Mútna voda u amatéra



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Mútna voda u amatéra

Odoslaťod palowolley » 23 Apr 2009 13:21 pm

Dobrý deň
Som uplny nováčik a mam akvarko 2 dni a v nom mam mutnu vodu newiem kde je chyba vodu som tam dal odstatu asi 5h pred naliatim kamene som prewaril rastlinky umele a filter značka:AQUAEL a model: Fan-mini plus akvarko je 20L a mam v nej pre Začiatok rybky Zavojnatky 3KS newiem v čom je problem skušal som aj pozreit na filter ale on je čisty Dakujem za radu
palowolley
 
Príspevky: 1
Založený: 23 Apr 2009 12:58 pm

Reklama

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod Giftzahn » 23 Apr 2009 13:26 pm

njn, zavojnatka do 20L akva rozhodne nepatri a tri uz vonkoncom nie, akva je nutne nechat zabiehat .... bez rybiek, nie dva dni :evil: ale aspon 4-6 tyzdnov pripadne viac...podla potreby .... umele rastlinky patria DO KOSA a nie do akva :twisted:

inak popozeraj sa tu na fore a riesenie tvojho problemu najdes v kvantach tem... pouzi search.php - Vyhladavanie + najdene citat a citat a citat :cool:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod 666pigi666 » 23 Apr 2009 15:58 pm

Asi tak spravil si tam vela zakladnych chyb plus zavojnatky velmi spinia takze tej vody sa asi nezbavys....
Obrázok používateľa
666pigi666
 
Príspevky: 54
Obrázky: 11
Založený: 14 Mar 2009 01:28 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod jankoo » 10 Dec 2009 13:08 pm

No ja som tiež amatér. Mám problém s hmlou vo vode. Nové akvárium 140 l dole kamene ktoré som vyvaril. je tam 10 tetra červená a 6 gupka. akvárium napustené v pondelok čiže 3 dni a ako som po dvoch dnoch dal rybky na na druhý deň už biela hmla v akvariu. voda testovaná papierovými pásikmi a ph zhruba 7,2. kh okolo 20. gh 7 voda zo studni na dedine pridal som tam START PLUS potom CHLOR STOP a ICHTIO niečo pre zdravé akvárium. a mám 2 rastliny pridané naraz z rybkami a neviem prečo je voda ako hmla. je tam Vallisneria rubra serpanta a Hemigraphis minima. Tej Vallisnerii po jednom dni kúsok hnednú listy. môže byť tá hmla od rastlín? filter AQUAEL fan 2 je to na 100 až 150 litrové akvárium.ale ako filter je tam len čierna špongia.Ale na fórumoch píšu že časom sa to napravý keď sa voda ustáli a filter zabehne.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod xDodox » 10 Dec 2009 13:17 pm

jankoo napísal:No ja som tiež amatér. Mám problém s hmlou vo vode. Nové akvárium 140 l dole kamene ktoré som vyvaril. je tam 10 tetra červená a 6 gupka. akvárium napustené v pondelok čiže 3 dni a ako som po dvoch dnoch dal rybky na na druhý deň už biela hmla v akvariu. voda testovaná papierovými pásikmi a ph zhruba 7,2. kh okolo 20. gh 7 voda zo studni na dedine pridal som tam START PLUS potom CHLOR STOP a ICHTIO niečo pre zdravé akvárium. a mám 2 rastliny pridané naraz z rybkami a neviem prečo je voda ako hmla. je tam Vallisneria rubra serpanta a Hemigraphis minima. Tej Vallisnerii po jednom dni kúsok hnednú listy. môže byť tá hmla od rastlín? filter AQUAEL fan 2 je to na 100 až 150 litrové akvárium.ale ako filter je tam len čierna špongia.Ale na fórumoch píšu že časom sa to napravý keď sa voda ustáli a filter zabehne.

Téma: Biely zákal
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod bito » 01 Jan 2010 23:48 pm

palowolley napísal:Dobrý deň
Som uplny nováčik a mam akvarko 2 dni a v nom mam mutnu vodu newiem kde je chyba vodu som tam dal odstatu asi 5h pred naliatim kamene som prewaril rastlinky umele a filter značka:AQUAEL a model: Fan-mini plus akvarko je 20L a mam v nej pre Začiatok rybky Zavojnatky 3KS newiem v čom je problem skušal som aj pozreit na filter ale on je čisty Dakujem za radu

cau ako sa ti to vyriesilo s tym zakalom?aj ja s tym bojujem dlhsie -ale zvacsa som sa tu docital ze je mudrejsie cakat-tak este pockam :)
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod dusik » 02 Jan 2010 11:17 am

To je ale len v prípade, že zákal spôsobil nálenvík. Ak je to z tých závojnatiek tak to neprejde.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod DavidPida2 » 22 Feb 2010 19:06 pm

Cs ľudia ja mam tiez problem s mutnou vodou akvarko som vičistil pred 3dňami akvarko ma 60L obyčajný filter na vzduch so špongiou mam len 2karasy(čiže závojnatky asi), 2 platy a prísavníka jedna živá rastlina. Nechapem ako sa to mohlo takto zašpiniť za 3dni pls poraďťe.
DavidPida2
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 22 Feb 2010 15:40 pm
Bydlisko: Brezovica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod pyRanes » 22 Feb 2010 19:19 pm

jezisi ste fakt ....... ? sak asi citajte!! a nepiste jak magori.. akvarko sa ma zabiehat a nie po 3 dnoch hned ryby!!! zavojnatka a karas nepatria do 60 ani do 120 potrebuju priestor!
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod Tomas54 » 22 Feb 2010 22:38 pm

Mozno pred troma dnami cistil a nie napustal. A mozno cistil tak, ze islo vsetko von. V podstate to je jedno, lebo ma male akva na karasov a zly filter pre ne. Zaver bude len jeden. Ak sa to nezmeni, ryby skapu
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod martin_s » 23 Feb 2010 10:57 am

DavidPida2 napísal:mam len 2karasy(čiže závojnatky asi), 2 platy a prísavníka jedna živá rastlina. Nechapem ako sa to mohlo takto zašpiniť za 3dni pls poraďťe.

"len" ? skor si mal napisat: "mam 2karasy(čiže závojnatky asi), 2 platy a prísavníka a len jedna živá rastlina"
Ak nechapes ako sa to mohlo tak zaspinit, tak si precitaj nieco o tom co mas v akva, konkretne o karasoch. Ako uz podotkol Tomas54, minimalne by to chcelo o dost vykonnejsi filter, pricom vsak 60 l akva je pre 2 karasov (zavojnatky) malo.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod kostros » 23 Feb 2010 13:30 pm

no ja neviem bude treba zalozit este jedno forum dal by som nazov trebarz akva-karas :) alebo treba prestat predavat karasi lebo niektory uz nevedie co zosebou.ale aby nepovedal ze tu na fore nikto neporadi tak,mas slaby filter pre karasy,dalej male akva pre ne.pokiala si cistil akva na kompletku ako to mnohy zelenaci robia tak si isto riadne vyzmikal aj tu spongiu v umyvadle vsak?inak co si myslel pod tym mutna voda,plava ti tam kal?alebo je voda biela.takze zhanaj lepsi filter vacsie akva ked chces mat zavojnatky a ciste akva.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod Poly » 23 Feb 2010 20:18 pm

Na otazky niektorych zaciatocnikov sa da len...
Obrázok

V dnesnej dobe internetu nie je problem si o zakladani akvaria nieco nastudovat behom par minut a pritom nepohnut zadkom. No aj tak sa najde niekto kto sa bude pytat na to, preco ma po 3 dnoch zakal v 20l akvariu "iba" s troma karasmi, ked ho prave cele od zakladu vycistil, resp. prave ho zalozil, co je ale uplne jedno. :cry: Absolutne odignoroval vsetky vseobecne zname postupy zakladania a starostlivosti o akvarium, ktore su snad v kazdej literature a na kazdej akvaristickej stranke :evil:
Je tu vsade o tom milion tem, casopis, dokonca aj google.sk funguje velmi dobre, tak ja uz fakt nechapem, kde je problem :dead:
Mozno to ale bude aj predavacmi... clovek dojde do akvapredajne, predavac mu vsetko natlaci, povie mu, ze to len vsetko staci nasypat do akvaria, zaliat vodou a ide to :x A doda, ze karas dorasta tak maximalne do 5cm a pravidlo, ze staci 1l vody na 1cm ryby a potom to takto dopadne :roll:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod DavidPida2 » 24 Feb 2010 15:47 pm

Ale ja mam akvarko uz 3roky ale teraz ked som ho vicistil tak voda je mutna a zlta
DavidPida2
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 22 Feb 2010 15:40 pm
Bydlisko: Brezovica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod DavidPida2 » 24 Feb 2010 15:58 pm

Ja zaciatocnyk niesom ja osom pokrocily takze mam skusenosti ale nechapem teuj zltej vode
DavidPida2
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 22 Feb 2010 15:40 pm
Bydlisko: Brezovica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod Tomas54 » 24 Feb 2010 16:31 pm

Ako vycistil. Ako pokrocily by si mal vediet, ze mas zle druhy ryb v zlom akva, cize opatrne s tym pokrocily
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod DavidPida2 » 24 Feb 2010 20:05 pm

a ked je ten karas vo vecsom akva tak neroby nic
DavidPida2
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 22 Feb 2010 15:40 pm
Bydlisko: Brezovica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod martin_s » 24 Feb 2010 20:41 pm

DavidPida2 napísal:Ja zaciatocnyk niesom ja osom pokrocily takze mam skusenosti ale nechapem teuj zltej vode
To ako dlho mas akva nerozhoduje ci si zaciatocnik, pokrocily alebo nebodaj profesional :!:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod DavidPida2 » 24 Feb 2010 21:41 pm

Ved to som ako detail napisal lebo ma nazivali ze som amater a uz je to vybavene dal som filter nizzsie do vody tak to nefungovalo a uz to ide.
DavidPida2
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 22 Feb 2010 15:40 pm
Bydlisko: Brezovica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod martin_s » 24 Feb 2010 22:09 pm

DavidPida2 napísal:Ved to som ako detail napisal lebo ma nazivali ze som amater ...
No uprimne, podla toho pristupu sa ani moc nedivim. Ale to je uz OT, rovnako ako niekolko predchadzajucich prispevkov. Prosim drzme sa temy.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod DavidPida2 » 06 Jún 2010 16:58 pm

Ja viem ze karasy tam nemyju byt lebo nemaju zaludok a vela **** tak ale ked sa pacia mojemu ocovi nemozem snimi urobit nic ale uz som to vybavil NEW filter a ide to
DavidPida2
 
Príspevky: 7
Obrázky: 0
Založený: 22 Feb 2010 15:40 pm
Bydlisko: Brezovica

Re: Mútna voda u amatéra

Odoslaťod ro.bo » 06 Jún 2010 19:17 pm

DavidPida2 napísal:Ja zaciatocnyk niesom ja osom pokrocily takze mam skusenosti ale nechapem teuj zltej vode


Veď sa hneď neurážaj ja som sa venoval akvaristike tri roky potom som to zanechal a pred piatimi rokmi som sa k tomu vrátil súčasné akvárium mám už päť rokov a stále ma tam niečo prekvapí a trvá dlhšie pokiaľ sa mi podarí nastoliť rovnováhu a aj napriek mojím čiastočným skúsenostiam sa považujem za akvaristu amatéra.
Obrázok používateľa
ro.bo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 27 Aug 2009 18:22 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.