Príliš veľký strach



Všetko okolo akvarijných rýb

Príliš veľký strach

Odoslaťod FilipKoo » 27 Dec 2009 18:03 pm

Keď vojdem do miestnosti, hneď sa všetky so strachom skryjú. Najnormálnejšie boli skaláre, tie sa nikdy "neztrhli", iba ak bolo niečo naozaj vážne. Nikdy také plaché neboli, keď len trochu mihnem hlavou, už ich nevidno. Od nedávneho nešťastia sa im už vrátila farba (vysvetlil som si to tak, že už nemajú stres), ale strašne sa boja .... ako to zmením?
Obrázok používateľa
FilipKoo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2008 15:15 pm

Reklama

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod tigrik321 » 27 Dec 2009 18:13 pm

ake nestastie sa ty stalo???.....ja nemam problemi ani z guramami a vraj su plache na otrasy....a mozem tam aj skakat pri akva a ani ich to nepohne skor ked dam prst do akva tak ho odobuju vsetky....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod FilipKoo » 27 Dec 2009 18:17 pm

jeden prežitý koniec sveta... vitiekla voda (zasekol sa filter a začal ťahať vodu von miesto aby tlačil vzduch dnu) a zohrievač mimo vodi nechcel ohrievať.... v akváriu bola 1/3 vody a 21 stupňov ... to je všetko čo ich mohlo šokovať... prešiel už mesiac a správanie rýb je trochu čudné...
Obrázok používateľa
FilipKoo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2008 15:15 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod kostros » 27 Dec 2009 18:59 pm

ak to nebolo dako dlho tak az taky stres by som v tom nevidel.nezmenila sa ti niejak voda,myslim zlozenie alebo tak,pokial to niesu nove rybky tak tazko to dacomu prisudit.ked sa moje skalare lakali,tak som viac casu travil pred akvarkom,trebarz som cital knihu alebo bol na nete a preslo to,predtym som pred akvarkom travil malo casu tak neboli na mna zvyknute.potom som ich normalne hladkal rukami,a ked som ich chcel chytit tak my same vosli do ruky ani my nebolo treba sietku.take ryby by som bral znova lebo ked chcem dat niektoru do karanteny alebo preliecit tak rozhadzem celu nadrz.mam dve akvarka oproti kuchyni na chodbe a tam sa premelie za den ludi,a v noci tak isto a vobec sa neplasia.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod FilipKoo » 27 Dec 2009 19:04 pm

to iste robim.. tu sedim vedľa akvaria a presne ako som zobral notebook že idem napisať počujem buch buch buch - akvarium prazdne, voda rozvýrená a zmútená ... :( už sa začinam aj ja bať ich ...
Obrázok používateľa
FilipKoo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2008 15:15 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod jankoo » 27 Dec 2009 21:47 pm

? Rodina. Malé deti keď nie si doma tak tam pribehnú a búchajú po stole alebo po tom čo máš pod akváriom aby rybky rýchlejšie plávali alebo aby sa skryli . Sú na konci z nervami. :o kúp nové
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod Mariok » 27 Dec 2009 22:02 pm

Stres majú stále, preto tak "lietajú"! Nemenil si náhodou filter za nový? Nie je to akva "prerobené" a tým pádom nezabehnuté? Tá ľakavosť môže byť reakcia na nevhodnú kvalitu vody! Zmeraj NO2, NO3 a uvidíš! ... Alebo rovno vymeň 1/3 vody - je to lacnejšie ako kupovať testy (ak nemáš). :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod Adik22 » 27 Dec 2009 22:29 pm

Filip ma v profile uvedeny vek 14 rokov, pochybujem ze ma deti, co mu buchaju po akvarku. heh
Ale vazne, rozmyslam, nad tym cele poobede a fakt som na nic neprisiel. Rad by som ti pomohol, dufam, ze sa tu najde niekto mudrejsi, ako ja, co by nemal byt az taky problem.:-)
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod FilipKoo » 28 Dec 2009 00:05 am

raz začas tam dedo vbehne, ale to sa deje stále, museli si zvyknúť ... je nový ohrievač (momentálne sú dve) a dva nove ryby pribudli no jednu už stihli zjesť ...
Obrázok používateľa
FilipKoo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2008 15:15 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod Adik22 » 28 Dec 2009 00:15 am

Mozno ich dedo strasi! Zakaz mu tam chodit. :-D
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod jankoo » 28 Dec 2009 01:10 am

presne o tom vravím rodina nemusia to byť jeho deti. sesternice alebo sestrine deti.a nenaháňa ich jedna veľká ryba?

Alebo ich chodí strašiť dedo :lol: namontuj kamery.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod FilipKoo » 28 Dec 2009 11:25 am

diky :D ...
Obrázok používateľa
FilipKoo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2008 15:15 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod Adik22 » 28 Dec 2009 21:23 pm

Filipko, pozeram ze mas inzerat na burze a predavas akvarko, dufam, ze si nezabalil akvaristiku na klinec...
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod FilipKoo » 28 Dec 2009 21:26 pm

nie nie, potrebujem peniaze za toto, aby som mohol kupiť väčšie, už dohodnute ...
Obrázok používateľa
FilipKoo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 0
Založený: 22 Aug 2008 15:15 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod MaximusSk » 04 Jan 2010 01:51 am

Tak s tymto stresom a lakanim mam tiez problem mam 70l akva a v nom cca15kus. black molly. Akvarium som sice prerabal ale po prerabke boli vsetky molly v pohode pazrave a zvedave ako zvycajne po 3mesiacoch ako keby s nimi seklo su vystresovane a plasia sa, ale ked som v izbe dlhsie tak su zasa normalne nakrmim ich a ked dozeru zasa su vystresovane a lietaju po celom akva..po par minutach sa zasa upokoja a zasa pridu zobrat za zradlom..a takto sa to strieda cely den.. viete mi povedat v com je problem?? dodam este ze teraz menim vodu raz za tyzden a trochu vacsie mnozstvo lebo sa snazim odstranit roduchu z akva..ale pochybzjem ze to bude tou vymenou vody...
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod hongi » 04 Jan 2010 11:22 am

zisti si ci im niekto nerobi stresy. tym myslim buchanie po skle, plasenie so sietkou a podobne radikalne napady. normalne pohyby pred akvarkom, aj prudsie, by nemali sposobovat to co opisujes. zvlast male decka vedia rybam narobit riadne soky.
obcas moze prehnanu plachost sposobovat ak je ryb malo v akvarku a citia sa neisto, zvlast niektore druhy sa takto zvykne spravat.
a posledna pricina ktora ma napada je zdravotny stav.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod jankoo » 11 Jan 2010 00:47 am

Nemôže byť na vine zmena teploty vody alebo inak svietiš ako si svietil alebo iné svetlo alebo iná voda alebo iné chemikálie vo vode alebo iné krmivo? nezmenil si niečo?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod Adik22 » 11 Jan 2010 10:04 am

Ja som tiez zene zakazal chodit pred akvarko, hned ako vstane ! Najprv do kupelky, upravit sa a az tak sa pozerat na rybicky. :-)
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod kostros » 11 Jan 2010 15:09 pm

Adik22 napísal:Ja som tiez zene zakazal chodit pred akvarko, hned ako vstane ! Najprv do kupelky, upravit sa a az tak sa pozerat na rybicky. :-)

tak to ako vypada tvoja zena kym sa nenalici? :? ale skusim to povedat mojej,mozno sa somnou rozvedie a budem si moct zalozit 3000l nadrz-moj sen.inak mam 4 rocneho hlapca a ako zacal chodit vystveral sa na stolicku a hlusil po skle velkym traktorom,ani raz sa ryby nezlakli,prave naopak prisli knemu a divali sa.no nedavno som zalozil akva pod tym mojim 500l a tam som vrtal do stojanu.a ked som sa rychlo postavil tak isli rozhadzat cele akva,aby sa zasili za skaly.no to preslo behom dalsieho dna.meral si vodu moze to byt tym,pokial mas silnejsie osvetlenie tak aj to im moze skodit.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod Michal1987 » 11 Jan 2010 15:21 pm

Kamarátovi zabralo pri počiatočnom strachu Tropheusov v akva to, že vypol polovicu svetelnej rampy, ale neviem či práve to pomohlo. Vraj sa báli silného osvetlenia ... :o
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Príliš veľký strach

Odoslaťod jankoo » 12 Jan 2010 12:58 pm

kostros napísal: inak mam 4 rocneho hlapca a ako zacal chodit vystveral sa na stolicku a hlusil po skle velkym traktorom,ani raz sa ryby nezlakli,prave naopak prisli knemu a divali sa.no nedavno som zalozil akva pod tym mojim 500l a tam som vrtal do stojanu.a ked som sa rychlo postavil tak isli rozhadzat cele akva,aby sa zasili za skaly.no to preslo behom dalsieho dna.



Pravdaže chodia ryby kukať tvojho syna veď drží traktor a traktor ryby ešte nevydeli :D

A že sa skrývali keď si im vŕtal do stojanu veď sa cítili ako keby začínala 3 sv. vojna :D a keď si sa postavyl s vrtačkov v ruke tak sa išli posrať od strachu že uvideli Frediho Krugera :twisted:
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.