sa mi ze to trochu zabralo no nakoniec sa to zhorsilo,dva samce akary potocnej som vihodil,nezdocjli no uz to mali hrozne a nechcel som to dalej sirit,moc ma to mrzelo lebo mali cez 22 cm.no teraz to ma dalsi samec no spozoroval som ze mu od korena rastu nieake vredy,najprv to malo bielu hlavicku podobne ako maju ludia jebaky nopostupne sa to menilo do cervena a teraz uz je to krvave,maju to iba akary potocne a pri nich su a.modre a labidochromis,a tie nemaju ani naznak.tak neviem co,4 roky som v tom akva nemal ani chorobu a teraz to prislo.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 12:59 pm

nevidno to dobre,fitil som to len mobilom,fotak o moc lepsie fotky neurobil.koren plutvy je zdureny a sneho trcia ti vrediky,a uz to ma aj samica,neviem uz co stym,nikdy som nevidel take priznaky,daval som aj sol,vitamini a nic,zdvihol som teplotu na 28 tak neviem.ako vravim uz to maju dlhsie a este nato ani jednA NESKAPALA.zeru dobre nelezia na dne ani sa nezdruzuju pri hladine,mam 20 l vstavany filter,okyslicujem cerpadlom aj kamenom,svietim asi len 6 hodin dene.na inych druhoch ryb sa to neurobilo,
Prílohy
Snímka0203.jpg
Snímka0202.jpg
Snímka0198.jpg
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod Jan Blanar » 30 Dec 2009 09:00 am

Pri kazdom preliecovani musi byt vypnuta filtracia/liecbu opakovat, silne vzduchovat nie cerpadlo a filter ale vzduch. motorcek na plno, spravne bola zvysena teplota, sol zbytocne netrepat, a striedmo krmit ak je to bakterialny rozpad / Sera by to mala zvladnut.
A este nieco nie je akva prerybnene, stresove podmienky sa niekedy prejavia az casom. Ak tomu tak je okrem preliecenia by som porozmyslal nad redukciou poctu ryb. Cim krmis hmmmmm postrava ma byt pestra aj mrazena / aj ked tu by som pri pokrocilo stave procesu neriskoval.
ak sa nezmeni napiste
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod kostros » 30 Dec 2009 10:52 am

teplotu 28 ryby nevydrzali ani 2 dni,zacali plavat pri hladine a lapat vzduch alebo sa drzali pri dne,hoci som naplno vzduchoval,filter som mal vypnuty asi 12hodin no strasne sa zakalila voda tak som ho musel zapnut a stiahnut vodu,krmim aj mrazenov 2-3 druhy,sucheho krmiva mam 6 druhov a tak krmim 4 roky takze nevhodne krmivo to asi neni,a myslim ze je kvalitne od sery a myslim tetra,zacal som pridavat sera fishtamin a ten opuch pri koreni plutvy sa o polovicu zmensil,pridavam ine liecivo-nazov neviem predal mi to jeden chovatel,je to sirokospektralne liecivo a je dost silne,davkuje sa 1,5ml na 100l vody,mam vysoke Ph tak som vcera zacal pridavat CO2.Vsimol som si ze uz aj akary potocne maju plutvy pretrhane po dlzke no tie vredi na koreni ani opuchy nemaju.tak uz neviem.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: kde kupit liecivo

Odoslaťod clarkii » 30 Dec 2009 11:21 am

Akriflavin maj v lékárne.Pod názvem Tripaflavin.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.