žltá voda



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: žltá voda

Odoslaťod Jan Blanar » 25 Dec 2009 17:24 pm

Ano bude sa to zle odsávať, filter by som dal vyššie a tu koncovku na filtr. dal preč a podľa mňa toľko výkalov je len pri prekrmovaní rýb
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Reklama

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 25 Dec 2009 18:05 pm

Voda v hrnci po koreni bola hneda.. tak rozmyslam ze vymenim ten piesok za ten dunajky alebo za strk ..

inak ten dunajsky sa da normalne kupit ? alebo strk kebyze vylovim z rieky 3 krat vyvarim .. blo by to ok ?
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod lajko » 25 Dec 2009 19:12 pm

Dunajsky je bezne dostat v akva predajniach a je aj cenovo dostupny ,alebo ak mas niekde v blizkosti betonarku zozenies uplne za babku.
Obrázok používateľa
lajko
 
Príspevky: 57
Obrázky: 3
Založený: 20 Sep 2008 13:57 pm
Bydlisko: Velke Rovne

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 25 Dec 2009 19:42 pm

to vyvaranie sa mne osvedcilo z mojej skusenosti,aaby som si ja doniesol kal z cudzieho akva a dovliekol niejaku pliagu ktora este nevypukla nieje moc dobry napad a ja by som to osobne nerobil hoci by to mohlo pomoct,no bal by som sa chorob.o tom piesku som pisal aj ja ze nieje vhodny,ja pouzivam tiez dunajsky,len ked ho budes kupovat tak daj pozor aby bol pekny obly a nie ostry,aby sa nanom ryby nezranovali.no ak uz ho chces menit tak akva budes asi zakladat nanovo.
este k tym korenom.pred tyzdnom som dal odmocit koren do kybla a vcera som ho vybral voda bola trochu kalna a tak som ho vyvaril,a voda s neho bola uplne cierna takze to urcite urychli proces odfarbovania,tak som ho nechal v cistej vode do dnes a zase som ho prevaril a voda bola este dost spinava,no dnes ho tam vlozim.podla toho aky mas koren ale v mojom je hodne dier a vnej spina.vycistit sa do nedalo a ani vysprchovanie nepomohlo,a tym prevarenim vyplavalotolko sairajtu ktory by mi inak plaval po akva,takze prevarenie ma urcite svoje + a nie -.inak su aj korene ktore vobec nefarbia ale to je ina trieda a su drahsie,a z inych druhov stromov.ja nevravim ze to prestane farbit uplne to nie ale je to rychlejsie ako kazdu chvilu menit vodu,a ked sa ti akva ustali tak si stym poradi samo.je to len esteticka vada,no pokial to uz bude moc treba vodu vymenit a doliat cistu,no aj tu si nechaj odstat.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 26 Dec 2009 00:17 am

prosim pomozte mi .. vsimol, som si ze bojovnica ma na sebe nejake biele malilinke skvrnky bojimj sa aby nemala krupicu.. zevraj je to nejaka choroba

http://www.mypicshare.com/oe7jo8g7pic.html

och na fore som sa docital ze treba zvysist teplotu.. tak som ju z 24 dvyhol na 28. a este cosi so solou.. ale to neviem ci mam risknut.. zatial ju ma len bojovnica.. ak je to ta chroba podla foto.. momentalne ziaden pripravok nemozem kupit lebo su vianoce az v pondelok bude vsetko otovrene :(
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 26 Dec 2009 10:16 am

ano zvys teplotu a pridat sol,kolko to sa docitas na fore,myslim ze 1cajova lyzicka na 10 l vodi,ja som tusim daval polievkovu na 50l.
a v pondelok utekaj do akvashopu,na krupicku je myslim sera costapur,no eviem preco ale mne od sery este nic nepomohlo,kedysi davno my najviac pomahala Malachitova zelen<-krupicku som nemal asi 10 rokov-nastastie>ale ta myslim zabija aj bakterie vo filtri,myslim ze je to dost silna chemia,ale mozno to este predavaju,dalsi pripravok je myslim JBL punktol myslim ze sa niekomu osvedcil.tak si daj do hladacika slovo krupicka a tam najdes vsetko aj fotky.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Mariok » 26 Dec 2009 10:50 am

Minymiky: Ak nepomôže zvýšenie teploty (prípadne aj bez soli), tak zbytočne vyhodíš peniaze za chémiu! Radšej sa sústreď na obmenu vody denne cca 20% odstátej (studenej) vodovodnej - na vyrovnanie teploty na izbovú.
Podľa tvojej témy máš problém hlavne v tom, že riešiš nepodstatné veci, a akvárko máš nezabehnuté, čo sa rovná základnej chybe začiatočníkov - ďalšie ryby ti budú chorľavieť naďalej, je to spôsobené zvyšovaním koncentrácie dusíkatých odpadných produktov vo vode (ktorá môže byť napriek tomu krištáľovo čistá) - takže jedine čerstvá voda v zabehnutom akvárku to porieši.
P.S.: Vyvarením koreňa si si spravil medvediu službu - huminové kyseliny majú na ryby pozitívny vplyv, aj keď mechaniznus pôsobenia som do detailu neštudoval.
P.S. 2 - "Krupičku" si si nedoniesol, ale "vypestoval".
P.S. 3 - Rastliny by ti pomohli s tým "dusíkom", lenže by museli viditeľne rásť a muselo by ich byť aspoň 3 x viac - aj preto sa všeobecne doporučuje čakať s rybkami aspoň tri týždne.
P.S. 4 - Každý si tým prešiel, takže si s tým príliš hlavu nelám, odporúčam ale (ako všetkým) prečítať si pár krát niečo o dusíku v akváriu - veľmi hodnotné! http://klub.akva.sk/akvarium.php č.4
P.S. 5 - Držím palce, aby sa ti darilo!
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 26 Dec 2009 11:03 am

Dakujem moc za rady...

teplota vody 28 stupnov 3 cajove lizicky solovej vody dalej uvidim.. idem dat odstat vodu..

dufam ze tie ryby nepokapu ale zatial to vyzera ze to ma len bojovnica ...klop klop klop
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 26 Dec 2009 11:45 am

*prepacte nie 3 cajove lizicky solovej vody ale 3 cajove lyzicky soli do vody :D
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod Mariok » 26 Dec 2009 11:50 am

Na soľ sú kontroverzné názory, každopádne by mala "len" znižovať rýchlosť prestupu dusíkatých "škodlivín" do tela ryby.
Pri problémoch v akva je na 1. x odporúčané vymeniť 1/3 až 1/2 vody.

P.S.: A hlavne sa nesnaž za každú cenu udržať akvárko v sterilnej čistote bez akejkoľvek špinky!!!
Obmedz sa na výmenu vody, odkaľovanie v novom akva je skôr na škodu, ako na osoh!
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 26 Dec 2009 16:15 pm

v novo zalozenom akva je naozaj dost casu na odkalovanie pokial nieje extra zasvinene staci trochu odkalit za 3 mesiace,samozrejme podla to kolko tam budes mat ryb a kolko toho vyprodukuju.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod angelika » 27 Dec 2009 11:18 am

ja si myslim, ze aj tu muslu z fotky http://www.mypicshare.com/4a197a94pic.html by si mal dat prec.. a tiez si myslim, ze ta spina, co ti tam plava, moze byt scasti aj zvireny piesok..
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 12:13 pm

kostros napísal:v novo zalozenom akva je naozaj dost casu na odkalovanie pokial nieje extra zasvinene staci trochu odkalit za 3 mesiace,samozrejme podla to kolko tam budes mat ryb a kolko toho vyprodukuju.

no myslel som to pri strku nie pri piesku,ten asi neni vhodny do takmaleho akva lebo do sa ti kal nebude ukladat bude stale na piesku a bude kolovat po akvarku v smere kde prudi voda
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 27 Dec 2009 18:29 pm

teplota vody 28 stupnov .. zda sa mi ze krupicka uz ustupuje pomalicky.. bojovnica ma na sebe uz ocosika menej bielich bodiek.. dufam ze to prejde.. krupicku chytila aj jedna zlta rybka na chvostiku ma jednu bielu bodku.. na ostatnych chvalabohu nic nieje.. co som pocul zevraj nenonky su moc nachylne na krupicku .. ale na nich nic nevidim.. uvidime

- muslu som odstranil

-filter som posunul trosku vyssie ako bol ale spina sa kromadi na jednom miestev kute pod filtrom dufam ze ju pancierniky pomalociyk rozlozia

este sa chcem spytat kolko *znesu* tie ryby taku teplu vodu .. dufam ze sa neuvaria.. hlavne prisavnik ktory bol rok v studenej vode bez ohrievaca
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 18:49 pm

vydrzia dost dlho,a prisavnik ma teraz termalne kupele.nemusis sa bat u tercovcov sa teplota zvysuje az na 30 stupnou.tak tie tvoje rybcata to vydrzia,ked som mal kedysi ohrievac bez termostatu a zabudol som ho vipnut tak mali mecune 32 a zvladli to.no tak vysoko by som nesiel okrem tych diskusov.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 27 Dec 2009 18:58 pm

no .. ja som nastavil 30 stupnov na ohrievaci lenze ten ohrievac nejako extremne pomalicky zdvyhuje tu teplotu tak o 2 stupne na den
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 19:32 pm

no len si to odsleduj.mne moje ohrievace zase niejako prehrievaju,ked nastavym na 22 tak nahreje az na 25,netreba sa drzat stupnice na ohrievaci ale drzat sa teplomera a podla toho nastavujem,vacsinou mam tych 24-25 stupnou no teraz sa snazim liecit tak mam 28,
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: žltá voda

Odoslaťod Mariok » 27 Dec 2009 21:13 pm

Minymiky napísal:no .. ja som nastavil 30 stupnov na ohrievaci lenze ten ohrievac nejako extremne pomalicky zdvyhuje tu teplotu tak o 2 stupne na den

Dúfam, že si už vymenil vodu, ak nie, tých 30 stupňov v dôsledku podstatne zníženej rozpustnosti kyslíka môže spôsobiť vážne problémy!!!
Sleduj dýchanie rýb - zrýchlenie dýchania je normálne, len nesmú byť apatické a sústavne sa zdržovať tesne pod hladinou.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: žltá voda

Odoslaťod Sebi » 27 Dec 2009 22:38 pm

rastlinam je 28 vela ale betta je v raji :D
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: žltá voda

Odoslaťod Joana206 » 27 Dec 2009 23:28 pm

Ja mám tiež kalnú vodu v akváriu, už mi frčí mesiac. Tiež som nepremila ani štrk ani koreň, čo už, tak som sa tešila, že ho napustím a vôbec ma nenapadlo, že z toho môže byť taký sajrajt. Skúsim veru aj ja ten koreň riadne prevariť.
Na novo založené akvárium mi v predajni odporúčili Nitrivec, nemala som kde zohnať filter z fungujúceho akvária. Ryby som pridala po týždni aj keď tam písali, že je možné už za 24h.
Pridávam aj foto
Prílohy
modrarybka.jpg
Joana206
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Dec 2009 21:27 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod Minymiky » 27 Dec 2009 23:46 pm

vodu nalievam kazdy den 24 hodin odstatu. cca 10 litrov..

ohrievac som trosku zvysil ked vravite ze sa mam drzat teploty co je na teplomery.. a nie kolko mam nastavene .

rybyk sa nedrzia nad hladinou iba bojovnica je stale vyssie ale ostatne skor dole

dufam ze rastlinky nepodochnu.. ta jedna zacina pekne rast to ma tesi :)
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: žltá voda

Odoslaťod jankoo » 28 Dec 2009 10:43 am

Minymiky napísal:Voda v hrnci po koreni bola hneda.. ?


Čo sa týka toho koreňa moja sesternica mi odporúčala že tam nemám dávať koreň lebo ona mala a farbil jej vodu. Nech ho vyvárala koľkokrát chcela ten koreň stále farbil. Tak ho dala preč a už má vodu čistú.

Ale podla mňa záleží na tom z ČOHO je ten koreň lebo asi jeden farbí a druhý nie

Minymiky napísal:
ohrievac som trosku zvysil ked vravite ze sa mam drzat teploty co je na teplomery.. a nie kolko mam nastavene .



samozrejme ja mám nastavený termostat na ohrievači na 26 a teplomer ukazuje 24.
a ako prišla zima tak teplomer klesol na 22 tak som dal ohrievac na 28 a pekne držal teplomer na 24.

Mám 2 teplomery jeden zvonka nalepený na skle.Takí čierny pásik.
A jeden vo vode sklenený.Ukazujú to isté
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: žltá voda

Odoslaťod jankoo » 28 Dec 2009 10:53 am

Joana206 napísal:Tiež som nepremila ani štrk ani koreň, čo už, tak som sa tešila, že ho napustím a vôbec ma nenapadlo, že z toho môže byť taký sajrajt.


Ja som do akvária dal piesok. Prevaril som piesok.Kúsok som ho aj premyl. :lol: ako som nalial vodu. tak akvárium bolo také žlté že som nevidel na druhú stranu. myslel som že sa to usadí ale aj keď na druhý deň to bolo slabšie stále tam ostala žltá hmla.Tak som to všetko vyhodil akvarium trocha prepláchol a na spodom som dal 1 až 3 cm kamene a je pohoda :D
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: žltá voda

Odoslaťod jankoo » 28 Dec 2009 11:12 am

Chcem sa ešte spýtať. Mám ten istý filter ako Minymiky Obrázok
chcem sa spýtať ako mám nastaviť ten výstup na filtri. filter mám nastavený na minimum aby len toľko išiel aby fúkal bublinky
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.